Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί όταν βάζω limit στο global upload, για λόγου χάρη 80KB/s μου ρίχνει το upload στο 50 και πιο χαμηλά; Για παράδειγμα έχω ένα τορρεντ που όταν το έχω στο unlimited το upload πιάνει 110KB/s με αποτέλεσμα να αργεί στο φόρτωμα των σελίδων. To βάζω μετά γύρω στο 70 με 80 KB/s και αυτό το ρίχνει πιο χαμηλά. Αν το βάλω εκείνη τη στιγμή στο unlimited εκτοξεύεται στο 110KB/s. Τι παίζει; Τώρα το είχε φτάσει στο 20KB/s ενώ είχα το upload στο 70KB/s. Με το που το έβαλα στο Unlimited χτύπησε αμέσως πάνω από 100KB/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το utorrent χρησιμοποιεί πολύ επεξεργαστική ισχύ ακόμα και αν κατεβάζω μόνο ένα torrent. Ξέρεται αν αυτό είναι γενικό πρόβλημα και αν υπάρχει κάποια επιλογή που μπορώ να πειράξω για να διορθωθεί?

 

Έχω την έκδοση 3.1.2 build 26773

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το utorrent χρησιμοποιεί πολύ επεξεργαστική ισχύ ακόμα και αν κατεβάζω μόνο ένα torrent. Ξέρεται αν αυτό είναι γενικό πρόβλημα και αν υπάρχει κάποια επιλογή που μπορώ να πειράξω για να διορθωθεί?

 

Έχω την έκδοση 3.1.2 build 26773

 

Έχω το πολύ 10% σε 2,5 Quadcore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα βάλεις κάτω, το δυομισάρι το τετραπύρηνο έχει max 10%

Το αντίστοιχο διπύρηνο θα έχει max 20%

 

είμαι και 35% πιο δυνατός.. πάλι δε βγαίνει.

 

Μνήμη μου πιάνει περίπου 60-70ΜΒ απο 4GB, και ελέγχει 1,5TB δεδομένων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα βάλεις κάτω, το δυομισάρι το τετραπύρηνο έχει max 10%

Το αντίστοιχο διπύρηνο θα έχει max 20%

 

είμαι και 35% πιο δυνατός.. πάλι δε βγαίνει.

 

Μνήμη μου πιάνει περίπου 60-70ΜΒ απο 4GB, και ελέγχει 1,5TB δεδομένων

 

Μα αυτό είναι και το θέμα. Ότι είναι παράλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια και απο μένα

Το μtorrent είναι το μοναδικο που χρησιμοποιω εδω και πολλα χρονια αλλα τωρα τελευταια εχει αρχισει να μου τη δίνει λίγο.

Αρχικα μου εβγαζε και μένα το προβλημα με τα update καθε φορα που το ανοιγα και δεν διορθωθηκε παρα μονο οταν κατεβασα manual τη νεα εκδοση. Επειτα καποιες φορες οταν αφαιρουσα ολα τα Torrent οταν το ανοιγα μου παρουσιαζε πω ειχε τορρεντ ενεργα τα οποια δεν φαινοταν πουθενα. Και αυτο το προβλημα λυθηκε ελπιζω και δεν μου εχει παρουσιαστει ξανα. Το επαθε ποτε καποιος απο σας?

Το καινουργιο προβλημα και πιο εκνευριστικο για καποιον οχι και τοσο σχετικο οπως εγω. Κάθε φορα που κλεινω το προγραμμα οταν το ανοιγω σε όλα τα torrent γράφει σφάλμα: αδυνατο το ανοιγμα του αρχειου στην κατάσταση. και έτσι χάνω τα upload αλλα και τη συνέχεια των download μου. Εχει καμια σχεση που καποια είναι μαγκνετ? Εχει κανεις καμια ιδεα? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα torrent μου έχει βγάλει στα δεξιά την ένδειξη: Δεν υποστηρίζεται, αντί για το κανονικό: Stream.

Παίζει το αρχείο να έχει πρόβλημα; Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο;

Είναι η 1η φορά που μου συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σε όλους. Χρησιμοποιώ το μtorrent εδω και χρόνια και το τελευταίο διάστημα παρουσιάζει ενα πρόβλημα για πρώτη φορά. Ενημερωτικά αναφέρω ότι πρόσφατα έκανα format κι έβαλα windows 7 apo xp που είχα και έβαλα και το nod32. Δεν ξέρω πότε ακριβώς παρουσιάστηκε το πρόβλημα αλλά αυτά τα αναφέρω μήπως και παίζουν το ρόλο τους. Λοιπόν ακόμα και σε υγειή torrents, ενώ μπορεί και να αγγίζει τη μέγιστη ταχύτητά μου σε download που είναι 1,4 mb/s, εν τούτοις παρουσιάζει σκαμπανεβάσματα. Πέφτει απότομα, ξαναναιβένει κοκ. Γενικά πάντως καθυστερεί πολύ. Αν έχει καποιος καμιά ιδέα θα του ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...