Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ναι, μεγαλυτερο θυμο ειχα καιρο να νιωσω απο οταν ειδα κρεμασμενο το πανο που λεει γιατι πωλειται ο ΟΤΕ??? Ελεος..

Μα για να απολαυσουν επιτελους οι Ελληνες τις υπηρεσιες που χρονια τωρα χρυσοπληρωνουν, κυριοι. Εχετε θρασος και ρωτατε και γιατι?? ΟΥΣΤ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα ναι, μεγαλυτερο θυμο ειχα καιρο να νιωσω απο οταν ειδα κρεμασμενο το πανο που λεει γιατι πωλειται ο ΟΤΕ??? Ελεος..

Μα για να απολαυσουν επιτελους οι Ελληνες τις υπηρεσιες που χρονια τωρα χρυσοπληρωνουν, κυριοι. Εχετε θρασος και ρωτατε και γιατι?? ΟΥΣΤ!!!

 

Η λέξη "βολεμένος" είναι η απάντηση σε κάθε έναν από αυτούς που αναρωτιούνται "γιατι πωλειται ο ΟΤΕ?" και είναι στον ΟΤΕ!

Αρχίζω να πιστεύω πάντως ότι τζάμπα γκρινιάζουμε όλοι μας και τζάμπα τους λέμε τα προβλήματά μας ( στους ISP και στον ΟΤΕ )

 

μακάρι να μπορούσα να γυρίσω πίσω στην 512 που ήταν πραγματική χρήση της DSL και να μην είμαι με την 1024 τώρα που σύμφωνα με τεσταρισμα ταχύτητας:

"Η σύνδεσή σας είναι λίγο πιο κάτω από μια σύνδεση με απλό modem!"

 

Τα σχόλια πιστεύω ότι είναι περιττά!!

 

Και θέλω να προσθέσω το πόσο πολύ συμφωνό με τον kostelo!

Όσοι είναι έστω και 10% κάτω από όσο θα έπρεπε να είναι στις ταχύτητές τους, παρακαλώ μην μας σκοτώνετε περισσότερο! Λυπηθείτε μας εμάς τους "αργούς".....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία.Έχω πληρώσει για ταχήτητα 768 και έχω ταχύτητα 320.Παίρνω στην fothnet να δηλώσω βλάβη και με την σειρά της τον ΟΤΕ.Όλα αυτά εχτες και σήμερα παίρνουν τηλ,ότι θα με ειδοποιήσουν για το πότε θα έρθουν και διερωτόμαι τόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα για να έρθουν από εδώ???Θα θέλουν να μου πάρουν και για την επίσκεψη??Αν έχει τύχει σε κανένα ας απατνησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ ρε παιδια πρεπει να νιωθω πολυ τυχερος. Ξεκινησα με 368 τον Αυγουστο χωρις να εχω ποτε προβλημα και ξαφνικα σε μια μερα με ανεβασαν 768 χωρις κανενα απολυτος προβλημα, αναφερικα με τα συνηθη προβληματα που προεκυψαν με την αναβαθμιση. Απο τοτε κατεβαζω ανετα με 80 k/b (ftp παντα).

Απλα αναφερω την περιπτωση μου για να δειτε οτι δεν ειναι ολοι απελπισμενοι με την συνδεση τους

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν έχω πρόβλημα με 2048, κατεβάζω με το μέγιστο της σύνδεσης. Μάλιστα οταν είχα παλιότερα 384, κατέβαζα με 390 (εήμουν βλέπετε στα τυχερά DSLAM στυγχρόνις το modem στα 448). Τώρα με την 2048, κατεβάζω σταθερά με 1850...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλω την τεταρτη το 121 και δηλωνω βλαβη για την dsl.

ονομ. ταχυτητα : 1024

πραγμ. ταχυτητα: 384!!!

dslam: Αγ. Βαρβαρας.

 

μου λεει το κοριτσακι οτι σε 38 ωρες θα με καλεσουν να με ενημερωσουν.

ωραια λεω τωρα θα εχω τρελη ταχυτητα!!!

 

Σαββατο 9-12-2006

 

Αγαπητο ημερολογειο...(σορυ μπερδευτηκα)

 

Σαββατο 9-12-2006

κανενα τηλεφωνο...

καλω το 1242 και μετα απο 14' το σηκωνουν...

εγω τα χανω και μου πεφτει το τηλ απ το χερι...

...με τα πολλα

της ζηταω το ftp της οτενετ για να τεσταρω την ταχυτητα...μια απ τα ιδια....

υστερα...

-μου λεει να δηλωσω βλαβη στο 121...

-μα δηλωσα την τεταρτη...

-απο οτι βλεπω εδω εχει κλησει η βλαβη

-που σημαινει?

-οτι λυθηκε η οτι δεν υπηρχε!

-μα δεν εχει λυθει!!!

-ξανακαλεστε το 121.!!!

 

ξανακαλω το 121δηλωνω εκ νεου βλαβη σε ενα αγενεστατο κοριτσακικαι της λεω να σημειωση να με καλεσουν εστω για ενημερωση οταν κλεισουν το θεμα μου.

 

επειτα ξανακαλω το 121

λεω σε καποια κοπελα οτι θελω να με καλεσουν οταν λυθει το θεμα γιατι δεν γινεται να πληρωνω 1024 και να εχω 384!!!

 

 

ε σε 10'(πολυ λεω) απο οταν εκλεισα το τηλ με πηρε ενας σοβαρος! κυριος απο τον οτε και μου λεει:

-δεν υπαρχει βλαβη...ειναι θεμα αναβαθμισεων που δεν εχουν ολοκληρωθει ακομα

και αναμενεται να ολοκληρωθουν απ το νεο ετος...θα χρειαστει να κανετε υπομονη...λιγακι υπομονη...

 

 

Αριθμός τηλεφώνου: 21054*****

Στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας την 4/10/2006

 

Υ.Γ.: στη σελιδα του ρουτερ γραφει κανονικα down 1024...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά δηλαδή τα πράγματα! :(

 

Και εγώ που σκεφτόμουνα να τους πάρω ένα τηλέφωνο και να τους τα χώσω! Αλλά το μόνο που θα καταφέρω τελικά είναι να εκνευριστώ ακόμα παραπάνω! Ε μα δεν γίνετε!

Πληρώνω την 1024 και έχω ταχύτητες ίσες με την απλή dial-up!

Ή καλύτερα, η dial-up είναι πιο γρήγορη από την 1024 μου!

 

Άρε manthoulis[\B] πόσο σε νιώθω!

Άντε να πουληθεί να ησυχάσουμε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως θεωρώ και συνυπεύθυνους τους provider θα έπρεπε να έχουν δημοσιοποιήσει το θέμα και να έχουν κινηθεί ακόμη και νομικά για να διασφαλίσουν την αξιοπιστία τους στους πελάτες τους, άλλα και αυτούς το μονό που τους απασχολεί είναι οι συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?Εγώ που έχω δηλώσει βλάβη(ακριβέστερα δήλωσε βλάβη η forth.για μένα) με πήρα την επόμενη από τον ΟΤΕ ότι θα έρθουν κάποιοι τεχνικοί.Κ ρωτώ να ρθουν να κάνουν τι??Βεβαια ακόμα περιμένω εδώ κ μια βδομάδα η γραμμή είναι χάλια γενικότερα.Μπορεί να μου εξηγήσει κπ παρακαλώ πολύ σε τι θα βοηθησει αν έρθει κπ απο τον ΟΤΕ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα αυτό που έκανε οταν ήρθε ήταν να κάνει ένα τσεκάρισμα να δεί εαν δουλεύει το τηλέφωνο. Πήρε ένα συνάδελφο του κ μιλήσανε για τα καθημερινά τους προβλήματα για κανένα 15' (με χρέωση δική μου). Μετά μου είπε οτι η γραμμή μου είναι οκ και έφυγε. Κατα τα άλλα μια βδομάδα δεν είχα adsl και η γραμμή ήταν τέλεια..

 

grr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο και εγώ αναρωτιέμαι.Ο συγχρονισμός της γραμμής γίνεται κανονικά το modem δουλεύει κανονικά άρα το πρόβλημα το έχει η forth.ή ο ΟΤΕ στις γραμμες του στην περιοχή μου.Δεν καταλαβαίνω γιατί να έρθουν απλά για να πουν ότι ενδιαφερθηκαν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης όταν πήρα τήν τεχνική υποστηριξη δεν μου είπαν ότι θα έρθει τεχνικός.Απλά ότι θα δηλώσω βλαβη και θα δω αργότερα την διαφορά στην γραμμή.Τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...