Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι 20 χρονων στα 21 και το πρωτο μου game ηταν το απιστευτο Quake II στην ηλικια των 12 ετων, που το τερματισα τουλαχιστον 5 (!) φορες.Απο εκει και περα παιζω συνεχεια, αλλα παντοτε με μετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρώτη επαφή με gaming είχα όταν ήμουν 3-4 με ένα commodore 64 ενός ξαδέρφου μεγαλύτερου απο μένα. Λίγα χρόνια αργότερα (ναταν το 89? 90?) μου αγόρασαν οι δικοί μου έναν turbo-x 8086 και το gaming μπήκε στη ζωή μου για τα καλά. Τώρα είμαι 24 και αρχίζω να το βαριέμαι το σπόρ, συνήθως δοκιμάζω τα παιχνίδια και στο 2ωρο τα παρατάω. Μοναδική εξαίρεση το wow που παίζω χαλαρά εδώ και αρκετό καιρό ( lvl 45 σε 6 μήνες) και κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις soccer και driving games(pro evo, live for speed, etc). Περισσότερο το μικρόβιο του pc μου έχει μείνει παρά αυτό του gaming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12-13 χρονων gamer με εμφαση στα τελευταια 7-8.

Αχ θυμηθηκα το Attari home entertainment systmem μου.

Που να δειτε την γενια του μικρου μου αδερφου παιδια(θα παει 1η λυκειου φετος) που μεγαλωσαν "μεσα" στα games.Εμεις το εχουμε σαν κατι το ξεχωριστο,αυτοι σαν κατι συνηθησμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγω ξεκίνησα με το atari 2600 και με το game boy το 1989,μετά πηγα σε family game και μετά έπιασα τις σοβαρές κονσόλες(master system,super nintendo,playstation1).βέβαια όλα αυτά δεν θα υπήρχαν αν δεν ήταν στην μέση ο αδερφός μου(4 χρόνια μεγαλύτερος)

 

θυμάμαι απο τότε με το atari 2600 που για να παίξεις έπρεπε να βρεις την σωστή συχνότητα και καθόμουν κ έψαχνα μισή ώρα :)

 

αλήθεια ξέρει κανείς άμα καμία κονσόλα έχει γίνει συλλεκτική?

 

Εμεις το εχουμε σαν κατι το ξεχωριστο,αυτοι σαν κατι συνηθησμενο!

μπα πιστεύω ότι και ο αδερφός σου μόλις μεγαλώσει έτσι θα το βλέπει άσχετα αν παίζει video games απο τα 2 του :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μεγαλυτερος απο ολους σας.....Το πρωτο γκειμ το ντουμ σε δισκεττες..

 

Μην ακουω οτι τα πισι γκειμς εχουν ηλικια παιχτη..

 

Προσ το παρον δοκιμαζω το φιαρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iksera oti tha katarriptame ta katestimena kai tha deixname oti oi gamers den exoun orio ilikias. euxaristo paidia.

Ego eimai 19 kai to proto mou paixnidi itan to alladin gia pc to 94 kai to doom 2 .

ligo pio prin eixa parei to gb kai eliona sto super mario 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσ το παρον δοκιμαζω το φιαρ

 

Αν μου πείτε κ σεις ότι δεν κλ@σ@τε έστω κ λίγο με το FEAR όπως κ 1 φίλος μου 45 ετών θα αρχίσω να έχω ψυχολογικά προβλήματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακόμη ένα SEGA Master System (Πρώτη έκδοση) και λειτουργεί ακόμη! Το καλοκαίρι που δεν έχω pc τερματίζω 5-6 φορές το SONIC....

 

 

Θυμάμαι φάση που είχα κάψει το χέρι μου και ήταν σε επίδεσμο και έπαιζα ακόμη προσπαθόντας να το τερματίσω με 1.5 χέρι:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 ετών, άρχισα στα 80's με arcade games. Πρώτο PC game το Colin Mc Rae σε PC φίλου το '98. Μετά Playstation και από το '01 στο δικό μου PC έχω συνέχεια 7-8 παιχνίδια, κυρίως driving simulators. Έχω φάει τρελό κόλλημα με το Grand Prix Legends (όπως παλιότερα με το Gran Turismo 2 στο PS...). Όποιος λέει ότι το gaming είναι μόνο για παιδιά, ας το λέει... Στα τέτοια μας εμείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...