Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήπως εννοείς το patch για το TCP/IP Connections Limit μετά το service pack 3;

 

γιατί εγώ σ'αυτό αναφερόμουνα και όχι στο service pack 3,

 

anyway, χαίρομαι που βοήθησα, για αυτό είμαστε εδώ άλλωστε ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά!!!

 

Δεν αντιμετώπιζα ποτέ προβλήματα με τα torrents. Ωσπου έκανα format στον υπολογιστή.

(Κατέβασα την έκδοση 1.8, έβαλα και το avg free) .

Κανένα torrent δεν κατεβαίνει (ακόμη κι αυτά με πάρα πολλούς seeders)

Η θύρα ήταν κλειστή και μου έβγαζε μνμ οτι καποιο router ή firewall εμποδίζει την σύνδεση. Κατι τέτοιο. Τλκ σημερα βρήκα τη λύση. Αλλαξα την ip στο Port Forwarding , εκανα το τεστ λειτουργιας θύρας και όλα ηταν οκ! Η θύρα ανοιχτή!

Αλλά ακόμη και με ανοιχτή θυρα τα torrent δεν κατεβαινουν!

 

Εβγαλα το avg να δω αν φταιει αυτό αλλά τπτ.

Εβαλα και την παλια εκδοση utorrent 1.6 αλλά και πάλι τπτ.

 

Μπορεί να βοηθησει καποιος pleasee!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα φίλε!

 

έλεγξε (και κατά προτίμηση απενεργοποίησε) το windows firewall και το firewall του router και πες μας

 

Καλησπέρα!

Εβγαλα το τειχος προστασίας αλλά δεν είχε αποτέλεσμα. Το firewall του router πως το ελεγχω;; Εχω το siemens C-110. Μπήκα με την ip στο siemens , είδα εκεί που λέει firewall αλλά δεν ξέρω τι να κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα κι εγώ αυτό,

αλλά τώρα δεν...

 

τεσπα, εκεί που λέει firewall πρέπει να πας και να το απενεργοποιήσεις (disable πρέπει να λέει ή κάτι τέτοιο),

κάνε κι αυτό και πες μας, αν δεν δουλέψει, μπορεί να σκεφτούμε κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Εγώ έχω ένα περίεργο πρόβλημα (αν είναι) με το μTorrent: Με το ίδιο modem/router και σωστές ρυθμίσεις port forwarding για το port που έχω σετάρει στο μTorrent να χρησιμοποιεί η εφαρμογή, ενώ σε XP δουλεύει μια χαρά και μου βγάζει στην ένδειξη της θύρας το πράσινο (ν), στα Vista όμως υπάρχει πρόβλημα με την ίδια ένδειξη και είναι θαυμαστικό (!). Παρ'όλα αυτά και στα XP και στα Vista όταν τρέχω το τεστ για το port είναι επιτυχημένο!! Δηλαδή και στα Vista εκεί φαίνεται να είναι όλα καλά! Γιατί όμως η ένδειξη του μTorrent είναι πάντα θαυμαστικό (!) στα Vista μόνο;;

Έχετε κάποια εξήγηση για αυτό;;; (σοβαρή, όχι του τύπου "Vista sucks, XP rulez" και τέτοια).

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα κι εγώ αυτό,

αλλά τώρα δεν...

 

τεσπα, εκεί που λέει firewall πρέπει να πας και να το απενεργοποιήσεις (disable πρέπει να λέει ή κάτι τέτοιο),

κάνε κι αυτό και πες μας, αν δεν δουλέψει, μπορεί να σκεφτούμε κάτι άλλο

 

Στο disabled ηταν. Moνο το IP Filtering ηταν στο enabled και το εβαλα disabled.

Ετσι επρεπε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανοιγει το μ torrent

Καλησπερα,παιδια.Μου συνεβει το εξης.Ενω ειχα ανοιχτο τον μTorrent,ισως απο λαθος κινηση,''εφυγε'' απο την επιφανεια εργασιας ο ανοιχτος μTorrent με ολα τα αρχεια που κατεβαζω για να τα βλεπω και το μονο που γινεται τωρα οταν πατω το εικονιδιο μTorrent,ειναι να μου ανοιγει κατω στην μπαρα μια πολυ μικρη συντομευση με την ενδειξη μ και τις ταχυτητες down και uploader,μονο αυτα κατω στην μπαρα,χωρις την αναλυτικη παραθεση των torrents που κατεβασα και ανεβασα και χωρις να ανταποκρινεται αυτο το μικρο εικονιδιο ουτε σε αριστερο,ουτε σε δεξι κλικ 6του ποντικιου,Ισως ειναι απλη η επιλυση,αλλα μου συνεβει για πρωτη φορα και δεν ξερω πως να το επιλυσω και να γινουν ολα κανονικα.Υπαρχει καποια ιδεα?Ευχαριστω θερμα ολους σας.:-):-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα

έχω αγοράσει ένα switch(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613463)

επίσης έχω κατεβάσει το avast antivirus για free(είχα το eset)!

δεν μπορώ να κατεβάσω απο το mtorrent.Έχει λίγο εώς και 0download και μέγιστο upload!!!Έχω πάει στις ρυθμίσεις του torrent για έλεγχο διαθεσιμότητας πόρτας και μου βγάζει failed!Επίσης το κάνω και στο emule και βγάζει το ίδιο!!!Μάλλον είναι το firewall του switch.Τι πρέπει να κάνω,τι ρυθμίσεις?Δεν μπορώ να κατεβάσω....

Έχω απενεργοποιήσει και το antivirus και κάνει τα ίδια οπότε μάλλον είναι το switch!!!

help me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου εσπασα το κεφαλι μου προσπθωντας να βρω μια λυση μαζι με απειρα restart,

 

Σημερα καταφερα και εκανα port forwarding στο router και αναψε επιτελους το πρασινο σηματακι στο utorrent.Το προβλημα ειναι πως ... οταν seedαρω και μετα σταματαω το seed και κλεινω το utorrent η συνδεση...παγωνει για τα καλα και δεν επανερχεται εκτος και αν κανω restart το PC.Κανοντας Ping απο CMD κανει κανονικα που σημαινει οτι εχει καποιου ''ειδους''συνδεση στο internet αλλα αρνειται πεισματικα να δουλεψει οποιοδηποτε προγραμμα χρησιμοποιει το internet,εκτος απο το utorrent.Ακομα και αν κλεισω το utorrent,ακομα και αν απενεργοποιησω-ενεργοποιησω την τοπικη συνδεση ακομα και αν κανω αποσυνδεση (των windows) δεν θελει με τιποτα να δουλεψει.

Χρησιμοποιω ασυρματο για internet-εχω windows vista sp1 - Eset smart security.Εκανα ανβαθμιση το utorrent απο 1.8.3 αλλα τιποτα.Αναβαθμιση drivers για την WLAN,τιποτα.Μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο :mad:

Βρηκα στο internet για κατι παραμετρους που βαζεις στο utorrent,αλλα καμια επιτχυαι.:fear:

 

Συγνωμη,δεν ειδα το θεμα για το utorrent.Θεωρησα πως ηταν sticky κλειδωμενος οδηγος ρυθμισεων.Ας μεταφερθει εκει

Επεξ/σία από stefa_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαι ενταξει,αλλα πως γινεται ενα τοσο ελαφρυ προγραμματακι να καταστρεφει το internet του υπολογιστη ?Επανερχεται το internet μονο μετα απο 5-6 λεπτα αφου κλεισω το utorrent.Αυτο ειναι πολυ μυστηριο.Ο μονος τροπος για να κρατησω ζωντανη την συνδεση ειναι να αφησω το star downloader να κατεβαζει κατι ...Μου την εχει δωσει κανονικα...

 

edit:Το προβλημα δεν ειναι μονο στο utorrent,αφου περασα το vuze και με το που ξεκιναει ενα download παγωνει η συνδεση ακομα και στο ιδιο το vuze.Δε μπορω να καταλαβω τι φταει,παντως υποπτευομαι πολυ το firewall.(eset smart security business edition).Ξερετε καποιο καλο,ελαφρυ firewall που να μην μου πεταει pop-up ολη την ωρα ?(κατι οπως το eset ,στο αυτοματο δηλαδη)

Επεξ/σία από stefa_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...