Προς το περιεχόμενο

Δυνατοτητα να μπεις σε ΤΕΙ απο ΙΕΚ????


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχμ συγγνώμη αλλά εγώ όταν ήμουνα στην πρώτη δέσμη δεν έκανα διανυσματικούς χώρους' date='γραμμικές απεικονίσεις,σειρές Taylor,σειρές Fourier,γενικευμένα ολοκληρώματα α',β',γ' είδους,ιδιοτιμές και ιδιοδιανύσματα,διαγωνοποίηση...Θες κι άλλα???:evil: :evil: :evil:

Εντάξει ρε φίλε τα υπόλοιπα που αποτελούν το 30% της ΠΛΗ12 τα έκανα....Τα συμπεράσματα δικά σου για την ορθότητα των απόψεών σου....Ήδη φάνηκε πόσο σωστά μιλάς...[/quote']

 

Για αυτο δεν περασες 1δεσμη γιατι απλα δεν ηξερες καν τι διαβαζες. Διανυσματικοι χωροι καταργηθηκαν απο τα μαθηματικα 1ης δεσμης περιπου το 1994. Σχεδον ολα τα υπολοιπα υπηρχαν ισως καποια λιγοτερο αναλυτικα. Οποιος εχει περασει 1δεσμη ξερει αν τα εχει κανει η οχι.....

 

Ε καλά αυτό που είπες είναι για τρελά γέλια!!!!:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ΔΡΔ' date='ΔΔΠ,ΔΜΚ,εννοιολογικό και λογικό σχεδιασμό,γράφους εξάρτησης,σημαφόρους που περιλαμβάνει η ΠΛΗ11 δεν έκανα στο ΙΕΚ.Εντάξει,γλώσσες προγραμματισμού έκανα...[/quote']

 

Εσυ λες ποσο δυσκολο ειναι το ΙΕΚ.....

 

Τι να σου πω ρε φίλε,μου αρέσει που λες ότι έχεις και κοπέλα στο ΕΑΠ...Ρώτα τη πρώτα τι ύλη έχουμε και μετά μιλάς....Ευκαιρία κιόλας να μάθεις τι είναι αυτά που λέω παραπάνω...

 

Ε ναι μωρε στο ΕΜΠ δεν μας μαθαινουν εμας τιποτα, θα ερθω να μου κανεις ιδιαιτερα, μαζι με την κοπελα μου να την μαθεις να κοβεται.

 

Με συγχωρείς πολύ' date='αλλά εγώ μια φορά απέτυχα στις εξετάσεις μιας ενότητας και έχω την επαναληπτική.Άν αποτύγχανα 10 φόρες sorry φιλαράκι αλλά ξέρω τι μου γίνεται,θα το εγκατέλειπα το πανεπιστήμιο,γιατί θα συνειδητοποιούσα ότι δεν παλεύεται.Και όχι βέβαια επειδή θα έπρεπε να πληρώνω συνέχεια...Και δωρεάν να ήταν το ίδιο θα έκανα.....Όχι σαν άλλους των ΑΕΙ και ΤΕΙ που δίνουν τα μαθήματα ένα σωρό φορές και νοιώθουν ότι έχουν και ανώτερο επίπεδο μόρφωσης...Αυτά τα άτομα που κοροιδεύουν τον εαυτό τους και τους γύρω τους ΝΑΙ τα υποβαθμίζω!!!

 

Άντε παράτα μας λοιπόν και άλλη φορά να σκέφτεσαι πριν πετάξεις τις μπούρδες σου.Και κάτι ακόμα:εσύ κατωτερεύεσαι προσπαθώντας να εκθέσεις εμένα που δεν έχω να φοβηθώ τίποτα,όχι εγώ...Άντε γειαααα..... [/quote']

 

Εχεις 2 στις 2 αποτυχιες ηδη και ειναι μονο η αρχη...γιατι δεν τα παρατας απο τωρα;

 

 

Ασε με εμενα μονο να "κατωτερεύομαι" ανθρωπους ξερω....

 

Δεν ασχολουμαι αλλο, δεν εχει νοημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να σαι καλά φίλε danton....Καλή επιτυχία στις σπουδές σου και ευχαριστώ για τη συμπαράστασή σου στη δική μου προσπάθεια....Συνέχισε να κάνεις τον κατάσκοπο και σε άλλους χρήστες του insomnia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπινελίκια είναι αυτά; Υπέθετα ότι θα διαβάσω σοβαρές απόψεις για το θέμα και το μόνο που είδα είναι μόνο βρισίδια και απαξιωτικές γενικεύσεις. Αφού μιλάτε γενικά, προσωπικά δεν κρίνω τον άνθρωπο κ τις απόψεις του από τις σπουδές του. Το ότι πχ έκανα προπτυχιακό και μεταπτυχιακό στο ΕΜΠ δεν σημαίνει ότι έχω λογική και κριτική ικανότητα να αντιμετωπίσω οποιοδήποτε ζήτημα, ούτε βεβαίως ότι θα πετύχω επαγγελματικά. Το θέμα είναι τι κάνουμε όλοι μας μετά την αποφοίτηση, εκεί θα φανεί πόσο μάγκας (σε συνδυασμό με τύχη και άλλους παράγοντες βέβαια) είναι κανείς. Η μεγάλη πληγή και η αιτία προστριβών στο χώρο είναι ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ. Καταλαβαίνω ότι κάποιοι έχουν συμφέρον από το μπάχαλο που επικρατεί υπό την ανοχή του κράτους (ευνοημένες ειδικότητες όπως π.μηχανικοί κ.α) αλλά κάποτε αυτό πρέπει να σταματήσει και νομίζω είναι θέμα χρόνου οι αρχιτέκτονες να υπογράφουν αρχιτεκτονικές μελέτες, οι π.μηχ, μόνο στατικές, οι τοπογράφοι τοπογραφικά κ.α, οι υπομηχανικοί ότι τους αναλογεί με βάση τις σπουδές του κλπ. Να μπει μια τάξη, επιτέλους, τόσο στα πανεπιστήμια όσο και εκτός αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να το αφήσω να περάσει έτσι,αλλά δε γίνεται...Λοιπόν:

 

Για αυτο δεν περασες 1δεσμη γιατι απλα δεν ηξερες καν τι διαβαζες. Διανυσματικοι χωροι καταργηθηκαν απο τα μαθηματικα 1ης δεσμης περιπου το 1994. Σχεδον ολα τα υπολοιπα υπηρχαν ισως καποια λιγοτερο αναλυτικα. Οποιος εχει περασει 1δεσμη ξερει αν τα εχει κανει η οχι.....

 

Εγώ δεν είπα ότι δεν υπήρχαν' date='απλά είπα ότι δεν τα έκανα εννοώντας ότι έγιναν πολύ επιγραμματικά και ήταν και μερικά εκτός ύλης...Εσύ διαστρεβλώνεις τις κουβέντες μου...

 

Εσυ λες ποσο δυσκολο ειναι το ΙΕΚ.....

 

Ναι είναι...αλλά βέβαια πολύ πιο εύκολο απο το κάθε πανεπιστήμιο,δεν είπα στιγμή το αντίθετο...Από το ΙΕΚ πήρα τις βασικές γνώσεις για να μάθω τα πολύ πιο δύσκολα πράγματα που μαθαίνω τώρα...

 

 

Ε ναι μωρε στο ΕΜΠ δεν μας μαθαινουν εμας τιποτα' date=' θα ερθω να μου κανεις ιδιαιτερα, μαζι με την κοπελα μου να την μαθεις να κοβεται.

[/quote']

 

Εσύ μου την είπες πρώτος,εγώ δε σε ενόχλησα ούτε ασχολήθηκα με τα posts σου σε άλλα forums όπως έκανες εσύ χωρίς να μπορώ ακόμα να καταλάβω το γιατί το έκανες και τι ήθελες να αποδείξεις.....:-| :-|

 

 

Εχεις 2 στις 2 αποτυχιες ηδη και ειναι μονο η αρχη...γιατι δεν τα παρατας απο τωρα;

 

Στη ζωή ο άνθρωπος από τις αποτυχίες του γιγαντώνεται και προσπαθεί να γίνει καλύτερος...Άν και δεν κατάλαβα ποιες είναι οι 2 στις 2 αποτυχίες μου.... Αλλά ξέρεις κάτι??Καλύτερα "να έχω φάει ήττα" μερικές φορές παρά να είμαι σαν και σένα τον επιτυχημένο που τη βρίσκεις προσπαθώντας να μειώνεις τους άλλους...Έτσι θα πας μπροστά' date='συνέχισε...

 

Ασε με εμενα μονο να "κατωτερεύομαι" ανθρωπους ξερω....

 

Δεν καταλαβαίνω τη σύνταξη της πρότασής σου.Διατύπωσέ την καλύτερα σε παρακαλώ για να βγάλω νόημα....Α και βάζε και κανά τόνο στις λέξεις σου....:mrgreen: :mrgreen:

 

Δεν ασχολουμαι αλλο' date=' δεν εχει νοημα....[/quote']

 

Γιατί,από αυτά που έκανες τί είχε νόημα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ξεφύγει, το θέμα είναι πολύ συγκεκριμένο και ο καθένας λέμε την άποψη μας. Αν δεν έχουμε επιχειρήματα τα άσκοπα σχόλια δεν έχουν απολύτως κανένα νόημα και είναι καλύτερα να μη γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ξεφύγει, το θέμα είναι πολύ συγκεκριμένο και ο καθένας λέμε την άποψη μας. Αν δεν έχουμε επιχειρήματα τα άσκοπα σχόλια δεν έχουν απολύτως κανένα νόημα και είναι καλύτερα να μη γίνονται.

 

Συγγνώμη φίλε μου,αλλά δεν το ξεκίνησα εγώ αυτό...Άλλος πήγε και βρήκε συζητήσεις μου σε άλλο forum και τις πέταξε εδώ μέσα.....:evil: :evil:

Τα παράπόνα σου σε αυτόν λοιπόν...:-? :-?

Και γενικώς θα μπορούσαν οι moderators να σβήνουν αντιγραφές posts από άλλα forums.Δεν είναι σωστό από την πλευρά αυτού που το κάνει,έλεος πια...:( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου;

Εφόσον ότι έγραψες ήταν σε άλλο δημόσιο φόρουμ δε νομίζω ότι δικαιούσαι να διαμαρτύρεσαι. Πόσο μάλλον όταν εδώ στηλιτεύεις το γεγονός των αποτυχιών στις εξαμηνίες εξετάσεις, αφήνοντας να εννοηθεί ότι δεν έχεις αποτύχει ποτέ και ούτε θα αποτύγχανες, ενώ τελικά δεν είναι ακριβώς έτσι...

 

Just my 2 cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω να ανοίξουν οι πόρτες ΑΕΙ-ΤΕΙ πολυτεχνείων στα ΙΕΚ και στα ΤΕΕ. Τόσο μπουρδέλο που έχει γίνει η παιδεία ε δεν έγινε και τίποτα. Εδώ η Γιαννάκου λεεί ότι θα πρέπει να δώσουν μηχανογραφικό ακόμα και αυτοί που έγραψαν κάτω από τη βάση για να τους απορρίψει το σύστημα αυτόματα γιατί αλλιώς δεν θα δουλέψει το πρόγραμμα.....Μία είναι η λύση .Μπουκοτάζ. Να μην δώσουν μηχανογραφικό όσοι έγραψαν κάτω από τη βάση.

 

πιο γρήγορος από τον ίσκιο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνιστώ ηρεμία η ζωή είναι μια και ένα λεπτό μονό ζωής δεν εξαγοράζεται με δυς........

Αν όλους έσας σας είχαμε κλεισμένους σε ένα δωμάτιο θα είχατε αλλήλοσκοτωθεί μεταξύ σας ..........

τι ΙΕΚ τι ΤΕΙ τι ΑΕΙ όλοι στον ΟΑΕΔ θα καταλήξουμε ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνιστώ ηρεμία η ζωή είναι μια και ένα λεπτό μονό ζωής δεν εξαγοράζεται με δυς........

Αν όλους έσας σας είχαμε κλεισμένους σε ένα δωμάτιο θα είχατε αλλήλοσκοτωθεί μεταξύ σας ..........

τι ΙΕΚ τι ΤΕΙ τι ΑΕΙ όλοι στον ΟΑΕΔ θα καταλήξουμε ..............

 

Έχεις δίκιο και εγώ το παράκανα,αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν το ξεκίνησα εγώ...Επίσης στο ΕΑΠ τελικώς για την ιστορία πέρασα στις εξετάσεις με την πρώτη και όχι με τη δέκατη ή την εικοστή άρα δεν μπορούνε μερικοί να μιλάνε για αποτυχίες μου...

Λοιπόν εγώ τη "διαμάχη" τη σταματάω εδώ.Συνεχίζουμε την κουβέντα μας ήρεμα και ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνιστώ ηρεμία η ζωή είναι μια και ένα λεπτό μονό ζωής δεν εξαγοράζεται με δυς........

Αν όλους έσας σας είχαμε κλεισμένους σε ένα δωμάτιο θα είχατε αλλήλοσκοτωθεί μεταξύ σας ..........

τι ΙΕΚ τι ΤΕΙ τι ΑΕΙ όλοι στον ΟΑΕΔ θα καταλήξουμε ..............

Σώστά τα λόγια σου! Όλοι για εκεί είμαστε. Peace! λίγο νερό στο κρασί σας ρε παιδιά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

διαβασα πολλες ανακριβειες σημερα.

οι οποιες δημιουργουν λαθος εντυπωσεις σε οσους δεν γνωριζουν.

χαχα

Τραγικοποιητε τα πράγματα και μιλατε για τα ΤΕΙ λες και ειναι το χαρβαρντ και θα χαλασουν απο τα παιδια που μπενουν απο τα τεε και απο τα ΙΕΚ.

εσκεμενα παραβλεπετε αυτο που ξερουν όλοι οτι η προταση δεν λεει "οποιος εχει πτυχιο ΙΕΚ θα μπενει στα ΤΕΙ".

Μιλαμε για εξετάσεις μετά απο εξετασεις (μιας κι αυτος που θα δώσει κατατακτηριες θα πρέπει να εχει παρει πιστοποίηση).

Η οποια δίδεται μεσω πανελαδικου συστηματος. κι οχι απο τον local καθηγητη.

Βεβαια οι αποφοιτοι ΤΕΙ δεν πρεπει να πιστοποιηθουν.

τωρα οσων αφορα τα ΤΕΕ.

Μονο ανεβασαν το επιπεδο του Χαρβαρντ σας.

ναι δεν γραψαν ιστορια στις πανελληνιες. αλλα δεν πέρασαν και σε φιλολογικες σχολες.

Περασαν σε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ.

Ναι life is a bitch οταν εσεις μαθαινατε ιστορια και κειμενα αυτοι στα "κατωτερα" τεε (αλλη ανακριβεια μιας και θεωρουνται ισοβαθμα) μαθαιναν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ και περναν ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. και στην ειδικοτητα που βιωναν επι τρια Έτη περνούν μεσω πανελληνίων στο χαρβαρντ (ξεχασα στα ΤΕΙ, φταιει η ομοιοτητα λολ).

 

Βλεπω την ιστορια να επαναλαμβάνεται οταν επρόκειτο να ανωτατοποιηθουν τα ΤΕΙ.

μονο που τώρα οι καρχαρίες που θιγονται είναι οι φοιτητες των ΤΕΙ ενω τοτε ηταν οι των ΑΕΙ.

Ειδατε πως γυριζει ο τροχός;

Προσωπικα δεν με ενδιαφέρει να υπερασπιστώ τα ΤΕΙ τα ΤΕΕ ή τα ΙΕΚ παρα μόνο τα συμφέρωντα μου.

Οσοι λένε οτι ενδιαφέρονται για τα ΤΕΙ ειναι υποκριτες.

Ολοι για το συμφερων μας ενδιαφερόμαστε.

Προσωπικα θα εκμεταλευθω το χαος να παω μπροστα.

δεν ξερω για τους αλλους.

δεν με ενδιαφέρει αν θα αποκτησει εναν καλο εργάτη η εργοδοσια αλλα το τι θα γίνει με την δικη μου τσεπη.

kisses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαβασα ολες τις απαντησεις

δεν βλεπω τον λογο να μην μπορει καποιος με εξετασεις να μπει απο ΙΕΚ σε ΤΕΙ έστω και σε ενα ποσοστο

οπως και οι αποφοιτοι ΤΕΙ μπαίνουν σε ΑΕΙ με κατατακτηριες εξετασεις με καποιο ποσοστό

 

ας μπει όποιος μπορει και αν εχει την δυνατοτητα θα καταφερει και να αποφοιτησει

 

η μόρφωση ειναι δικαίωμα όλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...