Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος βλάκας λέεi ότι το gaming είναι για παιδάκια, γνωρίζω άτομα όπως κ σεις άλλωστε που έχουν ξεπεράσει τα 45 κ παίζουν παιχνίδια στο PC. Tέσπα είμαι 25 κ 5 χρονών gamer κ το 1ο μου pc το απέκτησα λέγοντας την γνωστή παπάτζα στους γονείς μου ''το θέλω για την σχολή'' που να ξέρανε οι άνθρωποι χεχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

eimai 33 xronon

 

pira ton proto ypologisti to 1987 amstrad cpc 464 me kaseta

ton opio plirosa me dika mou xrimata (oikonomies tou kalokeriou)

 

to proto mou game itan to RYGAR ena platform game tis epoxis

meta to 1991 pira ton deytero ypologisti mou mia amiga 500+ me disketa

to 1997 pira to proto mou pc enan panisxiro pentium 233 me cd

kai gia 10 xronia tora eimai sinexeia stin anava8misi

 

gia 20 xronia pezo sinexia games apo ta opoia exo termatisei

ellaxista (den me poronoun ta pezo gia diasxedasi)

 

exo pe3ei sxedon olla ta adventure tis sierra lucas arts interplay ktl

tote pou to game play kai i istoria sta games itan to A kai to Ω

kai ta grafika eixan defterevonta xaraktira

apeira action games doom halflife quake unreal ktl

strategy games opos age of empires empire earth civilization warcraft

rpg opos diablo star wars republic sacred ktl

exo kaei mexri protinos me to warld of warcraft

kai epete sinexia ota vgei to expansion :)

 

exo diabasei apira tefxoi peiodikon opos PIXEL PC MASTER k.a

exo xalasei mia mikri periousia se internet ote-isp otan to

internet itan xombi merikon 100dadon an8ropon stin elada

kai oi times itan e3ofrenikes

exo dialisei kai 3ana ftia3ei ta pc mou apeires fores

tora exo ena mikro lan kai xazevo me tous filous mou

afta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι 24 και παιζω απο τα 7 μου! Ξεκινησα με ATARI που μου εφερε ο πατερας μου απο εξωτερικο, gameboy, SNES, N64 και PC απο το '96 ως σημερα.

 

Τα παιχνιδια μαλιστα ηταν ο λογος που ασχοληθηκα πιο βαθια με τους υπολογιστες, για να τους κανω να τρεχουν καλυτερα πιο γρηγορα, αλλα ειχα και το μικροβιο ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 36 και και ξεκινησα πριν 23 χρονια στα ηλεκτρονικα.

Τωρα παιζω με φιλους μονο δικτυακα παιχνιδια στο σπιτι ή με το γιο μου που ειναι 6 χρονων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28, παίζω ακόμα και είμαι καλά, ξεκίνησα κάπου το 86 με atari 2600 και από 88-89 με pc ... (περάσαν 20 χρόνια...χμμμμ)

 

edit: (για τους εργαζόμενους το gaming είναι από τα μεγαλύτερα αγχολυτικά που ίσως ούτε οι ίδιοι έχουν συνειδιτοποιήσει, ποσο περισσότερο ο περίγυρος τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι 16 και παίζω games από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου....(μη σας πω και πιο παλια :D)Έπαιζα σε pc με dos:mrgreen:. Όταν χάλασε έμεινα κανα χρόνο χωρίς pc:(και μετά όταν πήρα το νέο μου pc άρχισα με Tomb Raider The Last Revelation... Αυτά απο εμένα...

 

 

Ααααα και ενοείται ότι το gaming δεν είναι για τα πιτσιρίκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το '87 αν θυμάμαι καλά με ένα ΑTARI 2600,μετά ΝΕS (το οποίο το έχω και δουλεύει ακόμα).Το '96 πήρα το πρώτο μου pc P166mmx.

Σήμερα μετράω 23 χρόνια ζωής-και κάτι μηνες-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμα 22 στα 23 και ξεκίνησα το gaming από πολύ νωρίς στα "ουφάδικα" της γειτονιάς... Αλλά ας μετρήσουμε σαν έτος έναρξης το '92 που πήρα το πρώτο μου PC (χωρίς σκληρό δίσκο, χωρίς χρώμα, με τις τεράστιες δισκέττες κτλ :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 31 χρονων και λογω σοβαρων υποχρεωσεων τα δυο τελευταια χρονια εχω σταματησει και ασχολουμαι σποραδικά.

Παντως απο εμπειρια τα παιχνιδια δεν ειναι μονο για παιδια. Στο στρατο ειχα εναν ταγματαρχη που ηταν maniac με τα games και ειχε μια τεραστια συλλογή υπήρχαν και αλλοι λοχαγοί, υπολοχαγοί αλλα αυτός μου εκανε εντύπωση που ηξερε σχεδον ολα τα παιχνίδια.

Δεν ειναι τυχαίο που και οι εταιρίες video games εχουν τεράστια κερδη καθως το κοινο στο οποιο απευθύνονται δεν ειναι μονο παιδιά αλλά και ενήλικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 Ετών.

 

Ξεκίνησα το gaming το 88'-89'. Από το 90' είχα το πρώτο μου υπολογιστή ( 386DX 40MHz, 4MB Ram, SVGA 1MB, 120MB HDD) και συνεχίζουμε από τότε ακάθεκτοι.

 

Τώρα έφτασα σε κάποιο αδιέξοδο, γιατί πλέον κανένα σχεδόν παιχνίδι που βγαίνει δεν με εντυπωσιάζει. Όλα μου φαίνονται ανακυκλωμένες ιδέες. Τελευταία παιχνίδια που τερμάτισα ήταν το FEAR (το τερμάτισα με το ζόρι) και το Fahrenheit. Παραδόξως το Oblivion το βαρέθηκα σε χρόνο ρεκόρ. Το Morrowind μου φάνηκε καλύτερο.

 

Τώρα βρήκα τη χαρά μου με το DS Lite και Animal Crossing.

 

Τί ειρωνία! Έχω 2 top of the top laptops και ένα medium προς high end PC, και τρώω όλες μου τις ελεύθερες ώρες στο φορητό της Nintendo.

 

Και φυσικά περιμένω εναγωνιωδώς το Nintendo Wii, μιάς και πάνω του έχω βάλει όλες μου τις ελπίδες για μιά δόση φρεσκάδας στο gaming μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 ετών, ξεκίνησα σε ηλικία 5 ετών με ένα VIC-20, για να προχωρήσω σε Commodore64, NES, Commodore128, PC και όλες τις κονσόλες που κυκλοφόρησαν από το 1994 και μετά (αρχής γενομένης με το Jaguar... no comment :( ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...