Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia tha ginei kai stin patra...exei vgei anakoinosi apo ote...deite kai to sxetiko engrafo...

 

http://www.ote.gr/anakoinshow.asp?cat=3&id=525

Στο DSLAM Κωνσταντινουπόλεως, IBAS-1, έχει γίνει η αναβάθμιση και είμαι ένας από του τυχερούς για την ώρα. :-D

Αυτό που δεν ξέρω, είναι τι θα γίνει όταν επιστρέψουν οι φοιτητές.

Μάλλον θα "μπουκώσει" πάλι ! :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Η΄ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ-ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ.

ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΠΑΚΕΤΟ Adsl 384/128 ΓΙΑ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ(3+3) ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΑΘΕΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ.(ΑΓΟΡΑ ΜΑΙΟΣ 06)

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 512 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΩΦΕΛΗΘΩ ΤΥΧΟΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ 1024..................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedia telika mono oi grames tha anavathmistoun oi kai oi isp mas tha mas anavathmisoun tin sindesi!!!

 

Κάθε 5 μέρες θα κάνεις το ίδιο ερώτημα?! :-D

 

Κάνε λίγο υπομονή κι όπου να 'ναι θα έρθει ο διευθυντής της Forthnet να σου αποκαλύψει κατά αποκλειστικότητα τα σχέδιά του. Εκτός κι αν θες να μυρίσουμε τα νύχια μας ή να φωνάξουμε το Χορταρέα να κάνει εκτίμηση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ξαναπεί. Μόνο οι γραμμές. Από εκεί και μετά τι θα κάνουν οι εταιρίες θεωρώ πιο πιθανό (και λογικό) αυτό που είπε κάποιος ότι αντί να διπλασιάσουν το d/u rate απλά θα μειώσουν τις τιμές των συνδρομών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ξαναπεί. Μόνο οι γραμμές. Από εκεί και μετά τι θα κάνουν οι εταιρίες θεωρώ πιο πιθανό (και λογικό) αυτό που είπε κάποιος ότι αντί να διπλασιάσουν το d/u rate απλά θα μειώσουν τις τιμές των συνδρομών.

 

Δε μπορει 1 εταιρεια να βλεπει τον κυριο ανταγωνιστη της να προσφερει στην ιδια τιμη καλυτερο προιον και εκεινη να μεινει στο απαρχαιομενο προιον της(Λογιστικη 2.Εξαμηνο 2 στα Τει Πειραια...Παρακολουθω που και που:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

 

Εν ολιγοις ας σκεφτουμε το εξης...Εισαι συνδρομητης σε provider πλην otenet και δε σου κανουνε την αναβαθμιση.Δε θα σπαστεις μονο και μονο απο το γεγονος του οτι οσοι εχουνε οτενετ απολαμβανουνε καλυτερη ταχυτητα στην ιδια τιμη σε αντιθεση με εσενα που εχεις μεινει λακαμας?Οι εταιρειες δεν ειναι τελειως λακαμαδες(δεν ορκιζομαι...Ελπιζω απλα να μην ειναι).Δε θελουνε να χασουνε τους πελατες τους διοτι θα πανε ολοι otenet αμα γινει κανα τετοιο τραγικο

 

Το λογικο ειναι(απο τη στιγμη που υπαρχει η δυνατοτητα)να εκμεταλευτουνε οι ISP το γεγονος της αναβαθμισης και να δωσουνε την ανωτερη δυνατη ταχυτητα

 

ΙΜΟ παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως οπως το ειπες φιλε μου ο ΟΤΕ θα την κανει την αναβαθμιση των γραμμων ωστε να γλυτωσει το προστιμο και ριχνει τις ευθυνες στους ISP για οτι θα γινει απο εδω και περα. (κολπο μαρκετινκ και στρατηγικης).

 

Για αυτο δινουν ισως και την 1024 τοσο φθηνα (για τα ελληνικα δεδομενα) ,για να ζητησουν κατι παραπανω μεθαυριο για τον διπλασιασμο της ταχυτητας , αν και δεν τους συμφερει ....ειδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου είπαν ότι στην περιοχή μου δε βάζουν πάνω από 512 (!), γιατί το Σεπτέμβριο θα διπλασιάσουν τις ταχύτητες (ζντουπ! στον ΟΤΕ).

 

Και το καλύτερο; Έχω κάνει αίτηση για ADSL και δε μου βάζουν, γιατί έχω γραμμή ISDN.

Άκου εκεί! Να έρχεται αυξημένος ο λογαριασμός μου, να μην έχω σταθερή σύνδεση -μπαίνω με κάρτα αυτή τη στιγμή, στα 31.2- και να ζητάω και ADSL. Στην Αφρική πεινάνε, θα μου πείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη απάντηση πολύ επιφυλακτική και με καλλυμένα τα...νώτα από

th Forthnet για τις αναβαθμίσεις...

 

 

Αγαπητέ κύριε ..............,

 

ευχαριστούμε που επιλέξατε τη Forthnet και τις υπηρεσίες της.

 

Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι, σύμφωνα με ενημέρωση του ΟΤΕ, από τις 26/06/2006 και για ένα περίπου μήνα θα γίνει δοκιμαστική αναβάθμιση των ταχυτήτων των συνδέσεων ΑΡΥΣ σε μικρό αριθμό χρηστών της Αττικής και της υπόλοιπης χώρας. Οι δοκιμές αυτές αφορούν πολύ μικρό ποσοστό των συνδρομητών ADSL και συγκεκριμένα μόνο τους χρήστες που συνδέονται σε συγκεκριμένα DSLAM.

 

Όλοι οι πελάτες που συνδέονται στα DSLAM της δοκιμής θα μετέχουν αυτόματα στη δοκιμαστική αναβάθμιση.

 

Η Forthnet από την πλευρά της θα αυξήσει αντίστοιχα την ταχύτητα της παρεχόμενης συνδρομής internet. 'Ετσι, κατά τη διάρκεια της δοκιμής οι χρήστες που μετέχουν θα έχουν συνολική υπηρεσία ADSL διπλάσιας ταχύτητας από αυτή που έχουν αγοράσει.

 

Να σημειώσουμε ότι δε θα υπάρχει κανενός είδους αυξημένη χρέωση για τους πελάτες που θα συμμετέχουν στη δοκιμή.

 

Να αναφέρουμε, τέλος, ότι με βάση αυτές τις δοκιμές ενδεχομένως ο ΟΤΕ να καταλήξει σε αναβάθμιση ταχυτήτων όλων των ΑΡΥΣ, για την οποία, όμως, δεν υπάρχει κάποια δέσμευση ή χρονοδιάγραμμα από πλευράς του.

 

Για οποιαδήποτε εξέλιξη όσον αφορά τις ενέργειες και την πολιτική της Forthnet, θα μπορείτε να ενημερώνεστε, είτε από Δελτία Τύπου, είτε από το http://www.forthnet.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...