Προς το περιεχόμενο

Τί είναι τα torrents; Εισαγωγή στο πρωτόκολλο BitTorrent


Eusebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο οτι τσεκαρα στη σελιδα που βρηκα αυτο το τορρεντ εχει σε καποιο συμειο που λεει trackers και εχει μια διευθηνση.

την ιδια διευθηνση εχει και στο αρχειο που κατεβαινει και εχει το προβλημα....παραπανω δεν γνωριζω....

εχεις pm....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το net.max_halfopen πρεπει να ρυθμίζεται ανάλογα με τη σύνδεση; π.χ. σε μια σύνδεση 2048/256 ποια πρέπει να είναι η τιμή του; Από αυτά που διάβαζα για upload speed 256 πρέπει να κυμαίνεται από 5 έως 10. Αυτό ανεξάρτητα από το download;

 

To uTorrent σαν default ρυθμίσεις για upload speed 256 έχει:

Μέγιστος ολικός αριθμός συνδέσεων: 130

Μέγιστος αριθμός συνδεδεμένων peers ανά torrent: 70

Αριιθμός θέσεων αποστολής ανα torrent: 3

 

Επίσης έχει τσεκαρισμένα τα:

1. Ενεργοποίησε ΝΑΤ-PMP

2. Προσθήκη του μTorrent στις εξαιρέσεις του Firewall

3. Ενεργοποίηση UPNP port mapping (Επίσης στο route το UPNP port mapping είναι enabled)

 

net.max_halfopen ->8

 

Είναι οκ αυτές οι ρυθμίσεις για σύνδεση 2048/256 με μTorrent 1.7.7 version XP windows SP2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έκει που χθες είχα ανοικτό το Windows Media Palyer Classic και το Windows Media Player και ανοικτό το μtorrent κάτι έφαγε κόλλημα με το DivX με αποτέλεσμα να κολλήσει το μηχάνημα και να κάνω Reset!!!Άνοιξα τον υπολογιστή και το μtorrent και τι να δω..?Τα torrent που κρατούσε μέσα δεν τα κράτησε πια..?Γιατί..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδια περασα σενα παιδι το προγραμματακι για να κατεβάζει torrents ...ενω κατεβαζε κανονικα ενα αρχείο με μικρή όμως ταχύτητα λόγω ελλειψης seeds ,όποιο αλλο δοκίμαζα να κατεβάσω ξεκινουσε ωραία με γκαζια αλλα μετά από λιγο μου έλεγε error δεν είναι επιτρεπτή η πρόσβαση στο αρχείο..και δοκίμασα κάμποσα..τι είναι αυτό πάλι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με το utorrent 1.7.7, όταν πάω να κατεβάσω ή να ανεβάσω κάτι μου γράφει στην κατάσταση τράκερ "Σύνδεση έκλεισε απο τον χρήστη". έχω ανοίξει κανονικά την port, χτές κατέβαζα κανονικά. Φταίει μήπως το γεγονός οτι έχω Kaspersky για antivirus? Χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετά το κατέβασμα μιας ταινίας από τα torerrents κατεβάζω το αντίστοιχο αρχείο υποτίτλων σε μορφή .zip, το αποσυμπιέζω αλλά οι υπότιτλοι δεν εμφανίζονται στην ταινία. Τι πρέπει να κάνω;

 

Επιπλέον, τι εννοούμε αρχεία iso;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλοι, σας ανακοινώνω επισήμως τα παρακάτω:

 

1. Τελείωσα τη μεταφορά του υπάρχοντος περιεχομένου του Υπομνήματος στο Wiki. Θα το βρείτε εδώ: [[Torrents - Εισαγωγή στο πρωτόκολλο BitTorrent]]

2. Το παρόν κλειδώνει και αναιρείται το sticky status του. Έκλεισε πλέον τον κύκλο του και ήρθε η ώρα να αποσυρθεί. Τη θέση του θα πάρει η Discussion area του Wiki article

 

Σας προσκαλώ να απευθύνετε εκεί τις απορίες σας και να διορθώσετε ατέλειες/εμπλουτίσετε με περιεχόμενο το νέο Wiki article!

 

 

parsifal

 

 

 

EDIT: Υπάρχει προς το παρόν ένα μικρό θεματάκι με το Wiki article. Παρακαλώ πριν από οποιοδήποτε post εκεί, να περιμένετε μέχρι να λυθεί, οπότε και θα το ανακοινώσω εδώ αφαιρώντας αυτό το EDIT. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...