Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δοκίμασε να χαμηλώσεις λίγο τα in game settings όσο αφορά τα συγκεκριμένα εφε

Να το κάνω αυτο ρε αδερφέ αλλά πίστευα οτι το σύστημα μου δεν θα είχε τέτοιο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κάνω αυτο ρε αδερφέ αλλά πίστευα οτι το σύστημα μου δεν θα είχε τέτοιο θεμα...

προφανώς και δεν πρέπει να έχει

 

επίσης αν μου λες ότι αυτό το πρόβλημα ΔΕΝ το είχες από την αρχή και δεν άλλαξες τίποτα σε hardware, τότε κάτι άλλο παίζει

 

να σου πω, έχεις τικαρισμένη την επιλογή "mouse acceleration" ή κάτι τέτοιο; Στο Gameplay. Και καλά κάνει το ποντίκι να ανταποκρίνεται πιο καλά, άλλα ρίχνει την απόδοση. Αν την έχεις τικαρισμένη, βγάλ'την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το starcraft2 χρειάζεται δυνατό cpu. εξάλλου το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν αντέχει το pc το game αλλά σε ένα σημείο που αν έχεις βάλει πολλά στα settings για το cpu ίσως στιγμιαία ζορίζεται παραπάνω από όσο αντέχει. (έχουμε παρόμοιο σύστημα μόνο που έχω 6750@3200mhz και 6950 2gb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω το mouse acceleration

Ξέρω οτι θέλει δυνατό cpu απλά σου λέω αν έβλεπες τι συμβαίνει μερικές φορές θα τρελαινόσουν ρε..

Έπαιξα ξανά πριν λίγο ένα FFA με 4 άτομα για τεστ (και offline και online)

Και π.χ οταν καταστρέφω ενα hatchery κάνει 4-5 κολληματάκια για 1-2 δευτερόλεπτα αλλά πολύ έντονα

και σκεφτόμουν οτι νταξ θέλει δυνατό Cpu αλλά οχι κ έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες και άλλα κακογραμμένα παιχνίδια της Blizzard..Ειμαι περίεργος. (φυσικα εκτος του sc2 που είναι ενα από τα κακογραμμένα παιχνίδια ever μαζί με το Tetris)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακογραμμενα παιχνιδια η blizzard ?!?!? Γιατι το λες αυτο ? Μπορεις να το στηριξεις καπου ? Ασε που συνεχως διορθωνει τις ατελιες με patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ξεκινάει σήμερα (Πέμπτη) το IPL2 τουρνούα με τους 32 best of the best σε USA & EU να διαγωνίζονται μεταξύ τους, ήδη υπάρχουν ωραία προκριματικά ματσάκια στη σελίδα και βέβαια ελπίζω ο τελικός να αποτελεί ένα μίνι-διδακτορικό για εμάς τους νουμπάδες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε κανένα site με στρατηγικές για multiplayer; Είμαι τελείος αρχάριος και θέλω να δώ τπτ tacts και κανένα video για να πάρω μια ιδέα.

Ξεκίνα με youtube και διάφορες τακτικές με rush και openings. Όχι μόνο για να μπορείς να τις κάνεις κι εσύ, άλλα και για να ξέρεις πως τις απεκρούς. Αν θες μπορώ να γράψω αρκετά πχ. για κάθε φυλή, μερικά πχ για να καταλάβεις πως θα ψάχνεις είναι "marine rush", "3 rax opening" κτλ

 

Επίσης βλέπε και κάποια από τα pro matches, για να δεις πως παίζουν οι pros σε όλην την σκακιέρα.

 

Δεν θα σου συνιστούσα sites, γιατί αφενός 1 video = 100.000 λέξεις, αφετέρου πολλά από τα παλικάρια σε pro teams έχουν κάποια "ego issues"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.starcraft2.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=113&func=showcat&catid=14

http://www.warpprism.com

http://www.youtube.com/cowboystarcraft

 

όρεξη να'χεις

 

Επίσης στο κανάλι του B.net Starcraft2.gr θα μας βρείς όλους μαζεμένους κάθε μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...