Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδή τα Sony που είναι κατα 2ευρώ περίπου ακριβότερα (πχ σε 50άρι box) δεν είναι αξιόπιστα??? κανένας εδω μέσα δεν τα ανέφερε! μπορεί να πληρώνεις το Sony αλλά πιστεύω απο ποιότητα είναι στα πρώτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας χαιρετώ σαν νέο μέλος.

 

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιω τα Verbatim και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τα Maxwell ίσως είναι καλά αλλά είναι λίγο μικρότερης διάρκειας και πολλές φορές δεν χωράει μια ταινία, και κάτι λίγα που έχω μικραίνω στο DVD-Shrink λίγο την ανάλυση για να χωρέσουν.

 

Πάντως μέχρι στιγμής Verbadim και κάτι λίγα Sony, δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα και παίζουν εδώ και περίπου 3 χρόνια που γράφω.

 

Το πιο βασικό βέβαια είναι η διάρκεια ζωής τους, που έχω άσχημη εμπειρία από κάτι φίρμες CD στο παρελθόν, όπως νομίζω ότι οι εττικέτες (αυτοκόλητες) μικραίνουν την διάρκεια ζωής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα σε dl ποια ειναι τα καλυτερα σε αποδοση-τιμη?!

 

Πολύ καλή ερώτηση!

Εγώ πάντως όσες φορές έχω πάρει Verbatim DL, τα τρία από τα 10 μου βγαίνουν άχρηστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και χρησιμοποιώ και dl, παρόλα αυτά σε πολλά dvd players άλλων, δεν διαβάζονται ή διαβάζονται με δυσκολία.

Ξέρετε αν θα είναι συμβατά στα Blu-rays; Γιατί σε ένα τεστ διάβασα για καποιο Blu-ray player, έλεγε ότι διαβάζει μόνο DVD-R.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χρησιμοποιώ αποκλιστικά DVD+R, απλά ή DL, μάρκας Verbatin ή Intenso με αντιγραφικό LG και ως τώρα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα (ούτε ένα καμένο DVD). Από ανάγνωση μετά ως τώρα δεν έχω προβλήματα αν και μερικές φορές στα DL, αργεί να φορτώσει το DVD. Μπορεί να φταίει και το drive...

Μάλιστα επειδή έχω το Wii και του έχω βάλει τσιπάκι, βγήκε μια βρώμα ότι τα DVD+R δεν διαβάζονται καλά και κολάνε. Σε μένα κανένα απολύτως πρόβλημα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά επειδή αντιγράφω με nero, το βλέπω να μου τα κλείνει σαν DVD-ROM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Μάλιστα, εγω πάντως μέχρι τωρα δεν εχω κάποιο παράπονο απο τα Verbatim (ίσως απο τα made in China).

 

Είναι τόσο σχετικά όλα, εμένα τα taiyo yuden μου βγήκαν μάπα και τα maxell κορυφη.

Ανάλογα το μηχάνημα του καθενός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και απο μένα παιδια . Εγω χρησιμοποιώ verbatin και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος . Ρώτησα αν εχουν και taiyo yuden απο εκει που αγοράζω αλλα δεν ειχαν και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο κατάστημα εδω στην Θεσσαλονίκη . Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει να πάμε να πάρουμε για δοκιμή και εμεις . Παίζει βέβαια ρόλο και το κόστος να μην το ξεχνάμε αυτό ετσι παιδιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...