Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' ότι ξέρω όχι.

Αν είναι ο φάκελος προστατευμένος δεν θα μπορεί το ut να αποθηκεύσει εκεί. Αν μπορεί να αποθηκεύσει, θα μπορεί ο καθένας που θα έχει φυσική πρόσβαση στον υπολογιστή να αναπαράγει τα περιεχόμενα έστω και μέσα από το ut..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορει οι φακελος να ειναι κατ επιλογη προστατευομενος? Δηλαδη ανοιχτος οταν τρεχει το mtorrent και κλειστος οταν δε τρεχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα δουλέψει με το folder lock ώστε να ξεκλειδώνεις τον φάκελο όταν θέλεις να κατεβάζεις. Κάνε μια δοκιμή, κλείδωσε έναν φάκελο και βάλε να κατεβάζει κάτι εκεί. Πες μας εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, βάλε το πρόγραμμα και κλείδωσε έναν προσωρινό φάκελο (π.χ. δημιούργησε έναν φάκελο test χύμα στον c: ).

Ξεκλείδωσε τον και βάλε το ut να κατεβάσει κάτι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To folder lock είναι πρόγραμμα (http://www.newsoftwares.net/folderlock/). Δεν το δουλεύω γιατί δεν χρειάζομαι να κρύψω κάτι στο laptop.

Εναλλακτικά είναι και το δωρεάν Folder Key (http://www.systoolsgroup.com/folder-key.html).

 

Απλά ορίζεις έναν φάκελο και δίνεις έναν κωδικό.

Για το αν θα δουλέψουν με το ut δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα δουλευουν μονο σε περιβαλλον Win, σωστα?

Εγω θα ηθελα να ειναι κλειδωμενος ο φακελος ακομα και αν μεταφερθει σε αλλο pc. Γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση : 

 

οταν παω να κανω seed σε ελληνικο Private tracker πιάνω συνεχως maximum speed. (υπαρχουν seeders φυσικα)

οταν παω να κανω seed σε ξενο private tracker με το ζορι δινω με 8kb/sec σε ατομα εκτος ελλαδος. αν εμφανιστει καποιος απο ελλαδα τοτε τσουπ ανεβαινει.

 

τι γινεται;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα δουλευουν μονο σε περιβαλλον Win, σωστα?

Εγω θα ηθελα να ειναι κλειδωμενος ο φακελος ακομα και αν μεταφερθει σε αλλο pc. Γινεται?

Ένας κλειδωμένος φάκελος παραμένει κλειδωμένος ακόμα και τον στείλεις στον bill gates. Όποιος προσπαθήσει να αντιγράψει τον φάκελο αυτόν, αυτό που θα καταφέρει θα είναι να πάρει ένα τεράστιο encrypted αρχείο και χωρίς το κλειδί θα πρέπει να είναι πολύ μεγάλος χάκερ για να στο ξεκλειδώσει και να καταλάβει τι είναι αυτό που πήρε.

 

ερωτηση : 

 

οταν παω να κανω seed σε ελληνικο Private tracker πιάνω συνεχως maximum speed. (υπαρχουν seeders φυσικα)

οταν παω να κανω seed σε ξενο private tracker με το ζορι δινω με 8kb/sec σε ατομα εκτος ελλαδος. αν εμφανιστει καποιος απο ελλαδα τοτε τσουπ ανεβαινει.

 

τι γινεται;  

 

Λογικό. Στους Ελληνικούς tracker, ιδίως στου private δεν υπάρχουν και τόσοι πολλοί χρήστες όσοι υπάρχουν π.χ. στο tpb ή στο kat.

Εκεί, αν υπάρχουν πολλοί seeders θα μοιραστεί η δουλειά σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας κλειδωμένος φάκελος παραμένει κλειδωμένος ακόμα και τον στείλεις στον bill gates. Όποιος προσπαθήσει να αντιγράψει τον φάκελο αυτόν, αυτό που θα καταφέρει θα είναι να πάρει ένα τεράστιο encrypted αρχείο και χωρίς το κλειδί θα πρέπει να είναι πολύ μεγάλος χάκερ για να στο ξεκλειδώσει και να καταλάβει τι είναι αυτό που πήρε.

Χρησιμοποιησα το SysTools Folder Key που μου ειπες και κλειδωσα ανευ password εναν folder. Kατοπιν μεσω του ιδιου προγραμματος τo ξεκλειδωσα και ολα ok.

O folder αυτος ειναι σε usb stick. Μεταφερω λοιπον το usb stick σε αλλο PC για να δω τι θα γινει. Και πραγματι ο folder δεν ανοιγει με τιποτα. Ουτε καν με το SysTools Folder Key. Αυτο ειναι μεν αυτο που θελω, αναρωτιεμαι ομως αν ειναι φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα, δεν μπορείς να μεταφέρεις έναν κλειδωμένο φάκελο.

Πρέπει να τον ξεκλειδώσεις, να αντιγράψεις τα δεδομένα σε άλλον φάκελο και μετά να τα μεταφέρεις.

Ακόμα και αν τον ξεκλείδωσες, όταν τον μετέφερες σε άλλο pc αυτός ξανακλείδωσε και δεν ξέρω αν μπορείς να τον ξεκλειδώσεις μετά την μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοεις οτι δεν μπορεις μνα τον μεταφερεις με copy-paste? Εγω εκανα μεταφορα λογω του οτι ηταν σε usb στικακι. Και με μεγαλη ικανοποιιηση μου ειδα οτι στο αλλο pc ο folder δεν ξεκλειδωνοταν.

Αν τον ξεκλειδωσω γιατι πρεπεινα μεταφερω τα δεδομενα του σε αλλο φακελο? Ξεκλειδωμενος ο folder παει οπου θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...