Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 6


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα παιζει κανονικα σε celeron 2.8 gt6600

μονο το vsync πρεπει να γινει on

 

κατα τα αλλα τα ιδια γραφικα με περισυ και τα ιδια σκατοχορταρια

Ο Ολυμπιακος ειναι οκ εκτος απο τις εκφωνησεις των παικτων ενω ο Παο ειναι αθηναικος με λαθος ονοματα παικτων

 

φαινεται να εχει δυσκολεψει καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελίκα τα γήπαιδα είναι αυτά τα 6 κατσικοχώραφα και δεν παίζει να βγάλει άλλα, κρίμα....

 

Είδες που οι εταιρίες επιτέλους χρησιμοποίησαν την Ελλάδα για τα παιχνίδια τους ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελίκα τα γήπαιδα είναι αυτά τα 6 κατσικοχώραφα και δεν παίζει να βγάλει άλλα, κρίμα....

 

μα, τι έχουν τα γήπεδα; Τέλος πάντων, μάλλον βλέπεις κάτι που δε βλέπω.

 

Το αρνητικότερο μέχρι στιγμής για μένα, είναι που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο space για το παιχνίδι, όπως είχα συνηθίσει μέχρι τώρα. Όταν πατήσεις το Χ (για παράδειγμα) για να βάλεις πλήκτρο, έχει ένα Cancel που είναι σημαδεμένο και όταν πατάς Space, γίνεται το Cancel και δεν παίρνει τo X το Cancel. Αυτό το πρόβλημα υπήρχε κ στο 5, αλλά εκεί το διόρθωνα μέσα από το παιχνίδι. Φέτος βγάλαν τη δυνατότητα να ορίζεις πλήκτρα από το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα, τι έχουν τα γήπεδα; Τέλος πάντων, μάλλον βλέπεις κάτι που δε βλέπω.

 

Το αρνητικότερο μέχρι στιγμής για μένα, είναι που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το πλήκτρο space για το παιχνίδι, όπως είχα συνηθίσει μέχρι τώρα. Όταν πατήσεις το Χ (για παράδειγμα) για να βάλεις πλήκτρο, έχει ένα Cancel που είναι σημαδεμένο και όταν πατάς Space, γίνεται το Cancel και δεν παίρνει τo X το Cancel. Αυτό το πρόβλημα υπήρχε κ στο 5, αλλά εκεί το διόρθωνα μέσα από το παιχνίδι. Φέτος βγάλαν τη δυνατότητα να ορίζεις πλήκτρα από το παιχνίδι...

 

Στο Χ360 είναι πάντως μισό χόρτο μισό χώμα!!:evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, διαθέτω το παιχνίδι από χθες, και έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις, όσον αφορά το gameplay:

- Η ΑΙ φαίνεται γενικά αναβαθμισμένη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν σηκώνει πολλές βελτιώσεις. Οι παίχτες που δεν ελέγχεις δεν κινούνται πλέον τελείως ξεκάρφωτα στο γήπεδο. Τα offsides είναι πιο φυσιολογικά, οι κεντρικοί αμυντικοί δεν αφήνουν τον παίχτη που μαρκάρουν για να πάνε σα ζώα πάνω σε αυτόν που έχει τη μπάλα, κλπ.

- Το Call Second Defender κάνει ξανά αυτό που πρέπει να κάνει, δηλαδή καλεί δεύτερο αμυντικό για να βοηθήσει στο μαρκάρισμα του αντιπάλου, και όχι ένα κριάρι που πέφτει με τα κέρατα πάνω στον αντίπαλο για να του κάνει φάουλ.

- Επιτέλους οι Ιάπωνες έγιναν λιγότερο γκέι και κατάλαβαν την έννοια του τζαρτζαρίσματος. Μπορείς να σπρώξεις ώμο με ώμο τον αντίπαλο για να του πάρεις τη μπάλα χωρίς να σφυριχτεί φάουλ, αλλά είναι αρκετά δυσκολότερο να τον ρίξεις κάτω απ' ό,τι ήταν στο 5.

- Οι πάσες είναι πιο φυσιολογικές. Βέβαια μερικές φορές οι πάσες απελπισίας ή πανικού πάνε όπου να 'ναι, αλλά το φαινόμενο του 5 όπου πάταγες αμαρκάριστος πάσα για να δώσεις τη μπάλα στον επίσης αμαρκάριστο συμπαίχτη που βρισκόταν δύο μέτρα πιο δίπλα, αλλά το παιχνίδι καταλάβαινε ότι για κάποιο λόγο ήθελες να δώσεις τη μπάλα στον πιο προωθημένο επιθετικό ο οποίος μαρκαριζόταν από δύο παίχτες (χώρια τους άλλους τρεις που παρεμβάλονταν), μάλλον έχει εξαληφθεί.

- Γενικά ρεαλιστικότερη κίνηση των παικτών, πιο "αεράτος" έλεγχος. Στο 5 ένιωθα περισσότερο ότι προσπαθούσα να τους σταματήσω από το να πάνε εκεί που ήθελαν αυτοί, παρά ότι τους ήλεγχα εγώ.

- Οι γρήγορες, "αιφνιδιαστικές" εκτελέσεις φάουλ, πιστεύω ότι υλοποιήθηκαν με έξυπνο τρόπο.

 

Αυτά όσον αφορά το gameplay. Για τα γραφικά και τα υπόλοιπα στοιχεία του παιχνιδιού έχουμε συζητήσει επισταμένως σε άλλο thread, να μη σας κουράσω. Παίζω το παιχνίδι δύο μέρες, και γενικά έχω μια πολύ καλή εικόνα για τις αλλαγές που έχουν γίνει, οι οποίες βέβαια δεν είναι ακριβώς βελτιώσεις, αλλά μάλλον αναιρέσεις τραγικών λαθών που είχε κάνει η ΚΟΝΑΜΙ στο 5.

Επειδή εμένα προσωπικά δε με πολυενδιαφέρει το Master League, αλλά μόνο τα διπλά και το online, η συμπεριφορά του παιχνιδιού σε αυτό τον τομέα (call me lag) θα είναι καταλυτική για την τελική εικόνα που θα αποκτήσω για το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο gameplay τι λεει? ιδιο, χειροτερο καλυτερο πως σας φαινεται?

μην ειστε λακωνικοι παιδια, καντε μια μινι περιγραφη

 

εγώ 3 παιχνίδια έπαιξα. Δεν μπορώ να πω γνώμη από τώρα καλή γνώμη για το gameplay.

 

Σίγουρα πάντως μου έχει ανανεώσει το ενδιαφέρον το παιχνίδι ;)

 

Προσωπικά το νέο στυλ του παιχνιδιού με δυσκολεύει. Δεν μπορώ να βγάλω καλές πάσες και οι τρίπλες έχουν γίνει πιο αποτελεσματικές. Εγώ όμως ποτέ δεν βασιζόμουν στις τρίπλες για να παίξω. Οπότε η άμυνα μου έχει προβλήματα (με τριπλάρουν πολύ συχνά ενώ στο 5, σχεδόν ποτέ) και η επίθεση μου είναι αρκετά αναποτελεσματική καθότι εγώ χρησιμοποιούσα γρήγορες πάσες για να ανοίξω άμυνες (και όχι τρίπλες).

 

Έτσι αισθανόμουν πάντως και όταν άρχισα να παίζω το PES4, μετά το PES5 κτλ κτλ. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι έχει γίνει χειρότερο το gameplay. Όταν το συνηθίσω και μπορέσω να εκμεταλλευτώ τις πάσες και κατά συνέπεια την στρατηγική του παιχνιδιού (και όχι τις ατομικές μαγκιές του κάθε παίχτη, βλ. τρίπλα), τότε μπορεί να αλλάξω γνώμη.

 

Α! Επιφυλάσσομαι και για όταν θα πάρω καλύτερη ομάδα από την εθνική Ελλάδος. Γιατί όπως και να το κάνουμε, δεν είναι αντιρεαλιστικό το να μην μπορούν να αλλάξουν πολύ γρήγορες μπαλιές ο Κατσουράνης και ο Μπασινάς (σε σχέση πάντα με τα αντίστοιχα αστέρια των ξένων ομάδων). Γενικά όπως είναι τώρα το παιχνίδι, θα έλεγα ότι είναι ρεαλιστικό σε βαθμό δυσκολίας. Χάνω ως Εθνική Ελλάδος!

 

Εννοείται ότι παίζω στο πιο δύσκολο επίπεδο (ας το γράφουν αυτό όποιοι σχολιάζουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ 3 παιχνίδια έπαιξα. Δεν μπορώ να πω γνώμη από τώρα καλή γνώμη για το gameplay.

 

Σίγουρα πάντως μου έχει ανανεώσει το ενδιαφέρον το παιχνίδι ;)

 

Προσωπικά το νέο στυλ του παιχνιδιού με δυσκολεύει. Δεν μπορώ να βγάλω καλές πάσες και οι τρίπλες έχουν γίνει πιο αποτελεσματικές. Εγώ όμως ποτέ δεν βασιζόμουν στις τρίπλες για να παίξω. Οπότε η άμυνα μου έχει προβλήματα (με τριπλάρουν πολύ συχνά ενώ στο 5, σχεδόν ποτέ) και η επίθεση μου είναι αρκετά αναποτελεσματική καθότι εγώ χρησιμοποιούσα γρήγορες πάσες για να ανοίξω άμυνες (και όχι τρίπλες).

 

Έτσι αισθανόμουν πάντως και όταν άρχισα να παίζω το PES4, μετά το PES5 κτλ κτλ. Οπότε δεν μπορώ να πω ότι έχει γίνει χειρότερο το gameplay. Όταν το συνηθίσω και μπορέσω να εκμεταλλευτώ τις πάσες και κατά συνέπεια την στρατηγική του παιχνιδιού (και όχι τις ατομικές μαγκιές του κάθε παίχτη, βλ. τρίπλα), τότε μπορεί να αλλάξω γνώμη.

 

Α! Επιφυλάσσομαι και για όταν θα πάρω καλύτερη ομάδα από την εθνική Ελλάδος. Γιατί όπως και να το κάνουμε, δεν είναι αντιρεαλιστικό το να μην μπορούν να αλλάξουν πολύ γρήγορες μπαλιές ο Κατσουράνης και ο Μπασινάς (σε σχέση πάντα με τα αντίστοιχα αστέρια των ξένων ομάδων). Γενικά όπως είναι τώρα το παιχνίδι, θα έλεγα ότι είναι ρεαλιστικό σε βαθμό δυσκολίας. Χάνω ως Εθνική Ελλάδος!

 

Εννοείται ότι παίζω στο πιο δύσκολο επίπεδο (ας το γράφουν αυτό όποιοι σχολιάζουν)

OFFTOPIC/

Re Manuel ase ta paixnidia me to Pro k teleiwne tin metafrasi!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

/OFFTOPIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν προκαλω ποτε και παντα προσπαθω να λειτουργω με υπομονη και μεσα στα πλαισια της λογικης.. Αλλα αυτη την φορα η Konami το παρακανε..

Γαμ.. τα protection και τις μαλ... τους..

 

Εγω το γραφω και ας με bannaroyn γιατι αυτη την φορα αξιζουν να μην παρουν φραγκο απο κανενα ..

 

KΥΡΙΟΙ..

 

ΜΕ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ DVD ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΝΑΜΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..

ΕΒΑΛΑ ΤΟ CRACK ΑΠΟ RELOADED ΚΑΙ ΟΛΑ ΛΥΘΗΚΑΝ !!!!

ΕΛΕΟΣ!!! Η ΠΕΙΡΑΤΙΚΗ ΚΟΠΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ Η ΓΝΗΣΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..

 

Τα συμπερασματα δικα σας.. Κατα 99% και βαση με δικα μου συμπερασματα αλλα και αλλων παιδιων στο net που εχουν κανει το ιδιο ολα οκ με το crack..!!! xaxaxaxaxax

Δεν ειναι το πρωτο παιχνιδι που εχει προβλημα με το protection αλλα ειναι ισως το πρωτο που η κοπια δουλευει καλυτερα απο το γνησιο..

Γεια σου ρε ΚΟΝΑΜΙ με τις παγκοσμιες πρωτοτυπιες σου.. Χαχαχαχ FFS WTFBBQ!! XAXAXAX :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξειδικευμένες ερωτήσεις αλλά ελπίζω να βρεθεί κάποιος να μου απαντήσει!

 

Υπάρχει κάποιο ή κάποια χαρακτηριστικά που κάνοουν τον παίκτη καλύτερο όταν είναι στο 1 αντί για το 99;

 

Τα χαρακτηριστικά ενός παίκτη αλληλεξαρτώνται μεταξύ τους; Δηλαδή (για παράδειγμα) δύο παίχτες με ταχύτητα 99 και διαφορετικά κιλά πιάνουν την ίδια τελική ταχύτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...