Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο! Χρήσιμος οδηγός.

 

sostos o shadow_zone...mpravo!!!

 

πολύ καλός οδηγός φίλε ευχαριστώ.

 

Κατά τα άλλα, καλή προσπάθεια! Μπράβο!

 

para polu kalos odhgos!!!

 

Μπραβο παιδια πολυ καλη δουλεια!

 

Thanx ρε παίδες. Ευχαριστώ επίσης και τον mod paredwse που μου το ανέβασε.

 

Τώρα μια ερώτηση προς τον φίλο asmilon μπας και βελτιώσουμε το βήμα 3... Σε μια σύνδεση μπορείς να ορίσεις μια μέγιστη τιμή μέχρι πόσα klbps μπορούν να χαθούν...π.χ. λες για τα 192 η θεωρητική ταχύτητα είναι 24 αλλά η πρακτική 18-20 ή μήπως ξέρεις κανένα freeware προγραμματάκι που να δείχνει στους users την ακριβή ταχύτητα UPLOAD τους? (γιατί με το test

πρέπει η χρήστες να διακόψουν κάθε πρόγραμμα που που βρίσκει διέξοδο προς το διαδύκτιο πράγμα δύσκολο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ShAd0w_z0nE η καλυτερη λυση ειναι να τρεξει καποιος εναν bandwith tester 2-3 φορες μεσα στην μερα για να δει την πραγματικη ταχυτητα που μπορει να πετυχει στο upload του, οποτε να υπολογισει αναλογα τι ταχυτητα να βαλει στο upload limit.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gk1 μάλλον έχεις βάλει θύρα που χρησιμοποιείται ήδη από άλλο πρόγραμμα βάλε μία κενή από εδώ

 

Υ.Γ. το γνώμη για αγορά εξαρτηματων πολυ γέλιο ε:mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία προσπάθεια, ShAd0w_z0nE! Να κάνω κι εγώ μερικά σχόλια: :-)

  • Νομίζω ότι είναι καλύτερα να λινκάρεις κατευθείαν το σάιτ του μTorrent, παρά τα filehippo.com κλπ. Δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα bandwidth.
  • Νομίζω ότι τα έντονα δεν θέλουν και υπογράμμιση. Διαβάζονται καλύτερα άμα είναι σκέτα έντονα.
  • Κάνε έναν κόπο να ξανανεβάσεις τις εικόνες μ' αυτή τη σπαστική λωρίδα από πάνω, και τικάρησε το «remove size/resolution bar from thumbnail?»
  • Συμφωνώ με τον asmilon ότι ο κόφτης που βάζει το Speed Guide είναι ψηλά. Μπορεί να πειραματιστεί κανείς αλλάζοντάς τον βήμα-βήμα. Για γρήγορα και σίγουρα, θα έλεγα κάτι τέτοιο και μετά δοκιμάζεις να ανεβείς ή να κατεβείς λίγο. Αλλά όλα αυτά παίζουν...
    • 128kbps --> 9kB/s
    • 192kbps --> 14kB/s
    • 256kbps --> 18kB/s

    [*]Αυτό για τον Azureus θα το έβγαζα. Κάποιος που δεν έχει ιδέα από τόρρεντ δεν είναι πολύ πιθανό να ξεκινήσει με Azureus. Οπότε νομίζω ότι δεν χρειάζεται.

    [*]Βάλε ένα λινκ στο FAQ του μTorrent. Είναι από τα καλύτερα που έχω δει. Αυτός που το έφτιαξε πρέπει να έχει πολύ μεράκι.

    [*]Αφού σου αρέσει να φτιάχνεις εικονογραφημένους οδηγούς, ρίξε μια ματιά στο Wink: http://www.debugmode.com/wink/ -- Φτιάχνει φλασάκια με λόγια απάνω, σχηματάκια κλπ. Και είναι και ελαφρύ. Τις προάλλες έφτιαξα ένα με καμιά εικοσαριά σκρήνσοτ και ήταν λιγότερο από μισό μέγα.

Αυτά τα ολίγα κι από μένα. :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το link το βρήκα τυχαία ψάχνοντας στο google...οκ θα το αλάξω άμα είναι... είσαι ο μόνος user που μπήκε στο κόπο να αναφέρει μορφοποιήσεις (καλή ιδέα)τεσπα θα βγάλω και την υπογράμμιση.Όσο για το Azureus πιστεύω ότι θα ήταν καλή μια extra συμβουλή... δε σκέφτομαι να το βγάλω. όσο για τις εικόνες θα τις ανεβάσω ξανά αφού τις φτιάξω με το πρόγραμμα που λες

και τι ενοείς με αυτό :

 

[*]Κάνε έναν κόπο να ξανανεβάσεις τις εικόνες μ' αυτή τη σπαστική λωρίδα από πάνω, και τικάρησε το «remove size/resolution bar from thumbnail?»

 

edit: μόλις τώρα το κατέβασα...μεγάλη ιστορία με βλέπω σε καμιά βδομάδα να αλάζω τις εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] edit: μόλις τώρα το κατέβασα...μεγάλη ιστορία με βλέπω σε καμιά βδομάδα να αλάζω τις εικόνες

Το Wink; Είναι αφασία!

 

Αλλά είναι λίγο ζόρικο. Άμα δεν διαβάσεις (δεν δεις, μάλλον) τα tutorials, θα παιδεύεσαι άδικα. Την πρώτη φορά την πάτησα έτσι.

 

Έκανα και τώρα λίγη εξάσκηση, με το uT: :-P

 

* http://eusebius.frefy.com/practice-ut.htm

 

Βασικά, μπορείς να φτιάξεις ένα με 30-40 σκρήνσοτ, από την αρχή-αρχή, που πας στο σάιτ να κατεβάσεις το uT, μέχρι το τέλος, που ολοκληρώνονται τα αρχεία και τα ανοίγεις, τα καις κλπ. Να καταλαβαίνει και ο πιο άσχετος. :-P

 

ΥΓ. Α! και οι εικόνες που έχει για βελάκια είναι κακάσχημες. Πρέπει να βρεις τίποτα δικές σου να βάλεις. Και το slider είναι κι αυτό κακάσχημο. Εγώ το αφαιρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εκανα τις αλλαγες του οδηγού, έβαλα και port κενό αλλά μου βγάζει συνεχώς το κιτρινο σημα με το θαυμαστικό. επίσης το ανοιγμα των sites αργει πολυ, αν και το μ κατεβαζει μονο με 20ΚΒ/s. H γραμμη μου ειναι 768/192...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ταχύτητα ανεβάσματος εβάλες? άκυρο σορυ 14 Τι ενοείς πορτ κενό? Το ότι τα sites αργούνε(τα πολύ φορτωμένα) οφείλεται στο ότι το μ αξοιοποεί όλες τις δυνατότητες του UPLOAD σου. και τέλος ενοείς 20KB/S ή 20kb/s και είναι αυτό σε ένα αρχείο ή συνολικά?

 

Και τέλος τις αλλαγές τις έκανες σήμερα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Εχω το Kaspersky Internet Security 6.0. Εχω modem και οχι router

2)Εβαλα max upload sto 15.

3)port κενό εννοω μια κενή θυρα (που να μη χρησιμοποιείται συμφωνα με το link παραπάνω)

4)κατεβαζω με περιπου 20ΚΒyte/s, 2 αρχεια

 

thanks

 

4)...συνολικα δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Settings -> Anti-Hacker-> Settings (στο enable firewall)

 

Aν δεν εχει το utorrent προσθεσε το με το Add -> Applications και μετα κανε διπλο κλκ στο utorrent -> Preset -> Allow All και θα εισαι οκ...

 

Αν δε στρωσει το download, ρυθμισε το upload στα 12-13...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...