Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα προηγούμενα post του thread;;

 

Ναι και σχεδόν όλοι προτείνουν TY. Το θέμα είναι όμως ότι μπορεί να τα χρησιμοποιούν για άλλες δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη δουλειά που μπορείς να φτιάξεις με ένα άδειο dvd είναι... να το "κάψεις"!:P

Τώρα, αν οι άλλοι καίνε videodvds για παράδειγμα (που είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία εγγραφής και ανεβάζει περισσότερο τις θερμοκρασίες) και τα ΤΥ αντέχουν, ένας λόγος παραπάνω να τα προτιμήσεις και για τις απλές εγγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε όποια θέλεις, η διαφορά είναι άνευ σημασίας για έναν οικιακό χρήστη. Εκτός αν πρόκειται να γράψεις σ' αυτά DVD ταινίες που πρόκειται να αναπαραχθούν σε πολύ παλιό DVD player, οπότε προτίμησε τα -R.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες τα TAIYO YUDEN είναι εγγυηση απ' ολες τις απόψεις, και γιαπωνεζικα ειναι, και διεθνως αυτα θεωρουν κορυφη και για μενα η αποδειξη ότι ειναι κορυφη, είναι η δυσκολια να τα βρεις στην ελληνικη αγορά στα μεγαλα καταστηματα, αφου ο εν γνωση αγοραστης δε θα προτιμουσε καμια αλλη μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να βρω TY DVD+R στην Αθήνα; Τελευταία φορά που κοίταξα μόνο -R έβρισκα και προσωπικά θεωρώ πιο αξιόπιστα τα +R

(κατέληξα εκεί μετά από πολύ ψάξιμο και συζητήσεις).

 

Επίσης ένας φίλος με αρκετές γνώσεις μου πρότεινε Verbative DVD+R με κεραμική επίστρωση, έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω τέτοια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να βρω TY DVD+R στην Αθήνα; Τελευταία φορά που κοίταξα μόνο -R έβρισκα και προσωπικά θεωρώ πιο αξιόπιστα τα +R

(κατέληξα εκεί μετά από πολύ ψάξιμο και συζητήσεις).

 

Επίσης ένας φίλος με αρκετές γνώσεις μου πρότεινε Verbative DVD+R με κεραμική επίστρωση, έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω τέτοια;

Μπορείς να βρεις στο Πλαίσιο, στο e-shop, στην Disk Impex...

 

Μάλλον θα εννοούσε Taiyo Yuden με κεραμική επίστρωση: TAIYO YUDEN DVD+R 16X (UP TO 20X) CERAMIC CAKEBOX 50 JAPAN MADE ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραία χαίρομαι που έχει φέρει και το πλαίσιο τα +R γιατί θα περάσω σήμερα από εκεί για ένα RMA, να πάρω και μια 50άδα με κεραμική επίστρωση (είδα ότι έχει και το πλαίσιο).

 

Αυτό για τα Verbative ισχύει, αλλά τελικά μου είχε πει (από ότι θυμήθηκα) ότι μόνο με παραγγελία απ' έξω μπορώ να τα βρω.

 

Anyway, thanks a lot :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...