Προς το περιεχόμενο

Πόσο φουμάρουν οι insomniacs;


paredwse

Πόσο καπνίζετε;  

2 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο καπνίζετε;

    • Ούτε να το μυρίσω
    • Μέχρι 10 τσιγαράκια τα κάνω
    • 1 με 1,5 πακέτο
    • 2 με 2,5 πακέτα
    • 3 ή παραπάνω πακέτα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Η παρούσα έρευνα προτάθηκε από το μέλος ntountou.

 

Μπορείτε να διαλέξετε μόνο μία επιλογή.

Η επιλογή σας θα είναι ορατή στα λοιπά μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και η πρώτη ψήφος από εμένα :-D

Και φυσικά είναι ούτε να το μυρίσω. Μια φορά πριν από ένα χρόνο είχα δοκιμάσει να καπνίσω, τι να καπνίσω δηλαδη, μια μισορουφιξιά έκανα, έβηξα κανα μισάωρο, ήπια δυο ποτήρια νερό και από τοτε δεν το ξαναέβαλα στο στόμα μου.

Προσοπικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο για να καπνίζει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπνιζα από τις πανελλήνιες του '99. Το κοψα το 2002 για 1,5 χρόνο αλλά το ξανάπιασα σε πολύ πιο ήπια μορφή. Κάνω 5-10 τσιγάρα την ημέρα αλλά υπάρχουν και μέρες που δεν κάνω ούτε ένα. Μόλις πάρω πτυχίο - ελπίζω φέτος - θα το κόψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Εγώ πάλι είμαι σπάνια περίπτωση. Ενώ ο πατέρας μου είναι περιπτεράς και κάθομουν μόνος στο περίπτερο απο τα 8 μου, ποτέ δεν το δοκίμασα. Ίσως γιατί για μένα το τσιγάρο ποτέ δεν ήταν πρόκληση, αφού το είχα συνέχεια στα πόδια μου και όποτε ήθελα μπορούσα να δοκιμάσω.

 

Πάντως, παθητικός καπνιστής έχω υπάρξει και με το παραπάνω, αλλά γενικά το τσιγάρο δεν με ενοχλεί ακόμη κι αν καπνίζουν 10 άτομα γύρω μου (παρεπιπτόντως, ο πατέρας μου καπνίζει τρία πακέτα Καρέλια Φίλτρο (!!!) την ημέρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είχα αρχίσει γύρω στα 17 μου και για ενάμισο χρόνο περίπου κάπνιζα ένα πακέτο.....

Εν συνεχεία στη φέξη και στη χάση αλλά μετά πλάκωσανε κάτι αναποδιές και το ξανάρχισα στο ένα πακέτο ΓΚΡ......

Εδώ κι 10 μήνες (είχα προετοιμαστεί αρκετά) άρχισα να το ελαττώνω σταδιακά και το έφερα στα 2-3 τσιγάρα ημερησίως και νοιώθω άλλος άνθρωπος. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ντέρτια και καημούς να κάνω κανα τσιγάρο (πάντα τρακα-στράτος).

Ο αργιλές είναι must όταν βρίσκομαι σε ανάλογα μαγαζιά!

Στη καθημερινότητά μου όμως με αφήνει αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παλιοτσίγαρο δεν μπορώ ούτε να το αντικρύσω.....Όμως για ναργιλέ τρελαίνομαι! Αγόρασα και ιδιόκτητο...οπότε έχει πλάκα!!

 

Μακριά από το τσιγάρο!!

 

Εγώ λέω να μπoυν κατηγορίες για ναργιλέ και πούρο....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπνιζα 1 πακέτο την ημέρα.Τώρα που είχα άδεια και καθόμουν έφτασα στα 2.Έσκαζα,είπα το παραγάμησα,τέρμα, και τώρα κατέβηκα στα 8 τσιγάρα ημερησίως.Έχω βάλει σκοπό σιγά σιγά να το κόψω.Άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πολύ καλά θα κάνετε ΝΑ ΜΗΝ το βάλετε στο στόμο το αναθεματισμένο.

Είναι σκέτος εθισμός.

Άσε που έχει ακριβύνει οπότε καλύτερα να πετάς τα χρηματά σου στη θάλασσα παρά να τα ξοδεύεις σε τσιγάρα και τα συναφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paredwse δεν το είχες κόψει εσύ ;

 

Από 5 εώς 50 την ημέρα. Τέτοια επιλογή δεν υπάρχει. Γύρω στα 5 κινούμαι σε ημέρες που έχουν αθλητική δραστηριότητα.

Τέλος πάντων, ενδορφίνες ftw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπνιζα 5 χρόνια. Θεωρώ ότι το κάπισμα είναι μεγάλη απόλαυση. Κατάλαβα όμως πόση ζημιά έκανε στον οργανισμό μου και αυτό μέτρησε περισσότερο. Έτσι εδώ και πάνω από 10 χρόνια δεν το έχω βάλει στο στόμα μου - απεξαρτήθηκα οριστικά. Αλλά δεν μπορώ να αποφύγω το παθητικό κάπνισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...