Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Το πρότεινε κι ο Giorgos αλλά ο jimis είπε ότι δεν έγινε τίποτα.

Εγώ λέω να αλλάξεις client, δοκίμασε το qbit που είναι και ποιο καθαρό από adwares.

το κατεβάζω από bittorrent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα γιατι στο steam κατεβαζω με 1,7mb/s και στο utorrent παει 1-1,3 max  και αργει κιολας να τα πιασει εχω βαλλει το αρχειο απο pc step με τις ρυθμισεις

Επεξ/σία από gpapad20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εκανα φορματ το υπολογιστη

κατεβασα και εγκατεστησα το qBittorrent (ειπαν για τον καλυτερο torrent)

ομως δεν δειχνει να λειτουργει. Φορτωσα και τις ταινιες που ηδη εθχα και τζιφος.

τι κανω λαθος;

Χωρίς τίτλο.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα την απορία όταν κατεβάζουμε ένα αρχείο από το μtorrent κατεβαίνει και ένα αρχείο που τελειώνει σε ".torrent". Αν διαγράψω την λήψη μέσα από το μtorrent και ανοίξω το ".torrent" που είχε κατέβει ήδη, μπορεί εκ νέου να κάνει την λήψη μέσα στο μtorrent χωρίς να χρειαστεί να μπω ξανά στο site που κατέβασα. Αυτό το αρχείο στην ουσία επικοινωνεί με τους χρήστες που κάνουν seeding? Αν δεν έχω vpn φαίνονται τα αρχεία που διαμοιράζωνται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@BlueBlood7 Ναι με συγχωρείς, έπρεπε να ήμουν πιο διευκρινιστικός. Αν μπορεί να δει ο πάροχός μου αυτά τα αρχεία ήθελα να ρωτήσω.

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, GeorgeR1_700 said:

Αυτό το αρχείο στην ουσία επικοινωνεί με τους χρήστες που κάνουν seeding?

Για την ακρίβεια, αυτό το αρχείο λέει στο μTorrent από πού θα κατεβάσει το αρχείο. Δεν επικοινωνεί το ίδιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2019 στις 6:17 ΜΜ, sakaflias είπε

Εκανα φορματ το υπολογιστη

κατεβασα και εγκατεστησα το qBittorrent (ειπαν για τον καλυτερο torrent)

ομως δεν δειχνει να λειτουργει. Φορτωσα και τις ταινιες που ηδη εθχα και τζιφος.

τι κανω λαθος;

Χωρίς τίτλο.png

Το ίδιο συμβαίνει και με το μtorrent..

 

Στις 28/2/2019 στις 9:49 ΠΜ, micos000 είπε

Στο firewall περνάει το πρόγραμμα; Μήπως έχεις κάποιο internet security με firewall που στο κόβει;

Aν κλείσω το firewall ...θα λειτουργήσει;;... γιατί πριν το φορματ δεν είχα πρόβλημα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειστο, κάνε restart το πρόγραμμα και δες αν δουλέψει. Αν είναι οκ τότε θα πρέπει να το επιτρέψεις από το firewall. Αν έχεις το fw των windows πάτα WINDOWS+R για εκτέλεση και δώσε firewall.cpl. Πάτα στα δεξιά για αποδοχή προγράμματος και δες αν το qbit ή το ut είναι τσεκαρισμένα στην αποδοχή και στα ιδιωτικά και στα δημόσια δίκτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα 'οπως είπες. Είναι τσεκαρισμένα και στα δυο δίκτυα. Επίσης κατα την εγκατάσταση του μου ζήτησε εξαίρεση απο το firewall των win  και το τσέκαρα. Στην εικόνα δεξια λεες μη ενεργά. Στα ενεργά δεν έχει τίποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις και κάποιο internet security πέρα από το κλασσικό fw των windows;

Μέσα στις ρυθμίσεις του utorrent πήγαινε στο Connections (Συνδέσεις) και έλεγξε αν είναι τσεκαρισμένες οι επιλογές upnp, nat-pnp και exception in windows firewall. Κάτω δεξιά στο κεντρικό παράθυρο θα πρέπει να βγάλει ένα πράσινο τσεκ για να συνδεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω άλλο.

ότι εχω ως αντι-ιο το κλείνω. (στα παλιό γιατί δεν είχα πρόβλημα? )

Στις συνδέσεις όλα είναι τσεκαρισμένα όπως λες. (το πράσινο τσεκ δεξιά δεν βλέπω)

_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...