Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το όρο ξεκλείδωμα εννοώ, την δυνατότητα να παίζεις τα iso που έχεις κάνει backup από τα γνήσια παιχνίδια που κατέχεις, από το memory stick χωρίς να έχεις μέσα το umd!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το όρο ξεκλείδωμα εννοώ, την δυνατότητα να παίζεις τα iso που έχεις κάνει backup από τα γνήσια παιχνίδια που κατέχεις, από το memory stick χωρίς να έχεις μέσα το umd!

 

 

Ορεα , να σε ρωτησω κατι,πες πως το ξεκλιδονω γινετε να βαλω στο Psp games που εχω κατεβασει απο sites? kαι αν ναι πως

 

ευχαριστω για αλλη μια φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τέτοιου είδους συζήτηση είναι παράνομη, οπότε και πιθανόν παραπάνω λεπτομέριες να αναγκάσουν τους mod να σβήσουν το ποστ. Πάντως σε γενικές να σου πω, πως αυτό που ρωτάς γίνεται. Θέλει την λεγόμενη Pandora Battery και το συνοδευτικό της memory stick. Την μπαταρία είτε την κάνεις, είτε την αγοράζεις έτοιμη. Υπάρχουν στο εμπόριο. Το memory stick το κάνεις. Και με χρήση αυτών των 2 ξεκλειδώνεις το psp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως η πανδωρα ειναι μονοδρομος και χρειαζεσαι οπωσδηποτε δευτερη μπαταρια και μεμορυ στικ το πολυ 512. καλο θα ηταν να ζητησεις βοηθεια απο καποιους που εχουν ετοιμη την πανδωρα και να μενουν κοντα σου ετσι ωστε να γλιτωσεις την ταλαιπωρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως η πανδωρα ειναι μονοδρομος και χρειαζεσαι οπωσδηποτε δευτερη μπαταρια και μεμορυ στικ το πολυ 512. καλο θα ηταν να ζητησεις βοηθεια απο καποιους που εχουν ετοιμη την πανδωρα και να μενουν κοντα σου ετσι ωστε να γλιτωσεις την ταλαιπωρια

 

Το πολυ 512mb?Ποιος το ειπε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χρησιμοποιήσεις 4gb για pandora? Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου :P

 

Μπορει να εχεις αυθεντικη 4gb και fake 4gb και να φτιαξεις τη fake.

Και επισης δε μιλησα για 4gb.Εγω που εχω ας πουμε μια 8gb και μια 1gb να μην την κανω pandora την 1gb επειδη ειναι πανω απο 512mb?

Ασε που οι τιμες συνεχως πεφτουν και οι παλιες αποσυρονται...Με το ζορι βρισκεις πλεον 512...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξέρω αν υπάρχει για psp αλλά με emulator σίγουρα υπάρχει το είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Aν κανεις μια φορα το psp μετατροπη με pandora , μετα για καθε επομενο update χρειαζετε και παλι η pandora ?

Επισης ποιο ειναι το τελευταιο επιημο , αλλα και ανεπισημο firmware ?

 

 

 

Tελικα βρηκα την απαντηση μονοπς μου κανοντας το μετατροπη σε 3.95Gen 2 χωρις κανενα προβλημα ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα.

Ειναι το πρωτο μου ποστ μετα απο ατελειωτα search για να βρω λυση σε αυτο που ψαχνω.

Πηρα πριν λιγο καιρο το Psp piano black και αγορασα μαζι μια memory card 2 gb.

Το Firmware του ειναι το 3.90.

Μεχρι εδω ολα καλα. Πηγα να εγκαταστησω το custom Firmware 3.90 Μ33-2 και ενω ακολουθησα σωστα (ετσι λεω :P) τις οδηγιες που βρηκα σε κατι οδηγους οταν παταγα την εφαρμογη για να γινει install μου εβγαζε το εξης Couldnt not start game? καπως ετσι..

Για να μην τα κανω χειροτερα ειπα να ρωτησω καποιον που ξερει :P

 

υγ. Η παραμικρη ρυθμιση ειναι σημαντικη (πριν μερικες σελιδες διαβαζα που ειχε γραψει ενα παιδι οτι για να παιξει παιχνιδια που δεν ειναι σε δισκακι πρεπει να κανεις μια αλλαγη στις ρυθμισεις του Psp, ε αυτο αν δεν το ελεγε κανεις πχ δεν θα το εβρισκα απο μονη μου)

 

Ευχαριστω εκ των προταιρων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρά σε όλους.

Μάλλον έχει ξανασυζητηθεί το θέμα μου αλλά επειδή είμαι εντελώς άσχετος, θα ήθελα να μου απαντήσετε για τη δική μου περίπτωση.

Έχω το PSP Lite με firmware 4.01. Θέλω να μάθω τι διαδικασία χρειάζεται για να το κάνω να παίζει παιχνίδια από το MemoryStick. Παιχνίδια που βρίσκω στο διαδύκτιο.

Έχω την εντύπωση από ότι διάβασα, οτι πρέπει να βάλω custom firmware. Την διαδικασία όμως και ποιό firmware δεν τα ξέρω.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...