Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εντελώς ξαφνικά μου βγάζει στην sd r4i αυτό : system data error. please chek nds data. Ενώ αναγνωρίζει την κάρτα δεν την ανοίγει.

Πώς λύνεται αυτό;

 

Χωρίς να ξέρω από R4, με βάση το μήνυμα καταλαβαίνω πως κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τα αρχεία-firmware στην κάρτα SD. Δοκίμασε να τα ξαναπεράσεις, ή έλεγξε την ίδια την κάρτα μήπως έχουν γίνει για κάποιο λόγο τα περιεχόμενά της corrupted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνωμη. Η εντολή που βγάζει δεν είναι "data" αλλά "date". Έλεγκξα την ημερομηνία αλλά πάλι η ίδια εντολή.

System date error .....

Tι άλλο να κάνω;

 

---------- Προσθήκη στις 10:54 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:48 ----------

 

Παιδιά το πρόβλημα λύθηκε.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Για όποιον αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα :

Αφαιρέστε τις κάρτες NDS και εκκίνηση DS χωρίς αυτούς

* Αλλαγή της ημερομηνίας ένα ή δύο μήνες πίσω.

* Επανεκκινήστε DS NDS με κάρτες in.

* Έγινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εχω ενα ds lite και μου ειπαν οτι μπορω να κατεβαζω παιχνιδια.αγορασα εναν ανταπτορα R4ds και μια mikro ds 8κβ και τα αφησα ολα και το dsστο καταστημα για να μου τα ετοιμασουν ωστε εγω το μονο που θα εχω να κανω ειναι να τα περναω.ειναι τοσο δυσκολο να γινει?περασαν 2 βδομαδες και δεν βρησκουν προγραμμα.μπορει καποιος να μου γραψει τι πρεπει να κανω για να παω να το παρω?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.εχω ενα ds lite και μου ειπαν οτι μπορω να κατεβαζω παιχνιδια.αγορασα εναν ανταπτορα R4ds και μια mikro ds 8κβ και τα αφησα ολα και το dsστο καταστημα για να μου τα ετοιμασουν ωστε εγω το μονο που θα εχω να κανω ειναι να τα περναω.ειναι τοσο δυσκολο να γινει?περασαν 2 βδομαδες και δεν βρησκουν προγραμμα.μπορει καποιος να μου γραψει τι πρεπει να κανω για να παω να το παρω?ευχαριστω

 

:lol: Λοιπόν φίλε daffi

 

Από αυτή τη διεύθυνση http://www.r4i-sdhc-ultra.com/Download/NDS/R4iSDHC/1.09/ θα κατεβάσεις το R4-i English V1.09b.rar.

Πάρε τους φακέλους:

moonmemo

moonshl2

R4iMenu

και το αρχείο:

R4.dat

και πέταξέ τα χύμα στην microsd σου.Έπειτα φτιάξε ένα φάκελο,ονόμασέ τον roms ή games και πέτα μέσα σε αυτόν όλα τα .nds αρχεία σου.

Καλή επιτυχία;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!Χθες προμηθευτηκα το DSi version 1.3E και δοκιμασα να το δουλεψω με την Hyper R4i.H συσκευη μου δειχνει συνεχεια οτι κανει loading αλλα ποτε δεν ανοιγει!Δοκιμασα διαφορα firmware αλλα τιποτα!Σε παλιο DS που ειχα,εβαζα μια απλη R4 και εκανα μια χαρα τη δουλεια μου.Με την R4i ομως,η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα!Εχω αγανακτησει.Καθε βοηθεια δεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα!Χθες προμηθευτηκα το DSi version 1.3E και δοκιμασα να το δουλεψω με την Hyper R4i.H συσκευη μου δειχνει συνεχεια οτι κανει loading αλλα ποτε δεν ανοιγει!Δοκιμασα διαφορα firmware αλλα τιποτα!Σε παλιο DS που ειχα,εβαζα μια απλη R4 και εκανα μια χαρα τη δουλεια μου.Με την R4i ομως,η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα!Εχω αγανακτησει.Καθε βοηθεια δεκτη.

 

Η απάντηση που ζητάς βρίσκεται μάλλον λίγο πιο πάνω. Πιθανόν να είναι θέμα ημερομηνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα, οσοι πηραν καρτα Acekard 2 απο το Δεκεμβριο κι υστερα θα προσεξαν οτι δεν λειτουργουν καποια games, δεν εκανε save κλπ. Αυτο συνεβαινε και με το official firmware (που ηταν ετσι κι αλλιως ξεπερασμενο) και με το ΑΚΑΙΟ που χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι. Μολις χτες εβγαλε νεο firmware ειδικα γι αυτες τις καρτες και συντομα θ ακολουθησει και το ΑΚΑΙΟ (οσοι εχουν πιο παλιες AK2 ή ΑΚ2i δεν τους αφορα).

 

This special version of Acekard menu is only made for some certain AK2 but not for AK2i. Some AK2 will have black screen when run some certain games and it's caused by A chip which was used in a different batch. This special version had made compatibled with it. Please make sure you've backuped all your contents in your Micro SD card and then format it with the default parameter of FAT32 before you useing this special version.

 

Please be attention that, 1) If your AK2 has NO any issues please do not use this version. 2)There're only a few AK2 has this issue and we already adjust our production as soon as we found the issue. AK2i has no same issue. Please feel confident to buy any of our Acekard productions. Thanks.

 

http://www.acekard.com/download.php

http://www.acekard.com/download/ak2/20100427_AK2_SP.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει καμία ελληνική ιστοσελίδα (η έστω μια αξιόλογη εξωτερικού) με θέμα το ds κτλ 'οπως υπάρχει και το pspgr.net..να κινείται στο ίδιο μήκος κύματος δηλαδη..

 

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...