Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις πριν λίγο, χτύπησε το κουδούνι και μια κοπελιά από το θυροτηλέφωνο μου έλεγε για πέρασμα γραμμών, αναβαθμίσεις κλπ.

Επειδή είμαι καχύποπτος και προκατειλειμένος, είπα ευχαριστώ δεν ενδιαφέρομαι, και στο καπάκι παίρνω τον πΟΤΕ και δεν είχαν ιδέα (απλά με συμβούλεψαν να πάω σε κατάστημα)

Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 5 μήνες μετά...

Bump. Ξερει παιδια κανεις αν εγινε καμια αναβαθμιση στη Δυτικη Θεσσαλονικη? Απο τα 17.5mbps downstream που ημουν πανω κατω τωρα στο thomson βλεπω:

 

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.021 / 19.510

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η αναβάθμιση χωρητικότητας δεν αυξάνει τον συγχρονισμό του router, το πιο πιθανό είναι να μειώθηκε το crosstalk επείδη κάποιος μπορεί να έκλεισε το router του ή να έκοψε το internet (παρεμβολές από άλλες γραμμές) για αυτό είδες υψηλότερο συγχρονισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αναβάθμιση χωρητικότητας δεν αυξάνει τον συγχρονισμό του router, το πιο πιθανό είναι να μειώθηκε το crosstalk επείδη κάποιος μπορεί να έκλεισε το router του ή να έκοψε το internet (παρεμβολές από άλλες γραμμές) για αυτό είδες υψηλότερο συγχρονισμό

 

 

η σε περιπτωσεις που αλλαζουν/προσθετουν κεντρικα καλωδια και μπαινουν καινουρια και πετανε χρηστες εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Και εγω ανεβηκα ... εχω ακουσει οτι γινονται εργασιες αναβαθμισης ποιοτητας στους κατανεμητες και στα κεντρικα του ΟΤΕ ...! 17 πιανω με wind ! Δυτικα ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

μια ερωτηση τον Ιουνιο του 2011 ο ΟΤΕ αναβαθμισε το αστικο κεντρο της περιοχης ωστε να υποστηριζει ταζχυτητες εως 24 το adsl ηρθε στο χωριο μου τον ιουνιο του 2006 ειμαστε χωριο 800 κατοικων 7 χιλιομετρα απο την Καστορια γιατι ο ΟΤΕ εχει αναβαθμισει το αστικο μας κεντρο ενω σε αλλες παρμμιες περιπτωσεις δεν το εκανε ποια ειναι τα κριτηρια του ωστε να προβει σε μια αναβαθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κοσμο που εχει κανει αιτηση για adsl μεχρι ποσο ευκολο ειναι να φτασουν οπτικες ινες εκει μεχρι ποσο θα κοστισει και αν θα δωθουν αδειες απο τον δημο η πιστευω και αν θα βοηθησει ο δημος οικονομικα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κοσμο που εχει κανει αιτηση για adsl μεχρι ποσο ευκολο ειναι να φτασουν οπτικες ινες εκει μεχρι ποσο θα κοστισει και αν θα δωθουν αδειες απο τον δημο η πιστευω και αν θα βοηθησει ο δημος οικονομικα κτλ.

εγω προ adsl εστελνα συγγενεις στον δημο για εκδηλωση ενδιαφεροντος για adsl ετσι μου ειπαν απο τον ΟΤΕ. ο

 

εγω προ adsl εστελνα συγγενεις στον δημο για εκδηλωση ενδιαφεροντος για adsl ετσι μου ειπαν απο τον ΟΤΕ. ο δημος παντως δεν νομιζω να βοηθησε οικονομικα αλλα ουτε και να αξιωσε τιποτα απο την καστορια απεχουμε μια ευθεια οποτε ηταν ευκολο να ερθει η καλωδιωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σκαψεις στον δημο πρεπει να σε αφησει ο δημος οσο ξερω .οποτε και οι δημαρχοι ολο και κατι θα θελησουν περα απο την εγγυητικη επιστολη.ελλαδα ειμαστε ναμην πεσει και λιγο φακελακι,ρουσφετι,μιζα.κατα τα αλλα ναι ο οτε πρεπει να εχει εκδηλωση ενδιαφεροντος απο αρκετα ατομα για να παει και να κανει εργα γιατι αμα ειναι να το κανει για 10 ατομα που λεει ο λογος δεν προκειται να βγαλει λεφτα αλλα χαμενος θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...