Προς το περιεχόμενο

Δυνατοτητα να μπεις σε ΤΕΙ απο ΙΕΚ????


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΗΑΗΑΗΑΗ Πότε γίνανε τα ΤΕΙ ισότιμα με τα ΑΕΙ?????ΛΟΛ

Όποιος το πιστεύει αυτό είναι μεγάλος μ*λ*κ@ς. Τα ΤΕΙ έχουν άλλο προσανατολισμό τελείως. Τα ΤΕΙ ήταν από πάντα 3βαθμια εκπαίδευση και όχι κάτι άκυρο όπως τα ΙΕΚ.

 

Άλλα λεγατε τότε φίλτατε. Και όσον αφορά τα περί μαλάκες να σαι καλά. Άλλωστε όπως έχει πει και ο μεγάλος Tex Murphy αν σου κάτσει η μαλακία τύφλα να χει το μαμήσι. Αλλά τι το λέω σε σένα αυτό; Το ξέρεις καλύτερα απο όλους εδώ μέσα (αν και για το δεύτερο σκέλος της ρήσης, μάλλον μόνο εικασίες είσαι σε θέση να κάνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Άλλα λεγατε τότε φίλτατε. Και όσον αφορά τα περί μαλάκες να σαι καλά. Άλλωστε όπως έχει πει και ο μεγάλος Tex Murphy αν σου κάτσει η μαλακία τύφλα να χει το μαμήσι. Αλλά τι το λέω σε σένα αυτό; Το ξέρεις καλύτερα απο όλους εδώ μέσα (αν και για το δεύτερο σκέλος της ρήσης, μάλλον μόνο εικασίες είσαι σε θέση να κάνεις).

 

αποχωρώ . Δεν φταίω εγώ που το forum έχει ένα μάτσο ρεμαλια που την βγάζουν 24 ώρες μπροστα από το pc παίζωντας παιχνίδια και μετά λένε δεν περάσαμε στις πανελλήνιες γιατί ήταν δύσκολα τα θέματα. ROT IN HELL IEKOPAIDA. Ούτε έξω δεν σας παίρνουν ,μονο κάτι κολλέγια - πανεπιστήμια του κόλου.

ΙΕΚ = ΙΔΡΥΜΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΛΟΠΑΙΔΩΝ

το Α με Ω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/me γελάει χαιρέκακα για ένα και μόνο λόγο:

Όταν κάνανε ισότιμα ΑΕΙ και ΤΕΙ εδώ είχε γίνει της ανωμαλίας' date=' όπως οι παλιότεροι θα θυμάστε. Τα επιχείρηματα που λέγαμε οι των ΑΕΙ ήταν ίδια περίπου στο πνεύμα (σίγουρα όχι στη διατύπωση) με αυτών που τώρα λένε οι των ΤΕΙ. Και ο αντίλογος των φοιτητών των ΤΕΙ ήταν περίπου ίδιος με αυτά που λένε τώρα τα παιδιά απο τα ΙΕΚ.

 

Δε θα πω στον rantaplano, ότι τσούζει τώρα κτλ. Απλώς θα πω ότι μάλλον αλλάξανε τα κόζα και δε θυμόμαστε τα δικά μας ε;;;;[/quote']

 

με τη διαφορα οτι τα ΙΕΚ ειναι 2 ετη

όταν γινοταν η διαμαχη ΤΕΙ - ΑΕΙ πολλά τμήματα των ΤΕΙ ηταν 3,5 κ 1 εξαμηνο πρακτικη ασκηση δλδ 4 ετη full

Υπάρχει διαφορα σε αυτο

άλλο 2 ετη κ αλλο 4 ετη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Danton δες το pm μου για να μην συνεχιστει σε προσωπικη κοντρα το thread.

Μην νομιζεις οτι εισαι ο μοναδικος "ατυχος" και οτι δεν υπαρχουν χειροτερα η οτι εισαι ο μονος που τα καταφερε.

 

Τωρα για τα υπολοιπα τι να σχολιασω?Κανεις απο τα παιδια δεν νομιζω να ζηταει ανευ ορων εισαγωγη στην τριτοβαθμια(εδω που τα λεμε ειναι για κλαματα ετσι και αλλιως αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα).Αυτοι που αξιζουν ΝΑΙ να περασουν αλλα θα χρειαστει ενα αξιοκρατικο και αξιοπιστο συστημα κατι για το οποιο δεν φημιζεται κανενας τομεας του δημοσιου και γενικοτερα ολοκληρη η κοινωνια στην χωρα μας.....

Ετσι και αλλιως κανεις δεν χανεται αρκει να προσπαθησει και η αξια του θα φανει στο μελλον.Πολοι ΙΕΚαδες "σβηνουν" καθημερινα πτυχιουχους ΤΕΙ στην ΑΛΛΗΘΙΝΗ ζωη/εργασια.Οποιος αξιζει τυχερος η ατυχος θα παει μπροστα και πραγματικα λυπαμαι που υπαρχουν ατομα σαν τον rantaplano που υποστιριζουν τετοιες αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολοι ΙΕΚαδες "σβηνουν" καθημερινα πτυχιουχους ΤΕΙ στην ΑΛΛΗΘΙΝΗ ζωη/εργασια.

 

 

Όπως και πολύ ΤΕΙαδες σβήνουν άτομα από ΑΕΙ. Αλλά τώρα μιλάμε για εξαιρέσεις. Δεν ηρθαμε να μιλήσουμε για τις εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rantaplanos καλύτερα να ηρεμήσεις λίγο.

Εγώ προειδοποίησα.

 

 

...Δεν φταίω εγώ που το forum έχει ένα μάτσο ρεμαλια που την βγάζουν 24 ώρες μπροστα από το pc παίζωντας παιχνίδια και μετά λένε δεν περάσαμε στις πανελλήνιες γιατί ήταν δύσκολα τα θέματα. ROT IN HELL IEKOPAIDA. Ούτε έξω δεν σας παίρνουν ' date='μονο κάτι κολλέγια - πανεπιστήμια του κόλου.

ΙΕΚ = ΙΔΡΥΜΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΛΟΠΑΙΔΩΝ

το Α με Ω[/quote']

Εσύ με έγραψες κανονικά, και συνέχισες τις προσβολές.

 

 

αποχωρώ.

Τώρα όντως αποχωρείς. Για μια βδομάδα.

 

 

 

Υ.Γ. Όπως ανέφερα και πριν άλλο μόρφωση άλλο παιδεία, άλλο σεβασμός.

Δεν φτάνει μόνο το 1 για να σε κάνει άνθρωπο.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Όπως ανέφερα και πριν άλλο μόρφωση άλλο παιδεία' date=' άλλο σεβασμός.

Δεν φτάνει μόνο το 1 για να σε κάνει [b']άνθρωπο[/b].

 

/sc

 

Έτσι! Γιατί πολύ μαγκιά-κλανιά lately...

 

Material Defender 1032

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

madsc Είσαι μεγάλος! Το ειχε παρακάνει το παλικάρι... έκανες οτι έπρεπε, αν και δεν περιμένω σε μια βδομάδα να σοβαρευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά έχουμε κάτι φυντάνια εδώ μεσα..... Και εγώ πολυτεχνείο τελείωσα (με πανελλήνιες μπήκα, με δέσμες και έφτυσα και αίμα για να μπω). Αυτό τι πάει να πει δηλαδή ότι εμείς που μπήκαμε έτσι είμαστε οι προνομιούχοι και οι άλλοι όλοι είναι οι άσχετοι???? Ξυπνήστε ρε μερικοί....

Είχα συμφοιτητές δυο από ΤΕΙ στη σχολή οπότε μάλλον με τη λογική μερικών αυτούς έπρεπε να τους έχουμε στη μπούκα γιατί είναι άσχετοι και βλάκες και κωλόπαιδα (όχι ξέχασα μόνο των ΙΕΚ είναι κωλόπαιδα, οι ΤΕΙτζήδες είναι παρθένες, να μη μιλήσω για ΑΕΙτζήδες). Σας πληροφορώ ότι έγιναν μια χαρά μηχανικοί με @@.

Αλλά όχι με τη λογική του ως ΤΕΙτζής θεωρώ ότι οι των ΙΕΚ είναι άχρηστοι και εγώ έπρεπε να τους θεωρήσω πανήβλακες (σημ είχαν την "ατυχία" να μπουν με κατατακτήριες Τι αίσχος....) Αϊντεεεεεεε..

Καλά για ΤΕΙτζήδες που σπουδάζουν αγγλία και κάνουν κάτι μεταπτυχιακά μηχανικών σε πανεπιστήμια χωρίς να έχουν ιδέα τι γίνεται να μη μιλήσω.... Και φυσικά αυτοί δεν πρόκειται να κάνανε στην ελλάδα μεταπτυχιακό σε πολυτεχνείο ούτε με σφαίρες.

Όπως καταλαβαίνετε υπάρχουν και οι καλοί και οι κακοί παντου.

Για αυτό όσοι βιάζονται να απαγορέψουν σε άλλους το δικαίωμα να προσπαθήσουν (άκουσον άκουσον) για κάτι καλύτερο ας σκεφτούν πρώτα και μετά να πληκτρολογούν.

 

Δηλ εγώ τι πρέπει να αισθάνομαι ως μηχανικός;;Ότι γαμ@ και δέρνω και όλους τους άλλους τους έχω από κάτω??? Ε ρε κόμπλεξ που έχει ο κόσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο rantaplanos ΕΠΙΒΑΛΛΟΤΑΝ να φάει ban...Άν είναι δυνατόν να λέει προς οποιονδήποτε τέτοιες βρισιές...Ο moderator έκανε το καθήκον του και τον συγχαίρω...

Επίσης λυπάμαι πάρα πολύ για τη συμπεριφορά του danton που είχε το θράσος να βάλει εδώ μέσα χωρίς κανένα δικαίωμα κουβέντες που έχω πει σε άλλο forum ....Και τι κακό δείχνουν οι κουβέντες μου??ΤΙΠΟΤΑ!!!Τιμή μου να στενοχωριέμαι που δεν πέτυχα σε μια εξεταστική,εγώ βλέπεις σέβομαι τα λεφτά που δίνω για να σπουδάσω και κάνω ό,τι μπορώ.....Όπως είμαι υπερήφανος και για το ΙΕΚ που τελείωσα...Και οκτάρια ποτέ δεν είχα...όλα τα εξάμηνα τα έβγαλα με άριστα και πάνω και όχι επειδή πλήρωνα βέβαια,αλλά επειδή διάβαζα...Και σέβομαι τον κάθε άλλο που είναι καλύτερος ή χειρότερος από μένα στις σπουδές του,αλλά όταν με θίγει δεν μπορώ να μην απαντήσω...

Και στην τελική ρε danton αν έχεις τα αρχ...α πήγαινε να σπουδάσεις στο ΕΑΠ να δεις τι παλούκι είναι και όχι να μας το παίζεις έξυπνος βάζοντας τα links με το πρόγραμμα των θεματικών ενοτήτων!!!

 

Άει στα κομμάτια όλοι οι κομπλεξικοί εδώ μέσα μαζεύτηκαν????:evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://iekhy.proboards22.com

αν και δεν έχει καθόλου κίνηση

 

πάντως πολύ μίσος ο δικός σου ο ρανταπλάνος !!!!!!!!!!!

 

Ναι ρε παιδί μου....Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο σκέψης μερικών ανθρώπων....Εκτός αν τον χτύπησε στο κεφάλι η ζέστη ή η έλλειψη....σωματικής εκτόνωσης...:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Τέσπα εσύ φίλε μου τι ειδικότητα τελείωσες?Ευχαριστημένος από αυτά που έμαθες?Εγώ να σου πω την αλήθεια για να καλύψω κάποια κενά στις γνώσεις μου επειδή κάναμε πολλά μαθήματα και βιαστικά,πήγα καπάκι και σε δεύτερο ΙΕΚ για το οποίο χρωστάω το θεωρητικό μέρος της πιστοποίησης...Τουλάχιστον στα δύο εξάμνηνα από τα τέσσερα πήρα υποτροφίες λόγω βαθμού και δεν πλήρωνα...:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Από πέρσι είμαι και ΕΑΠ αλλά πολύ παλούκι φίλε,δύσκολα θα τα βγάλω πέρα.Θα το παλέψω όμως και ό,τι γίνει... :twisted: :twisted:

 

Edit:πριν λίγο γράφτηκα και στην κοινότητα!!Να οργανωθούμε για να ρίξουμε την κυβέρνηση!!!(Πλάκα κάνω):mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο rantaplanos ΕΠΙΒΑΛΛΟΤΑΝ να φάει ban...Άν είναι δυνατόν να λέει προς οποιονδήποτε τέτοιες βρισιές...Ο moderator έκανε το καθήκον του και τον συγχαίρω...

Επίσης λυπάμαι πάρα πολύ για τη συμπεριφορά του danton που είχε το θράσος να βάλει εδώ μέσα χωρίς κανένα δικαίωμα κουβέντες που έχω πει σε άλλο forum ....Και τι κακό δείχνουν οι κουβέντες μου??ΤΙΠΟΤΑ!!!Τιμή μου να στενοχωριέμαι που δεν πέτυχα σε μια εξεταστική' date='εγώ βλέπεις σέβομαι τα λεφτά που δίνω για να σπουδάσω και κάνω ό,τι μπορώ.....Όπως είμαι υπερήφανος και για το ΙΕΚ που τελείωσα...Και οκτάρια ποτέ δεν είχα...όλα τα εξάμηνα τα έβγαλα με άριστα και πάνω και όχι επειδή πλήρωνα βέβαια,αλλά επειδή διάβαζα...Και σέβομαι τον κάθε άλλο που είναι καλύτερος ή χειρότερος από μένα στις σπουδές του,αλλά όταν με θίγει δεν μπορώ να μην απαντήσω...

Και στην τελική ρε danton αν έχεις τα αρχ...α πήγαινε να σπουδάσεις στο ΕΑΠ να δεις τι παλούκι είναι και όχι να μας το παίζεις έξυπνος βάζοντας τα links με το πρόγραμμα των θεματικών ενοτήτων!!!

 

Άει στα κομμάτια όλοι οι κομπλεξικοί εδώ μέσα μαζεύτηκαν????:evil: :evil: :evil:[/quote']

 

 

Τα λεγόμενα σου είναι σε δημόσια συζήτηση ενος forum, αν σε ενοχλεί το copy paste, καννένα πρόβλημα, αφήνω μόνο το link. Αναγκάστηκα να τα μεταφέρω όταν μίλησες για αιώνιους φοιτητές που δίνουν 200 φορές κάθε μάθημα για να το περάσουν και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλους χαρακτρισμούς. Αυτό το μόνο ου δείχνει είναι φθόνο για τη δυνατότητα τους αυτή, ενώ εσυ πρέπει να πληρώνεις κάθε φορά. Τα στατιστικά του ΕΑΠ δείχνουν οτι το μεγαλύτερο ποσοστό των φοιτητών που τελειώνουν είναι αυτοί που είτε μπήκαν για απόκτηση δεύτερου τίτλου σπουδών, είτε παράτησαν κάποια άλλη σχολή για να βρεθούν εκεί. Στη δεύτερη κατηγορία, ανήκει και η κοπέλα μου η οποία έκανε την εγγραφή της φέτος και ξεκίνησε το διάβασμα της. Η ΠΛΗ12 που λες είναι τα μαθηματικά της 1ης δέσμης τίποτα περισσότερο. Η ΠΛΗ11 απλά δε χρειάζεται να την σχολίασω γιατί υποτίθεται έχεις τελειώσει και το παρεμφερες ΙΕΚ άρα ουτε να ασχοληθείς δεν θα χρειαζόταν, αφού είσαι και υπότροφος λόγω βαθμών στο ΙΕΚ.

 

Το χαρακτηρισμό σου για μένα ως κομπλεξικό, δεν το σχολιάζω.

 

Τέλος, μια συμβουλή, μην είσαι πλεονέκτης, η δεύτερη ευκαιρία που ζήταγες σου δώθηκε, κοίτα να την εκμεταλευτείς και σταμάτα να υποβιβάζεις τους φοιτητές στα υπόλοιπα ΑΕΙ και ΤΕΙ.

 

Στο φίλο και συνάδελφο μηχανικό παραπάνω, απλά να πω οτι και εγώ έκανα παρέα με παιδιά από κατακτηριες στη σχολή και είχα ακριβώς την ίδια άποψη με εσένα, αν αξίζουν γιατί όχι. Εκεί, είναι διαφορετική κατάσταση, πρόκειται για θεσμοθετειμένες εξετάσεις του κράτους. Αν υπάρξει κάτι παρεμφερές και για όσους τελειώνουν ΙΕΚ, δεν θα διαδηλώσω εναντίων, αλλά ούτε και πρόκειται να διαδηλώσω για να συμβεί αυτό. Άλλωστε εγώ ήμουν αυτός που είπε παραπάνω οτι αποφασίζουμε σε πολύ μικρή ηλικία για το δρόμο που θα ακολουθήσουμε στη ζωή μας, και για αυτό όλοι αξίζουν μιας δεύτερης ευκαιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΛΗ12 που λες είναι τα μαθηματικά της 1ης δέσμης τίποτα περισσότερο.

 

Εχμ συγγνώμη αλλά εγώ όταν ήμουνα στην πρώτη δέσμη δεν έκανα διανυσματικούς χώρους' date='γραμμικές απεικονίσεις,σειρές Taylor,σειρές Fourier,γενικευμένα ολοκληρώματα α',β',γ' είδους,ιδιοτιμές και ιδιοδιανύσματα,διαγωνοποίηση...Θες κι άλλα???:evil: :evil: :evil:

Εντάξει ρε φίλε τα υπόλοιπα που αποτελούν το 30% της ΠΛΗ12 τα έκανα....Τα συμπεράσματα δικά σου για την ορθότητα των απόψεών σου....Ήδη φάνηκε πόσο σωστά μιλάς...

 

Η ΠΛΗ11 απλά δε χρειάζεται να την σχολίασω γιατί υποτίθεται έχεις τελειώσει και το παρεμφερες ΙΕΚ άρα ουτε να ασχοληθείς δεν θα χρειαζόταν, αφού είσαι και υπότροφος λόγω βαθμών στο ΙΕΚ.

 

Ε καλά αυτό που είπες είναι για τρελά γέλια!!!!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ΔΡΔ,ΔΔΠ,ΔΜΚ,εννοιολογικό και λογικό σχεδιασμό,γράφους εξάρτησης,σημαφόρους που περιλαμβάνει η ΠΛΗ11 δεν έκανα στο ΙΕΚ.Εντάξει,γλώσσες προγραμματισμού έκανα...

 

Τι να σου πω ρε φίλε,μου αρέσει που λες ότι έχεις και κοπέλα στο ΕΑΠ...Ρώτα τη πρώτα τι ύλη έχουμε και μετά μιλάς....Ευκαιρία κιόλας να μάθεις τι είναι αυτά που λέω παραπάνω...

 

Τέλος' date=' μια συμβουλή, μην είσαι πλεονέκτης, η δεύτερη ευκαιρία που ζήταγες σου δώθηκε, κοίτα να την εκμεταλευτείς και σταμάτα να υποβιβάζεις τους φοιτητές στα υπόλοιπα ΑΕΙ και ΤΕΙ.

ευκαιρίας.[/quote']

 

Με συγχωρείς πολύ,αλλά εγώ μια φορά απέτυχα στις εξετάσεις μιας ενότητας και έχω την επαναληπτική.Άν αποτύγχανα 10 φόρες sorry φιλαράκι αλλά ξέρω τι μου γίνεται,θα το εγκατέλειπα το πανεπιστήμιο,γιατί θα συνειδητοποιούσα ότι δεν παλεύεται.Και όχι βέβαια επειδή θα έπρεπε να πληρώνω συνέχεια...Και δωρεάν να ήταν το ίδιο θα έκανα.....Όχι σαν άλλους των ΑΕΙ και ΤΕΙ που δίνουν τα μαθήματα ένα σωρό φορές και νοιώθουν ότι έχουν και ανώτερο επίπεδο μόρφωσης...Αυτά τα άτομα που κοροιδεύουν τον εαυτό τους και τους γύρω τους ΝΑΙ τα υποβαθμίζω!!!

 

Άντε παράτα μας λοιπόν και άλλη φορά να σκέφτεσαι πριν πετάξεις τις μπούρδες σου.Και κάτι ακόμα:εσύ κατωτερεύεσαι προσπαθώντας να εκθέσεις εμένα που δεν έχω να φοβηθώ τίποτα,όχι εγώ...Άντε γειαααα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...