Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα χριαζομαι βοήθεια.....έχω ένα psp ( δεν ξερω πιο μοντέλο είναι αλλά το είχα αγοράσει όταν πρωτοκυκλοφόρησε το psp στην ελλάδα ) το οποίο το είχα δώσει και μου το '' τσιπαρανε ''....αυτή τη στιγμή είναι 3.40...πρόσφατα όμως αγόρασα ένα νέο παιχνίδι και για να παίξει πρέπει να κάνω update σε 6.20...το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μου κάνει το update ......παρακαλώ καμία ιδέα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα χριαζομαι βοήθεια.....έχω ένα psp ( δεν ξερω πιο μοντέλο είναι αλλά το είχα αγοράσει όταν πρωτοκυκλοφόρησε το psp στην ελλάδα ) το οποίο το είχα δώσει και μου το '' τσιπαρανε ''....αυτή τη στιγμή είναι 3.40...πρόσφατα όμως αγόρασα ένα νέο παιχνίδι και για να παίξει πρέπει να κάνω update σε 6.20...το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μου κάνει το update ......παρακαλώ καμία ιδέα ???

Ψάξε λίγο περισσότερο φίλε γιατί αν κάνει το 6,20 δεν θα μπορείς να παίξεις κανένα από τα αντίγραφά σου...

Θα σου πρότεινα το http://www.pspgr.net αλλά θέλει να διαβάσεις λίγο, αν δεν θέλεις να διαβάσεις μπορεί να... πληρώσεις... στο πρώτο μαγαζί που θα δεις με παιχνίδια και παιχνιδομηχανές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε λίγο περισσότερο φίλε γιατί αν κάνει το 6,20 δεν θα μπορείς να παίξεις κανένα από τα αντίγραφά σου...

Θα σου πρότεινα το http://www.pspgr.net αλλά θέλει να διαβάσεις λίγο, αν δεν θέλεις να διαβάσεις μπορεί να... πληρώσεις... στο πρώτο μαγαζί που θα δεις με παιχνίδια και παιχνιδομηχανές...

 

 

το ξερω το pspgr.net προσπαθω μερες τωρα να κανω acount για να μπορω να βλεπω το forum αλλα μου λεει οτι το email δεν υπαρχει ( και προσπαθισα και με 3 διαφορετικα email αλλα τα ιδια :/ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω το pspgr.net προσπαθω μερες τωρα να κανω acount για να μπορω να βλεπω το forum αλλα μου λεει οτι το email δεν υπαρχει ( και προσπαθισα και με 3 διαφορετικα email αλλα τα ιδια :/ )

 

Μια αποριά, θες να το αναβαθμίσεις και να κρατήσεις το "σπάσιμο" ή απλά να το αναβαθμίσεις στην 6.20; αν αναβαθμίσεις στην 6.20 θα χαθεί το Custom Firmware.

 

Για να αναβαθμίσεις σε 6.20 κατέβασε το firmware απο τη σελίδα της Sony.

Το αρχείο που θα κατέβει είναι ένα eboot.pbp.

Φτιάξε ένα φάκελο UPDATE(ολα κεφαλαία) μέσα στον φάκελο PSP/GAME της κάρτας μνήμης του PSP σου και βάλε εκει μέσα το eboot.pbp.

Τώρα στην κάρτα μνήμης σου πρέπει να έχεις το PSP/GAME/UPDATE/eboot.pbp .

Αν όλα είναι καλά, πήγαινε στο XMB στη λίστα με τα παιχνίδια σου και θα υπάρχει η εφαρμογή για update.

 

Αν θες να κρατήσεις και το CF είναι άλλη ιστορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα χριαζομαι βοήθεια.....έχω ένα psp ( δεν ξερω πιο μοντέλο είναι αλλά το είχα αγοράσει όταν πρωτοκυκλοφόρησε το psp στην ελλάδα ) το οποίο το είχα δώσει και μου το '' τσιπαρανε ''....αυτή τη στιγμή είναι 3.40...πρόσφατα όμως αγόρασα ένα νέο παιχνίδι και για να παίξει πρέπει να κάνω update σε 6.20...το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μου κάνει το update ......παρακαλώ καμία ιδέα ???

 

μισό λεπτό...

έδωσες να σου το τσιπαρουν ok? πως γίνετε να έχεις 3.40?

 

εννοείς 3.40 OE-A? γιατί αν έχεις 3.40 τότε αυτοί που τους πήρες να σου το τσιπαρουν σε ξεγέλασαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μπαταρία pandora που έχω μπορώ να τη χρησιμοποιήσω σαν κανονική για το psp 3000 ?

 

Ανάλογα. Αν την έχει κάνει μόνος σου, μπορείς να συγκολήσεις το pin που έκοψες και να δουλέυει πάλι κανονικά.

Αν την πηρες έτοιμη, και έχει διακοπτάκι πάνω της, με το διακοπτάκι την κάνεις κανονική.

Αν την πήρες ετοιμη και δεν έχει διακοπτάκι, είναι αχρηστη:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εχω το metal gear peace walker σε backup αλλα μου ζηταει την 6.20 να παιξει.. εγω εχω φορτωμένο το 5,50 D3. καμια ιδεα? υπαρχει καποιο plugin κατι για να κανει την δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το metal gear peace walker σε backup αλλα μου ζηταει την 6.20 να παιξει.. εγω εχω φορτωμένο το 5,50 D3. καμια ιδεα? υπαρχει καποιο plugin κατι για να κανει την δουλεια?

 

Για δοκιμασε αυτο

 

http://www.psp-hacks.com/file/1953

 

και πες μου αν πετυχε , διοτι μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο παιχνιδι που να θελει πανω απο 5.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιο site που να έχει όλα τα games που έχουν κυκλοφορήσει για psp? Έψαξα στο google αλλά κάτι καλό δεν βρήκα.

Επίσης επειδή θα φύγω για 15 μέρες θέλω να πάρω μια extra μπαταρία (όσο ποιο μεγάλη και καλή γίνεται)! Έχετε να προτείνετε κάποια :-D? Αυτή ας πούμε λέει τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...