Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα μολις βγει το game αλλαζω pc αυτο λεω μονο

 

PC Requirements

 

PC Minimum System Requirements*:

 

* Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7 (Updated with the latest Service Packs) with DirectX® 9.0c

* 2.6 GHz Pentium® IV or equivalent AMD Athlon® processor

* 128 MB PCIe NVIDIA® GeForce® 6600 GT or ATI Radeon® 9800 PRO video card or better

* 12 GB available HD space

* 1 GB RAM (1.5 GB required for Windows Vista®/Windows® 7 users)

* DVD-ROM drive

* Broadband Internet connection

* 1024X720 minimum display resolution

 

PC Recommended System Requirements:

 

* Windows Vista®/Windows® 7

* Dual Core 2.4Ghz Processor

* 2 GB RAM

* 512 MB NVIDIA® GeForce® 8800 GTX or ATI Radeon® HD 3870 or better

 

Με υπολογιστή 4ετίας πληροίς τα recommended requirements. Δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις :-)

 

---------- Προσθήκη στις 17:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:12 ----------

 

εγω το ξαναλεω, αν δεν εχει lan , θα φαει ακυρο

 

lan δε θα έχει. Μόνο μέσω battle.net, ακόμα και αν είστε4 άτομα στο ίδιο δωμάτιο. Περιμένω όμως πολύ γρήγορα crack που θα... διευθετήσει το ζήτημα (όπως στο wow με private servers). Συμφωνώ και εγώ ότι είναι καραγκιοζιλίκι να έχεις μαζέψει 5 φίλους στον ίδιο χώρο και να πρέπει να φας στη μάπα το latency του battle.net, ενώ είστε στο ίδιο δωμάτιο, για να παίξετε multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To πλαίσιο έστειλε το ακόλουθο διαφημιστικό mail :

 

sc2b.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Φαίνεται ψάχνουν για κορόιδα σε περιόδους τέτοιας κρίσης. Με 43 ευρώ το έχω προπαραγγείλει από εξωτερικό (μαζί με τα μεταφορικά) και θα μου έρθει σπίτι 27/7. Αλλά τι να πεις... Αυτή είναι η μικρογραφία της Ελλάδας. Πιάσαμε πάτο και υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που σκέφτονται το υπερκέρδος. Μια κρεμάλα στην πλατεία Συντάγματος χρειάζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

linuxovie παιζει το SC2 σε Linux ? Αν ναι αυτο δεν το γνωριζα....

 

Όλα τα παιχνίδια της blizzard παίζουν μέσω wine. Είναι σίγουρο ότι σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του sc2, θα παίζεται και αυτό.

 

Περα απο αυτο και 43ε δεν ειναι λιγα....

 

Εγώ απλά συγκρίνω με τα 60ευρώ του πλαισίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Με 43 ευρώ το έχω προπαραγγείλει από εξωτερικό (μαζί με τα μεταφορικά) και θα μου έρθει σπίτι 27/7.

 

μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά για αυτό, μας έχει κάψει αρκετές φορές πχ το play.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι σε game.co.uk. Από τη δικιά μου εμπειρία, σε όλες τις περιπτώσεις προπαραγγελίας που έχω κάνει, είχα το παιχνίδι σπίτι μου την ημέρα κυκλοφορίας του παιχνιδιού ( σε μία περίπτωση δε, 1 μέρα πριν την κυκλοφορία και δεν μπορούσα να το παίξω lol ).

 

Το post μου βέβαια είχε στόχο το σχολιασμό της εξωφρενικής τιμής του πλαισίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας αρέσει τόσο πολύ αυτό το starcraft που είναι ένα παιχνίδι στρατηγικής της περασμένης δεκαετίας. Δεν θα με πείραζε αν αυτό δεν επηρέαζε την κυκλοφορία του DIABLO 3. Κάθονται και βγάζουν τα starcraft και όλες τις αηδίες και δεν κάθονται να ετοιμάσουν κανένα παιχνίδι της προκοπής. Τι starcraft τι age of empires. Τα ίδια είναι. Δεν είδα όμως καμιά μανία με το age of empires. Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά και εκφράζω την δυσαρέσκεια μου για τις συνεχείς ακυρώσεις του DIABLO 3.

Και όχι τίποτα άλλο αλλά δεν βγαίνει και κανένα DIABLO clone. Μόνο το torcrhlight βγήκε και αυτό......μισό.

Εν έτη 2010 η κυκλοφορία του starcraft μου μοιάζει άκαιρη και άκυρη. Εκτός μόδας εντελώς.

 

Φιλικά πάντα.

 

 

 

Άσε μας ρε Blizzard...σε μάθαμε....μας κούρασες. Δώσε το franchise στους Ρώσους μπας και δούμε καμιά άσπρη μέρα.

 

 

Ποτε ανακοινωσε η blizzard το D3 και πηρε αναβολη η ημερομηνια του ?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα παιχνίδια της blizzard παίζουν μέσω wine. Είναι σίγουρο ότι σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα από την κυκλοφορία του sc2, θα παίζεται και αυτό.

 

 

 

Εγώ απλά συγκρίνω με τα 60ευρώ του πλαισίου.

 

 

Ωστοσο ειμαι σιγουρος πως δεν θα βιαζοσουν να το παραγγειλεις αν δεν ειχες και Windows στο συστημα σου.... Πιπερι αλατι και φωτια εξουρανου φυσικα μετα απο τον πολεμο κατα του Darth Bill και της MS Empire....

 

Περα απο αυτο σε κανα 3μηνο μετα την κυκλοφορια προβλεπω να εχει πεσει στα 25ε η τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας αρέσει τόσο πολύ αυτό το starcraft που είναι ένα παιχνίδι στρατηγικής της περασμένης δεκαετίας. Δεν θα με πείραζε αν αυτό δεν επηρέαζε την κυκλοφορία του DIABLO 3. Κάθονται και βγάζουν τα starcraft και όλες τις αηδίες και δεν κάθονται να ετοιμάσουν κανένα παιχνίδι της προκοπής. Τι starcraft τι age of empires. Τα ίδια είναι. Δεν είδα όμως καμιά μανία με το age of empires. Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά και εκφράζω την δυσαρέσκεια μου για τις συνεχείς ακυρώσεις του DIABLO 3.

Και όχι τίποτα άλλο αλλά δεν βγαίνει και κανένα DIABLO clone. Μόνο το torcrhlight βγήκε και αυτό......μισό.

Εν έτη 2010 η κυκλοφορία του starcraft μου μοιάζει άκαιρη και άκυρη. Εκτός μόδας εντελώς.

 

Φιλικά πάντα.

 

 

 

Άσε μας ρε Blizzard...σε μάθαμε....μας κούρασες. Δώσε το franchise στους Ρώσους μπας και δούμε καμιά άσπρη μέρα.

 

 

starcraft starcraft σε ολους αρεσει η λενε οτι τους αρεσει επειδη ειναι must αλλιως δεν θεωρησε 'gamer' μην το παρετε στραβα δεν το λεω για σας του φορουμ απο γνωστους και φιλους εχω αυτη την αποψη, ατομα που δεν ειχαν ιδεα γιαυτο πριν τωρα με το ιντερνετ που τους ακους ολους να λενε τα ιδια και να το ανακηρυσουνε καλθυτερο γκαμε, φυσικο ειναι να αντιγραφεις και να λες τα ιδια.. εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν παιχνιδια στρατηγικης αλλα θα το παρω(το μονο που χαρηκα ηταν το age of empires 1) , θα παιξω κανα μηνα και θα το παρατησω οπως με βλεπω.

 

και οσο για το ντιαπλο υπομονη, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστοσο ειμαι σιγουρος πως δεν θα βιαζοσουν να το παραγγειλεις αν δεν ειχες και Windows στο συστημα σου.... Πιπερι αλατι και φωτια εξουρανου φυσικα μετα απο τον πολεμο κατα του Darth Bill και της MS Empire....

 

 

 

Αν ψάξεις τα post μου, θα δεις ότι σε περίπου 50-60 από δαύτα έχω γράψει πολλάκις ότι έχω win partition για games, τα οποία αποτελούν και το μοναδικό λόγο ύπαρξης του σαπιο-λειτουργικού στο σύστημά μου. Άρα άνθραξ ο θησαυρός σου (δήθεν έβγαλες λαβράκι... ). Ο πόλεμος κατά της σιχαμένης εταιρείας συνεχίζεται.

 

 

 

---------- Προσθήκη στις 13:42 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:33 ----------

 

starcraft starcraft σε ολους αρεσει η λενε οτι τους αρεσει επειδη ειναι must αλλιως δεν θεωρησε 'gamer' μην το παρετε στραβα δεν το λεω για σας του φορουμ απο γνωστους και φιλους εχω αυτη την αποψη, ατομα που δεν ειχαν ιδεα γιαυτο πριν τωρα με το ιντερνετ που τους ακους ολους να λενε τα ιδια και να το ανακηρυσουνε καλθυτερο γκαμε, φυσικο ειναι να αντιγραφεις και να λες τα ιδια.. εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν παιχνιδια στρατηγικης αλλα θα το παρω(το μονο που χαρηκα ηταν το age of empires 1) , θα παιξω κανα μηνα και θα το παρατησω οπως με βλεπω.

 

Αυτού του είδους οι gamers, θα το αγοράσουν και μόλις (σε κανά μήνα) βγει το νέο FPS με super-wow γραφικά (άσχετο που θα τελειώνει σε 2 ώρες και θα έχει άθλιο multi), θα επιστρέψουν στις αγαπημένες τους συνήθειες. Για να ασχοληθείς με sc2 πρέπει να σου αρέσουν τα strategy (με έμφαση στο micro-management) και να γουστάρεις competitive multi.

 

Εσύ, αφού δε σου αρέσουν τα strategy, γιατί να το αγοράσεις? Εγώ π.χ. θα το αγοράσω αλλά ξέρω ότι θα ασχολούμαι μόνο με αυτόν τον τίτλο για την επόμενη 2ετία τουλάχιστον (εδώ και χρόνια ασχολούμαι με 1-2 τίτλους το χρόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...