Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θέλεις στου δίνω μια (R4i)να δοκιμάσεις μέχρι να έρθει η δική σου, μια και είσαι Θεσσαλονίκη...
1000 Ευχαριστω... αυτη την στιγμη ειμαι κατω... αν δεν την παραλαβω μεχρι να ανεβω επανω τοτε θα μιλησουμε.. ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=2T8pefrTW14[/ame]

 

Tελικά τα νέα είναι καλά και το νέο DSi XL μπορεί να παίξει απροβλημάτιστα με τον Μ3i Zero adaptor, ο οποίος έπαιξε με την πρώτη χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο...

 

First Look: NINTENDO DSi XL & M3i Zero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα και εγώ την R4i ( version 1.4 ) στο νέο μου DSi XL και από οτι βλέπω λειτουργεί μια χαρά... Μόνο κάτι κολληματάκια τρώει όταν πάω να φορτώσω κάποαι παιχνίδια ( Sonic για την ακρίβεια και ίσως για αυτό :P ) αλλά κατά τα άλλα όλα βαίνουν καλώς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα και εγώ την R4i ( version 1.4 ) στο νέο μου DSi XL και από οτι βλέπω λειτουργεί μια χαρά... Μόνο κάτι κολληματάκια τρώει όταν πάω να φορτώσω κάποαι παιχνίδια ( Sonic για την ακρίβεια και ίσως για αυτό :P ) αλλά κατά τα άλλα όλα βαίνουν καλώς....

Ωραια νεα

Ποια έβαλες αυτήν εδώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια νεα

Ποια έβαλες αυτήν εδώ ?

 

ΩΩΩΩ...Ναι...Το πρόβλημα που κολλάει τα παιχνίδια, πρέπει να οφείλεται αποκλειστικά στα roms και όχι στην κάρτα, γιατί όλα όσα έχω δοκιμάσει παίζουν και μόνο αυτά τα δύο κολλάνε στο φόρτωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΩΩΩ...Ναι...Το πρόβλημα που κολλάει τα παιχνίδια, πρέπει να οφείλεται αποκλειστικά στα roms και όχι στην κάρτα, γιατί όλα όσα έχω δοκιμάσει παίζουν και μόνο αυτά τα δύο κολλάνε στο φόρτωμα...

 

Εχει αναφερθει και αλλου οτι καποια rom releases δεν παιζουν σωστα..

 

Eνα παραδειγμα τέτοιο ειναι το New Super Mario Bros της dotnfo team το οποιο δεν παιζει με τον συγκεκριμενο adapter... ενω το release των 23mb του ιδιου παιχνιιου απο αλλη ομαδα παιζει μια χαρα με τον ιδιο ανταπτορα. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αναφερθει και αλλου οτι καποια rom releases δεν παιζουν σωστα..

 

Eνα παραδειγμα τέτοιο ειναι το New Super Mario Bros της dotnfo team το οποιο δεν παιζει με τον συγκεκριμενο adapter... ενω το release των 23mb του ιδιου παιχνιιου απο αλλη ομαδα παιζει μια χαρα με τον ιδιο ανταπτορα. :mad:

 

Πες μου...γιατί ξύνεις πληγές???? Τα minigames του Super Mario Bros ¨ηθελα να παίξω και ενώ το παιχνίδι παίζει κανονικά τα minigames κολλάνε...Το κέρατό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου...γιατί ξύνεις πληγές???? Τα minigames του Super Mario Bros ¨ηθελα να παίξω και ενώ το παιχνίδι παίζει κανονικά τα minigames κολλάνε...Το κέρατό μου...

 

Tα minigames να ρωτησω αφελεστατα οτι τα εχει ενσωματωμενα το release της rom που εχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υποθέσω οτι τα έχει...Γιατί είναι αρκετά MB( περίπου 33 )οπότε λογικά θα τα έχει...Επιπλέον πιστεύω οτι θα έλεγε κάπου οτι " Ξέρεις, σε αυτό το rom έχουν γίνει περικοπές ". Ψάχνω και άλλες βερσιόν μήπως και....

 

Έβαλα και άλλη μία....Τα ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υποθέσω οτι τα έχει...Γιατί είναι αρκετά MB( περίπου 33 )οπότε λογικά θα τα έχει...Επιπλέον πιστεύω οτι θα έλεγε κάπου οτι " Ξέρεις, σε αυτό το rom έχουν γίνει περικοπές ". Ψάχνω και άλλες βερσιόν μήπως και....

 

Για αυτο σε ρωτησα... η 33mb δεν παιζει καθολου με τον ανταπτορα σου ενω η 23mb παιζει... αρα μαλλον θα εχουν γινει περικοπες στα minigames γ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...