Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τις ρυθμίσεις που χω πάντα χρησιμοποιώ. Δεν έχω αλλάξει κάτι. Πολύ σκαμπανέβασμα πάντως. Τη μια στιγμή είναι 1,4mb/s και σε 5 δευτερόλεπτα πέφτει στο 10kb/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το Disk overloaded 100% μου το εκανε με την εκδοση 3.1.3

και επεφτα στα 10kbs για περιπου 30'' αλλα μετα ειμουν οκ.

εβαλα την 2.2.1 και δεν το κανει καθολου αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο αλλά το διάβασα κι αλλού. Πού εμφανίζει το μήνυμα άμα είναι?

 

Στη μέση κάτω-κάτω. Το εμφανίζει όταν φτιάχνει τα αρχεία των torrent στο δίσκο. Ή όταν έκτελούνται και άλλες εργασίες στο δίσκο και δεν προλαβαίνει να τα γράψει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το μτορρεντ. Ενώ το ανοίγω και μου τρέχουν τα αρχεία με full ταχύτητα ξαφνικά η ταχύτητα πέφτει και κατεβάζω με speed 1-3kbs. Έψαξα στο internet για κάποια λύση και είδα οτι και αλλοι αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα. Το θέμα είναι οτι επειδή δεν γνωρίζω το πρόγραμμα τόσο καλά δεν μπορούσα να βρω κάποια λύση. Χρησιμοποιώ την έκδοση 3.1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το uTorrent. Συγκεκριμένα, ενώ βάζω ένα torrent να κάνει download, όταν κάνω επανεκίνηση τον υπολογιστή το torrent που μέχρι πριν λίγο κατέβαινε κανονικά τώρα έχει εξαφανιστεί από την λίστα, και στην θέση του έχει μπεί ένα αρκετά παλιό torrent που είχα ολοκληρώσει το κατέβασμα και τώρα μου δείχνει ότι είναι στο 27%.

 

Πώς μπορώ να το διορθώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι εχω το 3.1.3 και μου εχουν σπασει τα νευρα.

 

Συγκεκριμενα το λαπτοπ χτυπαει μπλε οθονη και κανει επανακινηση μονο του. Αυτο συμβαινει μονο με συγκεκριμενα τορεντ εν τω μεταξυ, και μονο αν το/τα εχω active.Αν ειναι σταματημενο και κατεβαζω καποιο αλλο δεν τρεχει τιποτα, μολις ομως ανοιξω το ¨κακο" torrent παρτα μπλε οθονη μεσα σε 5 λεπτα. Λυσα να μην μπορω να δω το dont be afraid of the dark (αυτο ειναι το κακο τορρεντ!).

 

Εχω δοκιμασει απειρους συνδυασμους μεχρι να καταληξω οτι το κανει με συγκεκριμενο τορρεντ. Ολα ειναι λινκς μαγνητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους περισσότερους βλέπω ότι έχετε πρόβλημα με την ταχύτητα του μTorrent. Πρέπει να δείτε στο router σας αν έχετε ενεργοποιημένο το UPNP. Το έπαθα εγώ στο παρελθόν αλλα λύθηκε το θέμα!sportingbetimage.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τις τελευταίες μέρες ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο wi-fi του σπιτιού μου όταν πάω να κατεβάσω ένα torrent μετά από 5 λεπτά περίπου μπαίνει σε limited connectivity ο υπολογιστής και πρέπει να το κάνω επανεκκίνηση. Αυτό συμβαίνει πάντα όταν ανοίγω το uTorrent, αλλιώς δεν μου κάνει κανένα πρόβλημα.

Οι υπόλοιπες συσκευές στο σπίτι λειτουργούν κανονικά την ώρα που μπαίνει ο υπολογιστής σε limited connectivity.

Έψαξα λίγο στο internet και άλλαξα λίγο τα "Bandwidth settings" αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Windows 7 ο υπολογιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...