Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτεινα πιο μικρη τιμη απο την default, επειδη εχει προβλημα με την γραμμη του. Vvasilis αν δεις οτι ακομα μπουκωνει η γραμμη σου κατεβασε λιγο ακομα αυτες τις τιμες, ωσπου να δεις οτι και κατεβαζει σωστα και δε σου χαλαει το σερφαρισμα...

 

Κανονικα οσο πιο μεγαλες ειναι αυτες οι τιμες ειναι καλυτερα, αλλα ειναι απευθειας αναλογες με τις δυνατοτητες και την ποιοτητα της γραμμης που εχει ο καθενας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) Φίλε vvasilis, μας είπες τι γραμμή έχεις;

2) Φίλε c0nFuSeR, είναι πολύ πιθανό το τελευταίο κομμάτι που σου λείπει (το 10%) να μην υπάρχουν χρήστες που το έχουν! Στο availability τι τιμή έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όντως, πολύ τραγικά μου φαίνονται τα πράγματα!

Εγώ έχω OTENET 1Mb και παίζει μια χαρά με 130/70, και κατεβάζει με 90+ το μTorrent και σερφάρω κιόλας!

Μάλλον είμαι από τους τυχερούς, φτου φτου μην με ματιάσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα που λείπει ρε παιδιά από το μTorrent (τουλάχιστον εγώ δεν το χω ανακαλύψει) είναι το "shutdown when downloads finished" ή κάτι τέτοιο,

μήπως υπάρχει τέτοια επιλογή και δεν την έχω ανακαλύψει;

 

** Ώπα, άκυρο την βρήκα, delete me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

c0nFuSeR αν το utorrent σου δειχνει seeders 0(10) σημαινει πως δεν ειναι Online κανενας απο τους 10 που εχουν το αρχειο. Οποτε ειτε περιμενεις οταν και αν seedαρουν παλι ειτε το βρισκεις απο καπου αλλου να το κατεβασεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο αριθμος εκτος παρενθεσης εννοει τους seeders (ή leechers αντιστοιχα), με τους οποιους εισαι εσυ συνδεδεμενος.

Δηλαδη μπορει να υπαρχουν συνολικα 10 seeders αλλα και οι 10 να εχουν πραγματοποιησει το μεγιστο αριθμο συνδεσεων τους (αλλα να ειναι online) και να μη δεχονται αλλες οποτε να μη μπορεις εσυ να συνδεθεις μ αυτους. Καπου το χα διαβασει αυτο νομιζω.

Μου συμβαινει συχνα εμενα αυτο, πχ να χει ενα τορρεντ 20 seeders αλλα εγω να συνδεομαι τελικα με τους 5 μονο και με αλλους 20 leechers. Αυτο γιατι οι 15 seeders ειναι φουλ και δε παιρνουν αλλους leechers. Ελπιζω να γινεται κατανοητο (αν ειμαι σωστος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστά τα είπες kostelo να προσθέσω και γω ότι αυτό συμβαίνει γιατί ίσως οι συγκεκριμένοι seeders έχουν βάλει net_max_half_open λίγα. Ο οδηγός προτείνει 5 αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να συνδεθούμε συνολικά με 5 άτομα είτε για ανέβασμα είτε για κατέβασμα. Αλλά δεν πρέπει να το αλλάξατε εξαιτίας τους περιορισμούς του πΟΤΕ για περισσότερα δείτε το βήμα 5 τα σχόλια του madsc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

patrickdrd αυτο που λες ειναι, οχι το half open. Οι half open συνδεσεις μενουν για πολυ λιγο σε αυτη την κατασταση, μετα γινοντα established ή οχι. Οι συγκεκριμενοι Seeders μπορει να εχουν φθασει στο full απο το συγκεκριμενο torrent οποτε δε μπορουν να μοιρασουν σε αλλους...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα που λείπει ρε παιδιά από το μTorrent (τουλάχιστον εγώ δεν το χω ανακαλύψει) είναι το "shutdown when downloads finished" ή κάτι τέτοιο,

μήπως υπάρχει τέτοια επιλογή και δεν την έχω ανακαλύψει;

 

** Ώπα, άκυρο την βρήκα, delete me

βεβαίως και υπάρχει.

Επιλογές->Αυτόματος τερματισμός

 

sorry,δεν είδα ότι το βρήκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις ειναι φυσιολογικο με συνδεση 2 Μbit να κατεβαζω απο ftp.ntua.gr με τα χυτητα 217kb/s και σε torrent που εχει παρα πολλους peers αλλα λιγους seeds να κατεβαζω max 60kb/s και συνηθως γυρω στα 30kb/s?

Xrhσιμοποιω utorrent.

Φταιει οτι οι seeds ειναι προς το παρον πολυ λιγοι?

Και κατ αλλο. Υπαρχει τροπος να επικοινωνησω με καποιων απο αυτους που κατεβαζουν και τους βλεπω στη λιστα των Peers?

 

Kai κατι αλλο. Η ετικετα τι ειναι ,σε τι χρησιμευει και πως βαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...