Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα ηθελα να ρωτησω για ενα προβλημα που προεκυψε με την δικια μου κονσολα

Οταν την ανοιγω κανονικα το λαμπακι δειχνει οτι ειναι ανοιχτη αλλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα

 

Ξερει κανεις τι φταιει ή ποσο θα κοστισει αν παω να το φτιαξω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως brickare ή εκαψε κατι? Εμενα μου ειχε γινει αυτο πολυ παλια, οταν το χα στην φορτισει και επεσε η ασφαλεια. Φαινοταν πορτοκαλι λαμπακι αλλα δεν εδειχνε τπτ. Το πηγα για επιστροφη και μου το αλλαξανε με καινουριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Ξερω οτι απο PS3 μπορεις να μεταφερεις πραγματα που εχεις κατεβασει απο το PSN στο PSP, το αντιστροφο ομως γινεται;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα που να παίζει σωστά .avi ταινίες και αν γίνεται και με υπότιτλους,υπάρχει; Δοκίμασα το psp tube αλλά έχει πολύ σπάσιμο όταν παίζει η ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να πάρω για το στρατό ένα psp, να βλέπω ταινίες (κυρίως), αλλά και να παίζω και κανα παιχνιδάκι. Το χρησιμοποεί κανείς για ταινίες/σειρές? Τους υπότιτλους τους αναγνωρίζει, ή πρέπει να τους "κάψω" πάνω στην ταινία? Γενικά, θα κάνω τη δουλειά μου, ή θα ξενερώσω με το αποτέλεσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση ένας φίλος μου έδωσε το psp go βλέπω έχει έκδοση system software 6.37 έχει ξεχάσει το password απο το email για το psn και έχει πάρει 20€ για να αγοράσει κάποιο game αν φτιάξουμε νέο account με νέο email θα χάσει τα παιχνίδια που έχει μέσα το psp go ; Θα μπορούμε να φτιάξουμε νέο account ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ενα 3000 μοντέλο το οποίο το αγόρασα για στρατό.

Κάποια φάση αποφασίζει να καεί η οθόνη (ελάχιστα δουλεμένο για 8 μήνες...), και παραγγέλνω καινούρια απο ebay.

Προχτές ανακαλύπτω οτι δεν διαβάζει τα umd.Δείχνει οτι το διαβάζει κανονικά απο το εικονίδιο ανάγνωσης που εμφανίζεται κάτω δεξιά, αλλά δεν ξεκινάει. Καθαρίζω λίγο το λέιζερ, σφίγγω μια βίδα απο το drive που ήταν λίγο χαλαρή, και αυτή τη φορά στην οθόνη μου βγάζει το μήνυμα the disc could not be read. Το drive το έχω χρησιμοποιήσει μια φορά μόνο λόγω cfw. Τι μπορεί να φταίει? Είμαι στο 6.20 pro b-10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

θελω να πάρω ενα psp για στρατό

το psp 1000-1004 έχει 99 euro και τα άλλα 170+ οπότε αναγκαστηκά θα πάρω το φθηνό γιατι μαζί την sd card θα πάει πολυ ψηλά και με τα έξοδα του στρατού δεν παίζει να δώσω τόσα.

 

αξίζει ? ειναι οκ ή θα πετάξω τα λεφτά μου ? (έχω ακούσει πολλά αρνητικά για την ποιότητα κατασκευης και την οθόνη του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε 3004 μεταχειρισμενο ψαχνοντας στις αγγελιες του εδω forum μαζι με καρτα μνημης. Βρισκεις με 80-90 ευρω

αν το θες για να περασεις cfw υποψιν πως θα χρειαστεις οχι sd card αλλα memory stick duo pro (τουλαχιστον 8gb κατα τη γνωμη μου για να το φορτωσεις αρκετα αφου θα λειπεις καιρο)

H καρτα καλο ειναι να ειναι γνησια SONY καθοτι κατι αλλες sandisc και δε ξερω και γω τι ειναι υπερβολικα αργες και καθιστουν το gameplay δυσκολο σε απαιτητικα παιχνιδια (GOW, GT5, και γενικως οσα ειναι περι τα 1 GB μεγεθος)

Απο μια αποψη η πιο συμφερουσα αγορα για καινουριο PSP ειναι το go που ερχεται με 16GB μνημης και το φορτωνεις οσο θες αλλα δε ξερω κατα ποσο βολευει που ειναι συρταρωτο, και εχει και λιγο μικροτερη οθονη

http://www.bestprice.gr/item/2151151308/psp-sony-playstation-portable-go#item-prices

το ΠΣΠ Ε1004 ειναι πολυ πλαστικουρα, δεν εχει καλη οθονη (γωνιες θεασης χαλια), ειναι μονοφωνικο και επισης δεν εχει wifi !!!!

το εχω παρει δωρο σε ανηψακι μου προ ετους και παραδοξως εχει κρατησει (πιστευα οτι θα το ειχε χαλασει μεχρι τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το psp go έχω ακούσει πως δεν αξίζει αλλα και δεν μου αρέσει σαν κονσόλα... οπότε απορίπτεται

κοίταξα στις αγγελείες και οι τιμές ειναι για γέλοια και για κλάματα. Μόνο μια που το δίνουν στα 75 euro ειναι λογική και οι υπόλιπες απο 100+ euro. Για μεταχειρισμένη κονσόλα χειρός επταετίας δεν ειναι καθόλου λογικό αν σκεφτούμε και την χρήση που μπορεί να του έχει κάνει κάποιος που το πήρε πχ οταν βγήκε ή λιγο καιρό αργότερα. Το οτι θα είναι αγραντζούνιστο στην φωτογραφία που θα δω δεν μου λέει κάτι , το θέμα ειναι τι εχει τραβήξει ωστε να δώσω 100+ euro και αργότερα να κλατάρει.

 

και τέλος το πρόβλημα με τα psp απο τις αγγελίες εκτός Πάτρας (που μένω) ειναι πως δεν υπάρχει δυνατότητα να δοκιμάσεις την κονσόλα και να δεις αν έχουν χαλάσει τα κουμπιά της και δεν πατιούνται κλπ.

 

οπότε που καταλήγουμε ? ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως το θετεις φιλε μου εχεις απολυτο δικιο. εχω πολυ καιρο να δω αγγελιες και δε περιμενα να ειναι στα 100+ οι τιμες του psp θα συμφωνησω και γω μαζι σου γι αυτα που λες περι μεταχειρισμενων πσπ κι ας ειμαι κατοχος ενος απο αυτα (εχω το 2004). η τιμη του θα επρεπε να ειναι στα 70-80 το πολυ (οταν βγηκε εδω το psvita ειχα δει πολλα πσπ 2000-3000 στα 80 ευρω και κατω-μεχρι κ 60 ειχα δει). και γω ο λογος που πηρα το Ε1004 στο ανηψακι ειναι οτι ηθελα καινουριο του κουτιου.

προσεξε μονο αυτα που σου ειπα περι καρτας μνημης

ειχα παρει αυτη εδω σε προσφορα 12 ευρω οταν την ειχαν βγαλει απο το συγκεκριμενο μαγαζι

http://www.getitnow.gr/prod/photo-video/kartes-mnimis/sandisk-memory-stick-pro-duo-8gb/prod403180/

ειχα γραψει και σχολια μαλιστα τα οποια αφαιρεθηκαν, μαζι με αλλων 2 χρηστων που λεγανε ποσο αργη ειναι για psp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...