Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλο ειναι να στελνεις και καποια μοναδα για να κανεις scout ο ιδιος.. Το Scan εχει πολυ μικρο range και ειναι πολυ πιθανο ο αλλος να τα κρυβει στο κενο οπως ειπες η οπουδηποτε αλλου..

 

για void rays το counter ειναι τα vikings οπως ειπε και ο φιλος απο πανω.. Αλλα θα πρεπει να ξερεις οτι θα ερθει με void απο τη βαση του (οταν τα φτιαχνει) και οχι οταν ερθει σε εσενα.. Γενικα το scouting ειναι τα 3/4 της νικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ως ταπεινός gold player που παλεύει να ανέβει platinum πιστεύω οι πιο δύσκολα αντιμετωπίσιμες τακτικές ως protoss είναι

 

με zerg mutalisk + lings

 

και με terran γρήγορο ντου μόνο με marauders πριν βγουν οι immortals

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε δοκιμάζεις High Templars + Zealots?

 

Γνώμη μου πάντως είναι πως οι Protoss έχουν φάει σημαντικό nerf και βασίζονται περισσότερο σε "κολπάκια" και λιγότερο στο "ακριβά γαϊδούρια με εγγύηση καλής λειτουργίας" του πρώτου Starcraft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το scouting ειναι τα 3/4 της νικης

Ναι και το άλλο 1/8 είναι τύχη και το άλλο 1/8 είναι το Micro/Macro και decision making...Αχαχαχαχαχαχχααχ:lol:

 

This thread is priceless!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το scouting ειναι τα 3/4 της νικης

Ναι και το άλλο 1/8 είναι τύχη και το άλλο 1/8 είναι το Micro/Macro και decision making...Αχαχαχαχαχαχχααχ:lol:

 

This thread is priceless!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω φτιάξει στο SC2 Ranks ένα division μόνο για Έλληνες ώστε να βλέπουμε μεταξύ μας τι παίζει και να μην ψάχνουμε το όνομά μας μέσα σε χιλιάδες παίχτες !

 

Κάντε add και το δικό σας nickname ...

 

http://www.starcraft2.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=113&func=view&catid=25&id=2865

 

Το Link είναι μέσα στο thread !

 

Cheers !

 

χεχεχε...μετά και το τελευταίο update είμαι πλέον στην κατοστάδα της Ευρώπης !!!! #97 για την ακρίβεια !

και #231 στον κόσμο :) Vamos !

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω φτιάξει στο SC2 Ranks ένα division μόνο για Έλληνες ώστε να βλέπουμε μεταξύ μας τι παίζει και να μην ψάχνουμε το όνομά μας μέσα σε χιλιάδες παίχτες !

 

Κάντε add και το δικό σας nickname ...

 

http://www.starcraft2.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=113&func=view&catid=25&id=2865

 

Το Link είναι μέσα στο thread !

 

Cheers !

 

χεχεχε...μετά και το τελευταίο update είμαι πλέον στην κατοστάδα της Ευρώπης !!!! #97 για την ακρίβεια !

και #231 στον κόσμο :) Vamos !

Επεξ/σία από LuNaTiC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους.. οι πρώτες νίκες... έστω και στον πάτο :P

λίγο backround μπας και ακούσω καμία συμβουλή...

Ξεκινάω τα placement games.

Στο πρώτο με το που γράφω gl fh, "Disconnected for battle net" .... grr

στο 2ο, ένας Protoss με Void Rays, πρώτη φορά τα αντιμετώπισα... death :P

στο 3ο, βλέπω zerg λέω κάτσε να ετοιμαστώ για 6 pool... εκεί που τρέχω να στήσω τα barracks, και με του που βγάζω τον πρώτο marine, να σου 6 zerglings να περνάνε σαν να μην έγινε τπτ... μου φάγαν τα SCVs κτλ ...

στο 4ο ... το ίδιο :mad:

στο 5ο πήγαινε καλά αλλά έπρεπε να φύγω άμεσα...

 

έ όπως καταλαβαίνετε βρέθηκα στον πάτο του ladder :P

 

Μετά ξαναέπαιξα χτές, 3 νίκες μία ήττα, η οποία ήττα ήρθε με περίεργο τρόπο...

τον είδα ότι ήταν δίπλα μου, TvT και πάει για αεροπορία αλλά πήγε και αυτός... και ενώ εγώ είπα στην αρχή να βγάλω banshees αυτός μάλλον έβγαλε medi και μου μετέφερε ούτε εγώ ξέρω πόσους marines πίσω στη Mineral line και ενώ είχα ήδη Vikings να την φυλάνε οι οποίοι δεν πήραν χαμπάρι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SCII: Heart of the Swarm won’t be ready until after 2011

 

StarCraft II producer Chris Sigaty has revealed a couple more details about the next expansion for the game, Zerg-based Heart of the Swarm.

 

The most important bit of news for the expansion was that it won’t be ready until after 2011 at least.

 

This ties in with what Battle.net director Craig Canessa said back at GDC Online when he said the HotS wouldn’t be out for at least another 18 months.

 

It was also revealed the story in HotS would take place less then 100 years after Wings of Liberty, but would be more then an hour long in length.

 

Blizzard also said that Samir Duran was not forgotten following the ending to Wings of Liberty, which seems to suggest he will show up again at some point.

 

Zerg-based Heart of the Swarm is the second part of the StarCraft II story arc following the release in July of Terran-based Wings of Liberty. The third chapter, Legacy of the Void will focus on the Protoss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SCII: Heart of the Swarm won’t be ready until after 2011

 

StarCraft II producer Chris Sigaty has revealed a couple more details about the next expansion for the game, Zerg-based Heart of the Swarm.

 

The most important bit of news for the expansion was that it won’t be ready until after 2011 at least.

 

This ties in with what Battle.net director Craig Canessa said back at GDC Online when he said the HotS wouldn’t be out for at least another 18 months.

 

It was also revealed the story in HotS would take place less then 100 years after Wings of Liberty, but would be more then an hour long in length.

 

Blizzard also said that Samir Duran was not forgotten following the ending to Wings of Liberty, which seems to suggest he will show up again at some point.

 

Zerg-based Heart of the Swarm is the second part of the StarCraft II story arc following the release in July of Terran-based Wings of Liberty. The third chapter, Legacy of the Void will focus on the Protoss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...