Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει παραγγείλει κανείς σας πρόσφατα από το deveno.com? Έχω παραγγείλει εδώ και περίπου 2.5 εβδομάδες δυο acekard 2i και δεν μου ήρθαν ακόμα! Μήπως υπάρχει ακόμα πρόβλημα με το ηφαίστειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει παραγγείλει κανείς σας πρόσφατα από το deveno.com? Έχω παραγγείλει εδώ και περίπου 2.5 εβδομάδες δυο acekard 2i και δεν μου ήρθαν ακόμα! Μήπως υπάρχει ακόμα πρόβλημα με το ηφαίστειο?

 

χμ η αληθεια ειναι οτι και εγω που ψωνισα μια δευτερη για ενα φιλο απο το site που συνεργαζεται η gbatemp εδω και 20 μερες ακομα να ερθει αν και φυσιολογικα σε 13-14 ερχονται:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο νέο ds xl υπάρχει συμβατότητα με την R4?

 

Όλες οι κάρτες που δουλεύουν στο DSi με έκδοση 1.4 του firmware, λειτουργούν κανονικά και στο XL. Οι υπόλοιπες, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω παρελαβα την καρτα μου σημερα και ετοιμη να παιζει στο dsi 1.4 απλα υπεροχη καρτα και το site το προτεινω καθοτι πουλα αυθεντικες καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω παρελαβα την καρτα μου σημερα και ετοιμη να παιζει στο dsi 1.4 απλα υπεροχη καρτα και το site το προτεινω καθοτι πουλα αυθεντικες καρτες

 

Πότε έκανες την παραγγελία? Εφόσον έφτασε σήμερα σε εσένα, υποθέτω πως μια από αυτές τις μέρες θα έρθει και η δική μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα μολις αγορασα ενα Nintendo dsi 1.3E με μια r4i gold

+ microsd kingstom 4 gb

ολα καλα εβαλα το kernel απλως παρατηρησα το

Justice_League_Heroes nds και το Ben_10_Protector_of_Earth_MULTi5_EUR_NDS μου κανει κολληματα και δεν συνεχιζουν( freezes???)

τι φταει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μολις αγορασα ενα Nintendo dsi 1.3E με μια r4i gold

+ microsd kingstom 4 gb

ολα καλα εβαλα το kernel απλως παρατηρησα το

Justice_League_Heroes nds και το Ben_10_Protector_of_Earth_MULTi5_EUR_NDS μου κανει κολληματα και δεν συνεχιζουν( freezes???)

τι φταει???

 

Μπορεί να φταίει το firmware, να μην υποστηρίζει πλήρως το παιχνίδι. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό, μόνο να περιμένεις για κάποιο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ειχα φτιαξει πριν κατι μηνες ενα r4 για ενα ξαδερφακι μου και επεζαν ολα μια χαρα. Τωρα οταν παει να επιλεξει καποιο παιχνιδι κολλαει αλλα οταν βαζει καποιο αυθεντικο του παιζει κανονικα. Απο οσο ειδα το μενου του ds ειναι καπως διαφορετικο απο την προηγουμενη φορα, υπαρχει περιπτωση να εκαναν κανενα update και να βγαζει προβλημα για αυτον τον λογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω, αυριο το πρωι που θα βρω χρονο και θα σας πω. Το ενδεχομενο να εκαναν κανενα update και να μην ειναι συμβατο με αυτο το r4 παιζει η δεν εχει τετοιο θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω, αυριο το πρωι που θα βρω χρονο και θα σας πω. Το ενδεχομενο να εκαναν κανενα update και να μην ειναι συμβατο με αυτο το r4 παιζει η δεν εχει τετοιο θεμα;

 

Update για να κλειδώσει DS δεν παίζει. Μόνο για τα καινούργια DSi & DS XL υπάρχει τέτοια πιθανότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δοκιμασα να κανω φορματ, περασα κενουριο firmware αλλαξα και την sd καρτα αλλα το προβλημα συνεχιζεται. Ανοιγο το ds παω να αρχισει το r4, μπαινω στην λιστα με τα παιχνιδια και εκει κολαει. Δοκιμασα να περασω 1 μονο rom μπας και ειχε καποιο προβλημα αλλα και παλι τα ιδια. Εχει κανεις καμια αλλι ιδεα για το τι μπορει να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα παιδια χθες αγορασα ενα ninntedo dsi xl θα ηθελα να μου

πειτε τι καρτες να παρω κανενα καλο παιχνιδι και καποιο site

για να ξεστραβοθω λιγο

Επισεις θα ηθελα να μαθω τις ρυθμησεις για το ασυρματο internet και γενικα για συνδεσεις δυκτιου.

Δεν θελω και λιγα εεεε..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...