Προς το περιεχόμενο

Πόσο φουμάρουν οι insomniacs;


paredwse

Πόσο καπνίζετε;  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο καπνίζετε;

    • Ούτε να το μυρίσω
    • Μέχρι 10 τσιγαράκια τα κάνω
    • 1 με 1,5 πακέτο
    • 2 με 2,5 πακέτα
    • 3 ή παραπάνω πακέτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ουτε που εχω δοκιμασει ποτε!Και δεν προκειται!

Ποιος ο λογος να εισπνεω καπνό?Εδω με ενοχλει ο καπνος τον αλλων, θα τον ρουφαω και απο μονη μου?

 

Αφηστε που αρκετο μολυσμενο αερα βαζουμε στα πνευμονια μας με τα καυσαερια και ολη την ατμοσφαιρικη ρυπανση,ειναι αναγκη να προκαλεσουμε τον καρκινο του πνευμονα μια ωρα αρχιτερα?:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου και ούτε θα το ξεκινήσω στα 25 μου. Δυστυχώς όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαι παθητικός καπνιστής, δλδ άτομα του φιλικού περιβάλλοντος καπνίζουν οπότε το ανέχομαι, ωστόσο σε λογικά πλαίσια. Στη δουλειά δεν επιτρέπεται το κάπνισμα, μόνο εκτός του χώρου εργασίας και προτιμώ μαγαζιά (clubs, καφέ) με καλό εξαερισμό ώστε να εισπνέω όσο το δυνατό λιγότερο καπνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μόλις τελείωσα τον κύκλο "απεξάρτησης" με τα έμπλαστρα Nicorette. Έχω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου τρεις μήνες.

 

Ωραία φάση. :)

 

Ας το γιορτάσω μ' ένα τσιγάρο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 με 10 τσιγαρα την μερα τα κανω ανετα!! και αμα εχω νευρα η τις κλειστες μου χαλαρα φτανω στα δυο πακετα!! ειπα να το κοψω αλλα δεν το προσπαθησα και ιδιαιτερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Μόλις τελείωσα τον κύκλο "απεξάρτησης" με τα έμπλαστρα Nicorette. Έχω να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου τρεις μήνες.

 

Ωραία φάση. :)

 

Ας το γιορτάσω μ' ένα τσιγάρο. :P

 

 

Προσεξε το βαρος σου! Πολλα τα κρουσματα παχυσαρκιας μετα την απεξαρτηση απο το τσιγαρο.

 

Καλη δυναμη 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι... γενικά είναι δύο οι λόγοι για τα πρόσθετα κιλά, πρώτον (όπως ξέρουν πολλές κοπέλες που καπνίζουν για αυτόν το λόγο), καις γύρω στις 200-300 θερμίδες παραπάνω τη μέρα λόγω του καπνίσματος επειδή είναι διεγερτικό η νικοτίνη. Δεύτερον, αντί όταν βαριέσαι να ανάβεις τσιγάρο, πιάνεις τα πατατάκια. Αν κάποιος καταφέρει να μην τρώει παραπάνω μέχρι να ομαλοποιηθεί ο μεταβολισμός του στα νέα δεδομένα (και λίγη άσκηση δεν βλάπτει), δεν πρέπει να πάρει πάνω από 1 με 2 κιλά το πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξε το βαρος σου! Πολλα τα κρουσματα παχυσαρκιας μετα την απεξαρτηση απο το τσιγαρο.

 

Καλη δυναμη 8)

 

:( :( :( :( :( :( :( :(

 

εγώ μόνο με βάρη τη παλευω αλλιώς γίνομαι σα το γκοντζίλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...