Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Το Starcraft II ανακοινώθηκε επίσημα στις 19/05/2007. Μήπως εννοείς το Starcraft: Ghost?

 

Το οτι δεν ειχαν κανει Press Release δεν σημαινει κατι. Τοσο στην Ε3 του 2000 οσο και αλλων ετων ειχαν ριξει πως θα υπαρχει συνεχεια, για μενα αυτο μετραει.

 

 

@Str Φιλε μου το παιχνιδι ως εχει θα μπορουσαν ΑΝΕΤΑ να το εχουν ετοιμο 4 χρονια μετα αλλα οπως αναφερα και πριν εβαλαν ολα τα resources τους στο WOW. Το αστειο ειναι πως 12 χρονια μετα και οι περισσοτεροι τους λενε και μπραβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο στην Blizzard που ειναι η μονη εταιρια που οτι τιτλο βγαζει ειναι polished και ξερει να 'πορωνει' τους gamers.

 

Ειχα προπαραγγείλει το collectors απο Πλαισιο, σας ειχαν παρει τηλεφωνο για επιβεβαιωση της προπαραγγελίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δεν ειχαν κανει Press Release δεν σημαινει κατι. Τοσο στην Ε3 του 2000 οσο και αλλων ετων ειχαν ριξει πως θα υπαρχει συνεχεια, για μενα αυτο μετραει.

 

 

@Str Φιλε μου το παιχνιδι ως εχει θα μπορουσαν ΑΝΕΤΑ να το εχουν ετοιμο 4 χρονια μετα αλλα οπως αναφερα και πριν εβαλαν ολα τα resources τους στο WOW. Το αστειο ειναι πως 12 χρονια μετα και οι περισσοτεροι τους λενε και μπραβο...

 

Και δεν κατάλαβα ρε συ Nik... τι σε κόφτει εσένα πότε θα το μπορούσαν να το είχαν έτοιμο, τι τους λέμε εμείς και όλα τα συναφή; Έχει 2 σελίδες τώρα μόνο κράζετε.

 

Τώρα τους ήρθε η όρεξη τους ανθρώπους, τώρα το κάνανε... και άλλα 12 χρόνια να περιμέναμε πάλι μπράβο θα τους λέγαμε γιατί δεν είναι ούτε fifa, ούτε call of duty να βγαίνουν κάθε χρόνο.

 

Η ea έβγαλε 2 ντουζίνες command and conquer από τότε και όλα είναι για τον μπέογουλφ... εμείς δεν θέλουμε αυτό. Θέλουμε την blizzard που κάνει 12 χρόνια να βγάλει το part 2 και ξέρουμε ότι με κλειστά μάτια θα πάμε να το αγοράσουμε γιατί θα είναι κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ελεγα τα Red Alert/2 ασχημα καθως ουτε και αλλα απο την σειρα C&C, αν και ναι αρκετα ηταν της πλακας.

 

Ωστοσο αυτο που δεν θελετε να καταλαβετε μερικοι (προφανως το κολλημα του να παιζει καποιος παιχνιδια δεν τον αφηνει να σκεφτει ορθα) ειναι πως η Blizzard μας δουλεψε ψιλο γαζι τοσο με το ποτε θα βγαλει το SC2 οσο και το ποτε θα βγαλει το D3 και οσο βλεπει πως οι πωλησεις της πανε καλα θα συνεχιζει να το κανει ( βλεπε 1/3 επεισοδια SC2 ).

 

Τωρα οπως ειπα μερικοι δεν το σκεφτεστε αυτο γιατι απλα θελετε να παιξετε το SC2 και να ολοκληρωθειτε σαν οντοτητες, καποιοι ομως πρεπει να τα σκεφτονται αυτα.

 

Φυσικα δεν λεω πως δεν θα το παιξω, λογικο ειναι αφου το SC ηταν η αγαπη μου οταν ειχε πρωτοβγει, αυτο δεν σημαινει ομως πως θα τους βγαλω και μαγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ελεγα τα Red Alert/2 ασχημα καθως ουτε και αλλα απο την σειρα C&C, αν και ναι αρκετα ηταν της πλακας.

 

Ωστοσο αυτο που δεν θελετε να καταλαβετε μερικοι (προφανως το κολλημα του να παιζει καποιος παιχνιδια δεν τον αφηνει να σκεφτει ορθα) ειναι πως η Blizzard μας δουλεψε ψιλο γαζι τοσο με το ποτε θα βγαλει το SC2 οσο και το ποτε θα βγαλει το D3 και οσο βλεπει πως οι πωλησεις της πανε καλα θα συνεχιζει να το κανει ( βλεπε 1/3 επεισοδια SC2 ).

 

Τωρα οπως ειπα μερικοι δεν το σκεφτεστε αυτο γιατι απλα θελετε να παιξετε το SC2 και να ολοκληρωθειτε σαν οντοτητες, καποιοι ομως πρεπει να τα σκεφτονται αυτα.

 

Φυσικα δεν λεω πως δεν θα το παιξω, λογικο ειναι αφου το SC ηταν η αγαπη μου οταν ειχε πρωτοβγει, αυτο δεν σημαινει ομως πως θα τους βγαλω και μαγκες.

 

Και τι σε κάνει να νομίζεις ότι έχουμε την όρεξη να ακούσουμε τις αμπελοφιλοσοφίες σου τόσα ποστ τώρα που προσπαθείς να σώσεις την παγκόσμια ισορροπία μέσα από το gaming;

 

Την είπες την ιδέα/σκέψη σου, την διαβάσαμε, καταλάβαμε ότι εσύ είσαι πολύ άνω του μέσου επιπέδου και δεν είσαι gamer αμνοερίφιο, σε ευχαριστούμε που θέλεις να μας τραβήξεις από τον βούρκο αλλά έχεις καταντήσει εκνευριστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σε κάνει να νομίζεις ότι έχουμε την όρεξη να ακούσουμε τις αμπελοφιλοσοφίες σου τόσα ποστ τώρα που προσπαθείς να σώσεις την παγκόσμια ισορροπία μέσα από το gaming;

 

Την είπες την ιδέα/σκέψη σου, την διαβάσαμε, καταλάβαμε ότι εσύ είσαι πολύ άνω του μέσου επιπέδου και δεν είσαι gamer αμνοερίφιο, σε ευχαριστούμε που θέλεις να μας τραβήξεις από τον βούρκο αλλά έχεις καταντήσει εκνευριστικός.

 

Αν αυτα που λεω δεν σε αγγιζουν επειδη θελεις απλα να "παιξεις" το SC2 μπορεις να με κανεις ενα ωραιο Ignore η απλα να μην διαβαζεις οσα γραφω. Περα απο αυτο καλα θα κανεις να μαθεις να μιλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτα που λεω δεν σε αγγιζουν επειδη θελεις απλα να "παιξεις" το SC2 μπορεις να με κανεις ενα ωραιο Ignore η απλα να μην διαβαζεις οσα γραφω. Περα απο αυτο καλα θα κανεις να μαθεις να μιλας.

 

Μου υπόσχεσαι ότι αν μιλάω όμορφα εσύ δεν θα μιλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη να υποσχεθω κατι, η θα μιλας ομορφα η εσυ δεν θα μιλας, νομιζω αυτο το ξερεις η μηπως να κανουμε ενα Replay των κανονισμων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αναγκη να υποσχεθω κατι, η θα μιλας ομορφα η εσυ δεν θα μιλας, νομιζω αυτο το ξερεις η μηπως να κανουμε ενα Replay των κανονισμων ?

 

Αυτό ακριβώς... να κάνουμε και θα σου τονίσω εγώ με κόκκινο και bold εκεί που μιλάει για off topic.

 

Αν λοιπόν δεν έχεις κάτι άλλο ουσιώδες να πεις ή κάνα τσιτάτο κατά της κακιάς blizzard να αναρτήσεις, πήγαινε στο καλό παλικάρι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Off-Topic που το βλεπεις ? Για το SC2 μιλαω, η μηπως δεν το αντιλαμβανεσαι ? Αν οχι δεν ειναι δικο μου θεμα. Σου ειπα να μιλας καλα, δεν ακους, οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να κράζω τη Blizz σε κάποιες τακτικές της και σφάλματα εδώ θα πάρω το μέρος της.

 

ΟΤΙ games έχει βγάλει προς τα έξω μέχρι τώρα (τουλάχιστον σε θέματα ποιότητας, τα υπόλοιπα είναι θεμα γούστου) ooze with quality.

 

Μπορεί να τους πάρει το διπλάσιο χρόνο σε σχέση με άλλα franchises αλλά στο τέλος το αποτελεσμά τους θέτει νέα πρότυπα (και genres μπορώ να πώ).

Εδώ πάντως υποψιάζομαι ότι θα καεί το πελεκούδι με το SC2 και το battlenet (ναι είναι μεγάλη υπόθεση το socializing πλεον στα games).

 

Λάτρεψα το πρώτο και ξέρω ότι στο δεύτερο δεν θα κάνουν re invent το genre, απλά θα κάνουν ότι έκαναν στο WoW, θα πάρουν ότι καλύτερο έχει βγεί απο features μέχρι τώρα και θα το μιξάρουν έτσι όπως μόνο η Blizz ξέρει... GAMEPLAY IS KING, δεν είναι τυχαία το moto τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Off-Topic που το βλεπεις ? Για το SC2 μιλαω, η μηπως δεν το αντιλαμβανεσαι ? Αν οχι δεν ειναι δικο μου θεμα. Σου ειπα να μιλας καλα, δεν ακους, οκ.

 

Το "η blizzard μας αρμέγει και συνεχίζει για αυτό καθυστερεί το st2" είναι κατ εσε δηλαδή on topic και σχετικό με το παιχνίδι;

 

ψήνεσαι να ρωτήσουμε και τους άλλου εδώ μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπε κανεις πως δεν φτιαχνουν καλα παιχνιδια, αυτο ειναι αυτονοητο.

 

Οτιδηποτε εχει να κανει με το SC2 ειναι On-Topic. Tο θεμα δεν γραφει SC2 Gameplay, ειναι γενικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδηποτε εχει να κανει με το SC2 ειναι On-Topic. Tο θεμα δεν γραφει SC2 Gameplay, ειναι γενικο.

 

η νέα μου υπογραφή στο forum θα είναι αυτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...