Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο το χωριο του καραγκουνη δεν ειναι και αυτος ; :mrgreen:

 

δεν ξερω αν ειναι απο το ιδιο χωριο με τον τυπαρα. ξερω ομως οτι μου ανεβαζει την πιεση καθε φορα που κανει κοντινο πανω του η καμερα και ξενερωνω οταν βαζει γκολ. η εμπαθεια η ιδια. πρωτη φορα το παθαινω με παιχτη που παιζει στην εθνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Προφανώς κάποιοι δε συνειδητοποιείτε ότι το παιχνίδι της πρόκρισης, δεν παίζεται στα μεταξύ μας παιχνίδια (με την Τουρκία, Νορβηγία, άντε και Βοσνία) αλλά στο ποιος θα καταφέρει να έχει τη μικρότερη απώλεια βαθμών από τις υπόλοιπες λεγόμενες μικρές ομάδες.

 

Και είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να τις κερδίζεις. Δεν είναι αυτονόητο. Ο Ρεχάγκελ και η ομάδα δεν απέδειξαν πράγματα επειδή απλά νίκησαν την Ουγγαρία. Έχουν κερδίσει ΟΛΟΥΣ τους αγώνες πλην της Τουρκίας, που για μένα ακόμα και εκεί δεν έφταιγαν οι ίδιοι, αλλά 100% η κερκίδα, γιατί η ομάδα μπορούσε κ φάνηκε. Όταν όμως εσύ χάνεις ένα κάρο τετ-α-τετ και οι άλλοι σουτάρουν από του διαόλου τη μάνα πάνω στην απελπισία τους και σκοράρουν, προφανώς το κλίμα είναι το πρόβλημα και όχι η ομάδα, η τακτική κτλ κτλ.

 

Για μένα και στα προκριματικά του Μουντιάλ, καλά τα πήγαμε (δεν κατάλαβα; Έχουμε ξαναπάει σε Μουντιάλ δηλαδή; ). Και αν είχαμε πάρει το τρίποντο (που το δικαιούμασταν γιατί είμασταν πολύ καλύτεροι) με την Ουκρανία στην Αθήνα, τότε θα είχαμε περάσει.

 

Με τον πρώτο σκόρερ της Μπουντεσλίγκα θα πάμε στο euro; Σαν τους χαζούς τους Γερμανούς και εμείς. Πού τι κατάφεραν; Βγήκαν 3οι στο παγκόσμιο. Πφ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αν είχαμε κερδίσει τους Τούρκους θα είχε τελειώσει η πρόκριση ήδη. Και γω πιστεύω ότι η συγκεκριμένη ήττα ήταν εξωπραγματική και είμαι σχεδόν βέβαιος για μεγάλο διπλό στην Τουρκία. Αν δεν ήταν σε τόσο κακή μέρα ο Νικοπολίδης όλα θα ήταν διαφορετικά. Πάντως δεν ξέρω παρόλο το στραπάτσο του τη συγκεκριμένη μέρα, εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι η καλύτερη λύση για τη θέση του τερματοφύλακα.

 

Ο αγώνας με τους Ούγγρους δεν προσφέρεται για συμπεράσματα. Μέχρι και ο αργός Χαριστέας σε σπριντ πέρναγε τους αμυντικούς τους, αυτό τα λέει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η πίκρα ρε παιδιά δεν ξεπλένεται με τίποτα... Δεν ήταν δυνατόν αυτό το πράγμα που βλέπανε τα μάτια μας. Όχι και 1-3 εδώ μέσα από την Τουρκία ρε γμτ. Ας ήταν από όποια άλλη ομάδα, όχι από αυτούς. Ας ελπίσουμε εκεί μέσα να είμαστε πιο τυχεροί και πιο καλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν ξέρω παρόλο το στραπάτσο του τη συγκεκριμένη μέρα, εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι η καλύτερη λύση για τη θέση του τερματοφύλακα.

 

Βρες μου ένα λόγο γιά να το στηρίξεις αυτό.Δεν ήταν μόνο η συγκεκριμένη μέρα.Έχει κάνει ο Νικοπολίδης άπειρες πατατιές στην καρριέρα του.Αν θυμάσαι το γκολ πού έφαγε από ...τη σέντρα μέσα στο Ριαθόρ από την Ντεπορτίβο Λα Κορούνια με τον Παναθηναικό.Καί άλλα πολλά.

Βέβαια καί ο Χαλκιάς εχει τις αδυναμίες του αλλά νομίζω ότι είναι πιά ο βασικός τερματοφύλακας.Ο Νικοπολίδης μας τέλειωσε καί μάλιστα με άδοξο τρόπο.Σε ένα αγώνα πού γιά ψυχολογικούς κυρίως λόγους έπρεπε να τρώει σίδερα.Έτσι κι αλλιώς υπερεκτιμημένος τερματοφύλακας ήταν καί τυχερός, πού βρέθηκε στην κορυφή με την ομάδα στην Πορτογαλία.Εδώ ο Ντέμης θα έχει να το λέει (όπως καί ο Γκούμας) πως ήταν μέλη εκείνης της ομάδας χωρίς σχεδόν να παίξουν (δεν θυμάμαι αν έπαιξαν σε κανένα ματς στα τελικά τότε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ντεμης επαιξε στο παιχνιδι με την Γαλλια και δεν ειμαι 100% σιγουρος στα τελευταια λεπτα με την πορτογαλια στην πρεμιερα... Μετα ξανατραυματιστηκε και δεν ξανα επαιξε.

 

edit: επαιξε και στα τρια παιχνιδια των ομιλων σαν αλαγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 Προφανώς κάποιοι δε συνειδητοποιείτε ότι το παιχνίδι της πρόκρισης, δεν παίζεται στα μεταξύ μας παιχνίδια (με την Τουρκία, Νορβηγία, άντε και Βοσνία) αλλά στο ποιος θα καταφέρει να έχει τη μικρότερη απώλεια βαθμών από τις υπόλοιπες λεγόμενες μικρές ομάδες.

 

 

2 Για μένα και στα προκριματικά του Μουντιάλ, καλά τα πήγαμε (δεν κατάλαβα; Έχουμε ξαναπάει σε Μουντιάλ δηλαδή; ).

 

3 Με τον πρώτο σκόρερ της Μπουντεσλίγκα θα πάμε στο euro; Σαν τους χαζούς τους Γερμανούς και εμείς. Πού τι κατάφεραν; Βγήκαν 3οι στο παγκόσμιο. Πφ...

 

1 ναι ενταξει κατανοητο αυτο απλα δεν παιζεις μπαλα και στο ντερμπυ σε εκανε χωνι η τουρκια μεσα στην εδρα σου.

 

2 στην αμερικη το 94 ξερω οτι πηγαμε για τουρισμο στο μουντιαλ αλλα πηγαμε

 

3 καταλαβες πως το λεω οχι με την κυριολεκτικη του ενοια.

 

Βρες μου ένα λόγο γιά να το στηρίξεις αυτό.Δεν ήταν μόνο η συγκεκριμένη μέρα.Έχει κάνει ο Νικοπολίδης άπειρες πατατιές στην καρριέρα του.Αν θυμάσαι το γκολ πού έφαγε από ...τη σέντρα μέσα στο Ριαθόρ από την Ντεπορτίβο Λα Κορούνια με τον Παναθηναικό.Καί άλλα πολλά.

Βέβαια καί ο Χαλκιάς εχει τις αδυναμίες του αλλά νομίζω ότι είναι πιά ο βασικός τερματοφύλακας.Ο Νικοπολίδης μας τέλειωσε καί μάλιστα με άδοξο τρόπο.Σε ένα αγώνα πού γιά ψυχολογικούς κυρίως λόγους έπρεπε να τρώει σίδερα.Έτσι κι αλλιώς υπερεκτιμημένος τερματοφύλακας ήταν καί τυχερός, πού βρέθηκε στην κορυφή με την ομάδα στην Πορτογαλία.Εδώ ο Ντέμης θα έχει να το λέει (όπως καί ο Γκούμας) πως ήταν μέλη εκείνης της ομάδας χωρίς σχεδόν να παίξουν (δεν θυμάμαι αν έπαιξαν σε κανένα ματς στα τελικά τότε).

 

ε οχι και καλυτερος τερματοφυλακας ο χαλκιας απο τον αντωνακη μην τρελαθουμε κιολας. απλα απο τοτε που εφυγε απο τον παο και ειδικα μετα την ευρο εποχη την ειδε μοντελακι και ξεχασε οτι ειναι αθλητης. οποτε ορθως ο χαλκιας βασικος. εχεις ξεχασει τι κουνελια εχει πνιξει ο χαλκιας στην θητεια του στον παο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αντί να πούμε όλοι ένα ευχαριστώ στο γίγαντα τον Ανατόλ καθόμαστε και τον κράζουμε.Να δω όταν αποσυρθεί ποιός θα μας προσφέρει τέτοιες απίθανες ζειμπεικές!:D

 

καλα λεγε τετοια εσυ και δε το γλιτωνεις το "προσκυνημενος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα λεγε τετοια εσυ και δε το γλιτωνεις το "προσκυνημενος"

 

α καλα κατσε να τον παρει γραμμη ο αλλος. μουσουλμανο θα τον βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά έχω άδικο?Εκείνη την επιτόπια στροφή που παίρνει με το ποδαράκι σηκωμένο όταν του έχει ξεφύγει με κοφτή τρίπλα ο επιθετικός θα την ζήλευε και ο Μεταξόπουλος.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά έχω άδικο?Εκείνη την επιτόπια στροφή που παίρνει με το ποδαράκι σηκωμένο όταν του έχει ξεφύγει με κοφτή τρίπλα ο επιθετικός θα την ζήλευε και ο Μεταξόπουλος.:mrgreen:

 

ξερεις τι εστι ομνισλας? ξερεις τι σε ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχω καταλάβει αλλά δεν με αποσχολεί και ιδιαίτερα!:D Είναι μερικά πράγματα που όσο και να αγαπάς μια ομάδα ε κάνουνε μπαμ ρε πούστη μου,δεν γίνεται να τα παρουσιάσεις αλλιώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το να μπεί κανείς στη διαδικασία μετά από μιά νίκη της Εθνικής να κρίνει αρνητικά δεν είναι καί το καλύτερο.Αλλά υπάρχουν κάποια πράγματα πού δεν χωνεύονται έυκολα.Φανταστείτε ότι ο κύριος Ανατολάκης με αυτή την γνωστή ποδοσφαιρική του 'ευφυία' έχει συλλέξει δέκα πρωταθλήματα.Καί μόνο αυτό από μόνο του φανερώνει την ποιότητα τού πρωταθλήματος.Ας δούν επιτέλους οι φίλοι μας οι Ολυμπιακοί γιατί το πράγμα δεν τσουλάει στην Ευρώπη.Να βγούν καί να πούν δημοσίως ότι φτάνει κύριοι η κοροιδία.Αλλά δεν το κάνουν γιατί μέρικοί άρρωστοι νομίζουν ότι παίχτες σαν τον Γιωργάρα είναι σαν άλλοι Μπεκεμπάουερ.Γιά μένα δεν είναι παίχτες μερικοί καί θα έπρεπε καλύτερα να έκαναν κάποιο άλλο επάγγελμα καί όχι να βασανίζουν το ποδόσφαιρο.Καί καλά αυτοί αυτό θέλουν πάσει θυσία να κάνουν.Οι υπεύθυνοι γιατί τούς επιλέγουν.Καί γιά να μην τα ρίχνουμε όλο στον Ανατολάκη, θα προσέξατε καί το παιδί τού 'σωλήνα' τον Χάρη μας.Πού όμως δεν έχει χάρη.Καί πού έχει πάρει τη φανέλα τού βασικού στο σπίτι του.Αυτά τα κολλήματα τού Ρεχάγκελ να λείπανε καλά θα ήταν.

Την Τετάρτη είπε ο Ρεχάγκελ θα βάλει κάτω από τα δοκάρια τον Αντωνάκη.Αυτή την κίνηση εσείς μπορείτε να την καταλάβετε?Ενώ λέει ότι ο Χαλκιάς περνάει περίοδο φόρμας χωρίς ιδιαίτερο λόγο τον βγάζει γιά να βάλει πάλι τον Αντώνη.Βρε μανία μ' αυτή την...αναγέροση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δούν επιτέλους οι φίλοι μας οι Ολυμπιακοί γιατί το πράγμα δεν τσουλάει στην Ευρώπη.Να βγούν καί να πούν δημοσίως ότι φτάνει κύριοι η κοροιδία.

 

 

ρε συ γκεοβαρντ θα με τρελανεις πηγαινε σε παρακαλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στην προηγουμενη σελιδα να δεις τι εχω γραψει.σε παρακαλω δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δεν το κάνουν γιατί μέρικοί άρρωστοι νομίζουν ότι παίχτες σαν τον Γιωργάρα είναι σαν άλλοι Μπεκεμπάουερ.

 

Εγω χτες ξεκρεμασα την αφισα του απο τον τοιχο. Γερασε πια, η πικρη αληθεια. :roll:

post-36453-129062947438_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...