Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ψάξεις τα post μου, θα δεις ότι σε περίπου 50-60 από δαύτα έχω γράψει πολλάκις ότι έχω win partition για games, τα οποία αποτελούν και το μοναδικό λόγο ύπαρξης του σαπιο-λειτουργικού στο σύστημά μου. Άρα άνθραξ ο θησαυρός σου (δήθεν έβγαλες λαβράκι... ). Ο πόλεμος κατά της σιχαμένης εταιρείας συνεχίζεται.

 

Δλδ κανεις πολεμο στο λειτουργικο με το οποιο μπορεις και παιζεις τα παιχνιδια που σου αρεσουν.......Αν αυτο δεν ειναι τραγικο δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως..... Ειναι σαν να λες δεν μου αρεσουν οι γουνες, να εισαι μελος οικολογικης οργανωσης και την ιδια στιγμη να φορας γουνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το My Memory το εχει 35 λιρες που ισουται με 42,5ε...

 

Μηπως το ΦΠΑ ή τα εξοδα αποστολης δεν συμπεριλαμβανονται και μαζι παει 50+?

Στο amazon καπου εκει μου βγαινει. Παλι φθηνοτερα δηλαδη απο Ελλαδα, αλλα θα περιμενω μαλλον καμια βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το ΦΠΑ ή τα εξοδα αποστολης δεν συμπεριλαμβανονται και μαζι παει 50+?

Στο amazon καπου εκει μου βγαινει. Παλι φθηνοτερα δηλαδη απο Ελλαδα, αλλα θα περιμενω μαλλον καμια βδομαδα.

 

Το My memory οτι βλεπεις πληρωνεις. Τα εξοδα αποστολης ειναι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη βαζετε και τους παντες σε ενα τσουβαλι...δεν λενε ολοι starcraft & starcraft για να ειναι μεσα στη μοδα ...εγω προσωπικα το περιμενω πανω απο μια δεκαετια και το παλιο οταν υπηρχε το ειχα τιμησει δεοντος με account που ειχε πανω απο 9000 online games...

Ξερω και αλλους σαν εμενα και σας πληροφορω δεν ειναι λιγοι...

 

Νεα ατομα στο παιχνιδι ισως εχουν ακουσει απο παλιοτερους ...η ισως οντως να πηγαινουν με την μοδα δε λεω...εγω παντως δε προκειτε ουτε σε δυο μηνες..αλλα ουτε και σε 10 χρονια να παω να παιξω αλλο strategy απο την στιγμη που θα βγει το Starcraft2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To starcraft 2 βγαίνει την σωστή περίοδο. μια περίοδο που δεν υπάρχει κάποιο άλλο πολύ active rts εκτός του Company of Heroes και Age of Empires 2,3. Αυτά τα παιχνίδια όμως τώρα παρακμάζουν.΄Εδώ και καιρό μπορώ να πω. Γιατί? Μα επειδή δε τα εύτιαξε η Blizzard.

 

Που κολλάει αυτό?

Η Ensemple για το Age of Empires 3 έκανε σύνολο 13 patch σε 3 χρόνια, και για τα expansion του 3 patch σε ενάμιση χρόνο... Γιαυτό και τα παιχνίδια της blizzard έχουν τόσο κόσμο. Επειδή η Blizzard τα υποστιρίζει σε αντίθεση με άλλες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που κολλάει αυτό?

Η Ensemple για το Age of Empires 3 έκανε σύνολο 13 patch σε 3 χρόνια, και για τα expansion του 3 patch σε ενάμιση χρόνο... Γιαυτό και τα παιχνίδια της blizzard έχουν τόσο κόσμο. Επειδή η Blizzard τα υποστιρίζει σε αντίθεση με άλλες εταιρίες.

Αυτό που έχω ακούσει για τα patches του SC είναι ότι στην ουσία αλλάζουν τα values (hp, dps, speed κτλ) των μονάδων, όπως τα patches του CoH.. Δεν είναι τύπου πχ. BF (~500ΜΒ - 1GB patches) που εκτός από bugs εισάγουν νέες επιλογές/units/maps κτλ.

 

Τώρα αν αυτό θεωρείται game support ή το-Q&A-department-δεν-ήξερε/ξέρει-που-παν-τα-τέσσερα-όσο-αφορά-το-balance, πάω πάσο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος, διορθώνουν και bugs και προσθέτουν και features. Γιατί, όμως, υποτιμάς τα balance updates, τα οποία είναι πολύ σημαντικά;

 

Ρίξε μια ματιά, για παράδειγμα, στο update history του starcraft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις λάθος, διορθώνουν και bugs και προσθέτουν και features. Γιατί, όμως, υποτιμάς τα balance updates, τα οποία είναι πολύ σημαντικά;

 

Ρίξε μια ματιά, για παράδειγμα, στο update history του starcraft

δεν υποτιμώ τα balance updates, άλλα όταν αυτά συνεχίζουν να γίνονται μετά από κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα, τότε κάτι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει η δυνατότητα μέσω battle.net για 2(pc) vs (2 comp) - κάτι σαν skirmish δηλαδή, αλλά με 2 ανθρώπους να συνεργάζονται εναντίον 2 παικτών ΑΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει η δυνατότητα μέσω battle.net για 2(pc) vs (2 comp) - κάτι σαν skirmish δηλαδή, αλλά με 2 ανθρώπους να συνεργάζονται εναντίον 2 παικτών ΑΙ ?

 

Ναι

 

Beyond ranked matches, Battle.net will also make it much easier to compete by offering a number of other game modes. Custom games will of course make their return, but there will also be a slew of new, casual-friendly game modes such as the Practice League, Co-op Versus AI (players versus the computer), Challenges, and more.

 

http://us.starcraft2.com/features/misc/battlenet.xml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει η δυνατότητα μέσω battle.net για 2(pc) vs (2 comp) - κάτι σαν skirmish δηλαδή, αλλά με 2 ανθρώπους να συνεργάζονται εναντίον 2 παικτών ΑΙ ?

 

Ναι

 

Beyond ranked matches, Battle.net will also make it much easier to compete by offering a number of other game modes. Custom games will of course make their return, but there will also be a slew of new, casual-friendly game modes such as the Practice League, Co-op Versus AI (players versus the computer), Challenges, and more.

 

http://us.starcraft2.com/features/misc/battlenet.xml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...