Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο status του utorrent μου εμφανιζει πολυ περισσοτερο download και upload απο οσο εχω πραγματικα, που τρωει τα resources?εχω 3-4 torrent ανοιχτα και μου εμφανιζει download ακομα και οταν δεν κατεβαζω τιποτα...

 

τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα με το mtorrent. Ειχα κατεβασει κατι αρχεια απο torrent και τα ειχα αποθηκευσει στο σκληρο δισκο του υπολογιστη μου.Στη συνεχεια ,μετεφερα αυτα τα αρχεια σε εναν εξωτερικο δισκο που εχω. Προσπαθησα να αλλαξψ το path απο το μtorrent αλλα δεν γινεται κατι. Παταω force re-check και δεν γινεται τπτ. Μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου πει με πιο τροπο θα ξαναβαλω το νεο path ωστε να μπορω να κανω upload??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σβησεις από τη λιστα σου (από το πρόγραμμα) και θα το ξαναπροσθέσεις

 

Στο παραθυρο που θα βγαλει, εκει που λέει "save in" (πανω αριστερα) θα δωσεις το καινουριο path.

 

Πατας ΟΚ, θα τα τσεκαρει, και εισαι ετοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σβησεις από τη λιστα σου (από το πρόγραμμα) και θα το ξαναπροσθέσεις

 

Στο παραθυρο που θα βγαλει, εκει που λέει "save in" (πανω αριστερα) θα δωσεις το καινουριο path.

 

Πατας ΟΚ, θα τα τσεκαρει, και εισαι ετοιμος

Ευχαριστω πολυ φιλε!!!Να σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποση % διαφορα εχεις?

download εγραφε συνηθως 70-80 χωρις να κατεβαζω τιποτα, ενω upload ειχε παλι 60-70 ακομα και αν εβαζα οριο στο upload στα 50 ενω στα αρχεια που seedara να εβγαζε συνολικα 10-15

 

εβαλα το qbittorrent τελικα και δεν εχω προβληματα, αλλα ετσι απο περιεργια θα ηθελα να ξερω τι συνεβαινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αραιά και που συμβαίνει το εξής: πάω να φορτώσω ένα torrent, αλλά το μετανιώνω και πατάω ακύρωση. Μετά που προσπαθώ να το ξαναφορτώσω μου βγάζει (για ώρες!) το μήνυμα ότι το torrent που πάω να προσθέσω, ταιριάζει με ένα που σβήνεται τώρα και να ξαναπροσπαθήσω αργότερα.

Τι ακριβώς συμβαίνει; ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει και εγώ αυτό αλλά δεν ξέρω σίγουρα πως διορθώνεται. Δοκίμασε τα εξής:

Όταν διαγράφεις ένα torrent κάντο με δεξί κλικ->αφαίρεση->αφαίρεση και διαγραφή τόρρεντ και δεδομένων. για να τα σβήσει όλα.

Ή πήγαινε %appdata%\utorrent (κάντο copy-paste στην εκτέλεση) και δοκίμασε να διαγράψεις το αρχείο torrent από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα το εχεις φορτωσει πρώτα. Θα ελεγα να το αφησεις λιγα λεπτα πριν το σβησεις, γιατι μπορει να το μετανιώσεις που το μετανιωσες

Στην πραγματικοτητα αυτο ακριβως γινεται. Μετανοιωνεις που το μετανοιωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πραγματικότητα, δεν έχει ξεκινήσει να φορτώνει ακόμα.

Όταν ανοίγει το παράθυρο για να φορτώσω το αρχείο, πατάω ακύρωση.

Αλλά με κάποιον τρόπο, για ώρες παραμένει κάπου στο σύστημα και δεν μπορείς να το ξανα-φορτώσεις. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου εμφανιστεί το ut είναι πλέον αργά. Το αρχείο .torrent έχει φορτωθεί στον φάκελο με τα torrents και έχει μπει στην λίστα με τα downλoads, απλά περιμένει να του πεις που να αποθηκεύσει τα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...