Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαααααστααααα...

psi storms δλδ στα Θορ και στους corruptors το ξεχνάμε εμείς οι protos εεε????

ευτυχώς ρε παιδί μου γιατί ειδικά αυτοί οι thor πολύ εύκολα πέφτανε... τι να πω!

και καλό πράμα και η αύξηση της ακτίνας δράσης της roach. να κόβει καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μαααααστααααα...

psi storms δλδ στα Θορ και στους corruptors το ξεχνάμε εμείς οι protos εεε????

ευτυχώς ρε παιδί μου γιατί ειδικά αυτοί οι thor πολύ εύκολα πέφτανε... τι να πω!

και καλό πράμα και η αύξηση της ακτίνας δράσης της roach. να κόβει καλύτερα...

 

feedback θες να πεις..

 

storms θα τρωνε και τωρα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές έπαιξα 2 games στην practice league και εκεί που λέω ότι εντάξει θα τα έχω εύκολα (μην με ρωτάτε γιατί εν ξέρω :-D) ο πρώτος που παίζω TvT με κέρδισε με πολλούς marine στην άμυνα και με cloaked banshees. Αυτά πως τα κάνω uncloak???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με detectors γενικά και για terran με ravens ή turrets.

 

Αυτές οι κεραίες που έχουν οι terrans όμως δεν τα αποκάλυπταν! τώρα για turrets είχα αρκετά αλλά ούτε ένα δεν μου έδωσε κάποιο σημείο μόνο όταν τελείωσε η ενέργειά τους και εμφανίστηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κεραίες δεν είναι detectors.

 

Για τα άλλα πρέπει να είναι δίπλα στο cloacked unit για να κάνεις δουλειά. Όχι στην άλλη άκρη της πίστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οποιαδήποτε μονάδα η κτίριο είναι detector. Missile Turrets αμυντικά και Ravens για το υπόλοιπο του χάρτη είναι το προφανές, ενώ πολλοί χρησιμοποιούν και scanner sweep, που όμως έχει το μειονέκτημα ότι κρατάει λίγο και πρέπει να σκοτώσεις αμέσως τις cloaked units. Ίσως όμως σε σώσει σε μια δύσκολη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι κεραίες που έχουν οι terrans όμως δεν τα αποκάλυπταν! τώρα για turrets είχα αρκετά αλλά ούτε ένα δεν μου έδωσε κάποιο σημείο μόνο όταν τελείωσε η ενέργειά τους και εμφανίστηκαν.

 

επισης αν εισαι τερραν μια λυση αναγκης ειναι να ριχνεις emp εκει που πιστευεις οτι κινειται καποιο cloaked unit,τον αποκαλυπτει για λιγο και στην περιπτωση που ειναι κ αυτος ghost τον αποκαλυπτει τελειως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx εν το μεταξύ έπαιξα τα 2 πρώτα placement games και στο ένα έχασα απο αυτά :P και στο άλλο με πέταξε έξω απο το battle.net πριν κάνω φτιάξω το πρώτο SCV.

άλλο ένακακό που κάνω επίσησ είανι ότι δεν έχω παίξει καθόλου με τις άλλες φιλες για να μάθω απο την εμφάνιση τι κάνει το καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο στάδιο είναι να ξέρεις ότι όταν βλέπεις τα void ray να σου έρχονται, τότε πρέπει να φτιάξεις vikings ή marines.

 

Το δεύτερο στάδιο είναι να κάνεις scout ώστε να τον καταλαβαίνεις από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο στάδιο είναι να ξέρεις ότι όταν βλέπεις τα void ray να σου έρχονται, τότε πρέπει να φτιάξεις vikings ή marines.

 

Το δεύτερο στάδιο είναι να κάνεις scout ώστε να τον καταλαβαίνεις από πριν.

 

Εν το μεταξύ του έκανα Scan συνεχώς αλλά κάπου τα είχε κρύψει. Είναι τακτική να τα βάζεις πάνω απο το κενό ξερω εγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...