Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλω την τεταρτη το 121 και δηλωνω βλαβη για την dsl.

ονομ. ταχυτητα : 1024

πραγμ. ταχυτητα: 384!!!

dslam: Αγ. Βαρβαρας.

 

μου λεει το κοριτσακι οτι σε 38 ωρες θα με καλεσουν να με ενημερωσουν.

ωραια λεω τωρα θα εχω τρελη ταχυτητα!!!

 

Σαββατο 9-12-2006

 

Αγαπητο ημερολογειο...(σορυ μπερδευτηκα)

 

Σαββατο 9-12-2006

κανενα τηλεφωνο...

καλω το 1242 και μετα απο 14' το σηκωνουν...

εγω τα χανω και μου πεφτει το τηλ απ το χερι...

...με τα πολλα

της ζηταω το ftp της οτενετ για να τεσταρω την ταχυτητα...μια απ τα ιδια....

υστερα...

-μου λεει να δηλωσω βλαβη στο 121...

-μα δηλωσα την τεταρτη...

-απο οτι βλεπω εδω εχει κλησει η βλαβη

-που σημαινει?

-οτι λυθηκε η οτι δεν υπηρχε!

-μα δεν εχει λυθει!!!

-ξανακαλεστε το 121.!!!

 

ξανακαλω το 121δηλωνω εκ νεου βλαβη σε ενα αγενεστατο κοριτσακικαι της λεω να σημειωση να με καλεσουν εστω για ενημερωση οταν κλεισουν το θεμα μου.

 

επειτα ξανακαλω το 121

λεω σε καποια κοπελα οτι θελω να με καλεσουν οταν λυθει το θεμα γιατι δεν γινεται να πληρωνω 1024 και να εχω 384!!!

 

 

ε σε 10'(πολυ λεω) απο οταν εκλεισα το τηλ με πηρε ενας σοβαρος! κυριος απο τον οτε και μου λεει:

-δεν υπαρχει βλαβη...ειναι θεμα αναβαθμισεων που δεν εχουν ολοκληρωθει ακομα

και αναμενεται να ολοκληρωθουν απ το νεο ετος...θα χρειαστει να κανετε υπομονη...λιγακι υπομονη...

 

 

Αριθμός τηλεφώνου: 21054*****

Στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας την 4/10/2006

 

Υ.Γ.: στη σελιδα του ρουτερ γραφει κανονικα down 1024...

 

 

 

 

 

Ακριβώς το ίδιο υπομονή μεχρι Νεο ετος!!!Παπ...ριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο δευτερα εχει ενεργοποιηθει η γραμμη μου dsl απο τον οτε.Εχω provider την altec.Τους περνω τηλ και τους λεω οτι η γραμμη μου ενεργοποιηθηκε και να μου ενεργοποιησουν τους κωδικους.Μουλενε οτι απο τον οτε δεν τους εχουν ενημερωσει.Ξερει κανεις ποιος φταει?Η altec h o οτε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ! Αφου ενεργοποιησει ο ΟΤΕ την γραμμη θα πρεπει με την σειρα του να στειλει ενημερωση (online) στην ALTECNET οτι ενεργοποιησε την γραμμη DSL για λογαριασμο δικο σου και ιδιοκτησια δικη της. Εαν δεν παρει την ενημερωση αυτη ο Παροχος δεν μπορουν να σου δωσουν username.

 

Το ιδιο επαθα κ' εγω. Παρασκευη 15/12 ενεργοποιηθηκε η γραμμη dsl και η ΟΤΕΝΕΤ δεν ηξερε τιποτα. Τους πηρα τους ενημερωσα αλλα μου ειπαν δεν μπορουν να κανουν τιποτα αν δεν παρουν ενημερωση απο ΟΤΕ. Ετσι ειχα ενα username της Forthnet και εκανα την δουλεια μου το Σαβ/κυρ, και τελικα το username η ΟΤΕΝΕΤ μου το ενεργοποιησε Δευτερα μεσημερι.

 

Αν εχεις προβλημα παρε ενα demo account μεσα απο την σελιδα της HOL. :)

 

EDIT: ΑΠΟ ΕΔΩ -> https://public.curbas.hol.gr/register/curbas-demo.cgi?menuid=141&sitecolor=green&language=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές σε όλους! Άντε και να μας μπει καλά το Νέο Έτος!

 

 

 

Επιστρέφω για να παραθέσω την τρομερά εντυπωσιακή αλλαγή στην συμπεριφορά της σύνδεσής μου (1024/256)!

 

Μέρες που είναι όλοι κάνουν δώρα, καλές πράξεις και γενικότερα τους πιάνει λίγο πολύ η καλοσύνη και η ανθρωπιά!

Δεν γινόταν ο ΟΤΕ να έμενε απ' έξω! Έτσι λοιπόν θέλοντας να δείξει στον Αΐ Βασίλη τι καλός που είναι, για να πάρει πρωτο χρονιάτικο δώρο, απόφάσισε να μας δώσει την χαρά της πλήρης χρήσης της σύνδεσης που έχει ο καθένας μας!

 

Από την Παρασκευή λοιπόν κατάφερα να πιάσω επιτέλους 70-100 "δωράκια" από τον πολυαγαπημένο μας φορέα υποστήριξης των DSL δικτύων!

Ναι αγαπητοί συν-forum-ιώτες, η πλήρη χρήση της DSL σύνδεσής μου είναι πραγματικότητα!

 

...Ας ελπίσουμε μόνο ότι δεν θα κρατήσει μόνο για τις γιορτές, να μην είναι δώρο με ημερ. λήξης!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω και εγώ που η 2 mbit πιάνει 240 ΚΒ/s αλλά μόνο 7-9 το πρωί; Όλες τις υπόλοιπες ώρες είμαι τυχερός αν πιάσω 100ΚΒ/s και συνήθως 60-70ΚΒ/s.

 

Υπομονή λοιπόν. Αλλιώς πολύ απλά downgrade στην χαμηλότερη DSL που υπάρχει. Τουλάχιστον να μην πάει βήμα αλλά να μην ξηλώνομαι κάθε μήνα με το πάγιο. Και όταν υπάρχει καμία σοβαρή εναλλακτική στα Γιάννενα με ελαφρά εκεί. Ακόμα και αν είναι τα ίδια, τουλάχιστον θα είναι πιο φθηνά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chios 768 Otenet

 

εδω και 3-4 μερες κατεβάζω με 70-80!!

 

δεν ξερω αν κατι εφτιαξαν γενικά, αν είδαν τη δική μου γραμμή ή ήταν τυχαίο αλλα πηρα τηλ και παραπονέθηκα πριν 1 εβδομάδα οτι είμαι πολύ αργός.. δλδ 35-45..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τα ξημερώματα για κάνα δίωρο έχω καλές ταχύτητες, γύρω στα 80-100, ενώ όλη την υπόλοιπη μέρα βολοδέρνει στα 30-40. Για 1Μb σύνδεση πρέπει να πω και ευχαριστώ για το εξαιρετικό δίωρο; Έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά στην παρέα,

 

Να πω και εγω την συνέχεια της δικής μου οδύσσειας... μετά από 3 μήνες λοιπόν μήνες αναμονής λόγω μη ύπαρξης ελευθέρων θυρών χθες επικοινωνούν μαζί μου και μου δίνουν κωδικούς!! Επιστρέφοντας σαν τρελός το απόγευμα από την δουλειά, με λίγο κόπο, όντως συνδέομαι και το γρήγορο internet ήταν πραγματικότητα... άλλη αίσθηση, κατέβασα και 3gb σε 12 ώρες και αγαλλίασα. Και μετά ερχόμαστε στο σήμερα... μόλις τελείωνω την δουλειά λέω 4 μέρες downloading αλλά που? Με το που γυρνάω σπίτι βλέπω το λαμπάκι του modem/router (Sagem 1500WG) για την γραμμή να αναβοσβήνει και ούτε σύνδεση ούτε τίποτα!!! Μετά από μια ώρα τηλεφωνημάτων σε 121, 1242 και άλλα, καταλήγουμε στο ότι υπάρχει "πρόβλημα συγχρονισμού γραμμής" και θα πάρει 1-2 μέρες να φτιαχτεί... και επειδή η Κυριακή είναι αργία... καλή χρονιά! Μου έγιναν τα νεύρα τσατάλια... είναι δυνατόν την μία μέρα να δουλεύει και την άλλη όχι?! Την επόμενη μέρα (σήμερα) και μετά από πολύ πρήξιμο με καλεί ένας τύπος από το DSLAM Θεσσαλονίκης (2310362980 το τηλέφωνο για όποιον το χρειάζεται) και αφού με ενημέρωσε ότι έκανε reset την γραμμή και είδαμε ότι ακόμα δεν συγχρονίζει το modem κατέληξε στο ότι είναι πρόβλημα ποιότητας γραμμής και πρέπει να έρθει συνεργείο... από Τρίτη βέβαια. Τον ρωτάω "είναι δυνατόν να μην είχα πρόβλημα την Πέμτπη και να χάλασε η ποιότητα της γραμμής σε 10 ώρες?", μου είπε κάτι μαλακίες και τώρα αναμονή... Εκτός και αν έχει κανένας πιο έμπειρος καμμιά ιδέα...

 

Κάλες γιορτές σε όλους (εκτός απο τους ΟΤΕτζήδες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...