Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι οκ τους παρα τιμώρησε το ΝΒΑ αλλά μιλάμε για τριαδα συμμορία. Άλλο i got your back και άλλο παίρνω φόρα να ρίξω μπουνιά σε έναν χοντρό μεθυσμένο ενώ είμαι 2.05, 120 κιλά μούσκουλα. 

Ο Αρτεστ δε, το παραδέχτηκε είχε ψυχολογικά. Δύο ενέργειες του, στοιχησαν πιθανόν 2 πρωταθλήματα στους Pacers. 

O αλλος ο Jackson επίσης καπετάν φασαρίας. 

Θέλω να πω ναι μεν έπεσαν στην περίπτωση, αλλά ήταν και οι ίδιοι "περίπτωση". 

Και όσο και αστυνομία να είχε δε μαζεύονταν εύκολα το πράγμα. Μη σου πω οι μεθυσμένοι θα αρπαζαν κανένα όπλο και θα γινόταν μακελειό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1520

  • ilos

    1469

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

1 ώρα πριν, ilos είπε

Καλά από τους πιο κωλόφαρδους ανθρώπους στη Γη είναι. 2-3 εκατοστά να τον είχε πάρει πιο γεμάτα το suckerpunch του O Neal θα είχε μείνει στον τόπο εκείνη τη μέρα.

Υπενθυμίζω παρόμοιο χτύπημα είχε φάει ο Tomjanovic και οριακά την γλίτωσε. Και μιλάμε για 2 μέτρα αθλητή, όχι 100 κιλά μπεκροκοιλιά.

γελάω αλλά είναι αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τό θέμα είναι ότι οκ , o mwp έκανε το σκληρό φάουλ στο wallace 

 Μετά απλά ξάπλωσε στην γραμματεία και είδε ένα πλήθος να τον απειλεί . Για μένα ήταν τελείως άδικη η τιμωρία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vargas είπε

Τό θέμα είναι ότι οκ , o mwp έκανε το σκληρό φάουλ στο wallace 

 Μετά απλά ξάπλωσε στην γραμματεία και είδε ένα πλήθος να τον απειλεί . Για μένα ήταν τελείως άδικη η τιμωρία . 

Κάποιος έπρεπε να την πληρώσει και από την  στιγμή που αυτός έκανε την αρχή να πηδήξει στις εξέδρες ήταν ο εύκολος στόχος. Η διαφορά είναι το NBA σπάει αυγά για να γίνει ομελέτα. Σε αντίθεση με κωλοχανία επιπέδου FIBA, Euroleague κλπ. Θυμάμαι σε ένα Acropolis τον Kristic να σκάει καρεκλιά στον Μπουρούση και να πλακώνεται στα μπουκέτα με τον Σκορτσιανίτη. 1-2 βδομάδες τιμωρία φάγανε από FIBA και euroleague παίξανε κανονικά το πρώτο παιχνίδι της επόμενης σεζόν. Tbh εγώ αν ήμουν Kristic θα το ξανάκανα αφού κανένας δε δίνει δεκάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ilos είπε

Κάποιος έπρεπε να την πληρώσει και από την  στιγμή που αυτός έκανε την αρχή να πηδήξει στις εξέδρες ήταν ο εύκολος στόχος. Η διαφορά είναι το NBA σπάει αυγά για να γίνει ομελέτα. Σε αντίθεση με κωλοχανία επιπέδου FIBA, Euroleague κλπ. Θυμάμαι σε ένα Acropolis τον Kristic να σκάει καρεκλιά στον Μπουρούση και να πλακώνεται στα μπουκέτα με τον Σκορτσιανίτη. 1-2 βδομάδες τιμωρία φάγανε από FIBA και euroleague παίξανε κανονικά το πρώτο παιχνίδι της επόμενης σεζόν. Tbh εγώ αν ήμουν Kristic θα το ξανάκανα αφού κανένας δε δίνει δεκάρα.

Εχουμε δει Μπατίστ να πατάει στο κεφάλι πεσμένο αντίπαλό του, και να μη δέχεται ούτε μία αγωνιστική. Τι να λέμε από κει και πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Κάποιος έπρεπε να την πληρώσει και από την  στιγμή που αυτός έκανε την αρχή να πηδήξει στις εξέδρες ήταν ο εύκολος στόχος. Η διαφορά είναι το NBA σπάει αυγά για να γίνει ομελέτα. Σε αντίθεση με κωλοχανία επιπέδου FIBA, Euroleague κλπ. Θυμάμαι σε ένα Acropolis τον Kristic να σκάει καρεκλιά στον Μπουρούση και να πλακώνεται στα μπουκέτα με τον Σκορτσιανίτη. 1-2 βδομάδες τιμωρία φάγανε από FIBA και euroleague παίξανε κανονικά το πρώτο παιχνίδι της επόμενης σεζόν. Tbh εγώ αν ήμουν Kristic θα το ξανάκανα αφού κανένας δε δίνει δεκάρα.

Ναι αν έκανε αυτά τα πράγματα όμως ο lebron  ο kobe ή ο Γιάννης θα είχαν την ίδια την ίδια τιμωρία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vargas είπε

Ναι αν έκανε αυτά τα πράγματα όμως ο lebron  ο kobe ή ο Γιάννης θα είχαν την ίδια την ίδια τιμωρία ;

Οχι δεν θα το εκαναν γιατι ειναι o Lebron και ο Γιαννης και εφτασαν ως εδω επειδη εχουν λιγο μυαλο ωστε να μη κανουν τετοια. Μιλαμε τωρα για τον Κριστιτς τον Σοφοκλη και τον Μπουρουση. Τοσο τους κοβει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να επιτεθεί κάποιος παίκτης σε οπαδό είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο. Νομίζω και ο Rodman είχε κλωτσήσει κάποτε έναν φωτογράφο και τιμωρήθηκε ανάλογα. Στο ποδόσφαιρο ο Καντονά είχε κάνει κάτι αντίστοιχο και τιμωρήθηκε για το υπόλοιπο της σεζόν όπως έγινε και με τον Artest. Και ναι πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο το όνομα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, james9tito είπε

Οχι δεν θα το εκαναν γιατι ειναι o Lebron και ο Γιαννης και εφτασαν ως εδω επειδη εχουν λιγο μυαλο ωστε να μη κανουν τετοια. Μιλαμε τωρα για τον Κριστιτς τον Σοφοκλη και τον Μπουρουση. Τοσο τους κοβει. 

Για τον ron artest μιλάω . Ναι οκ έφταιγε αλλά η ποινή ήταν εξοντωτικη και σίγουρα όχι ομόφωνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vargas είπε

Για τον ron artest μιλάω . Ναι οκ έφταιγε αλλά η ποινή ήταν εξοντωτικη και σίγουρα όχι ομόφωνη

Εξοντωτική δεν ήταν για τον Αρτεστ. Επέστρεψε, ζήτησε trade , πήγε Kings και επαιξε καλό μπασκετ, μετά Houston καλουτσικα και μετά Lakers Πήρε πρωταθλημα. 

Εξοντωτική ήταν η τιμωρία για τους Pacers οι οποιοι έχασαν το τρένο του πρωταθλήματος.

Η τιμωρία ηταν παραδειγματική για αυτον ακριβως το λόγο. Τo ghetto attitude δεν ηταν αποδεκτο σε ενα εμπορικο προϊον όπως το ΝΒΑ. Κατα καιρους βεβαια εχει πεσει πολυ ξυλο μεσα στους αγωνιστικους χωρους αλλα και στο palace, αν επαιζαν μπουνιες 4 ωρες ο Big Ben με τον Artest δεν θα ειχε γινει τοσο ντορος. Από τη στιγμη που ανεβαινεις κερκιδα να ριξεις μπουνιες σε φιλαθλο , οτι και αν ειναι αυτος, εχασες το δικιο σου. 

Ξαναλεω οτι αν οι μπουνιες του Αρτεστ ειχαν βρει ολες στοχο ή αν η μπουνια του O Neal ειχε πετυχει τον μεθυσμενο θα ηταν και οι δυο φυλακη για φονο και δεν θα καναμε αυτη την κουβεντα τωρα. 

Και φυσικα με αφορμη αυτο το περιστατικο ξεκινησαν να γινονται πιο αυστηρες οι ποινες στους φιλαθλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilos είπε

Κάποιος έπρεπε να την πληρώσει και από την  στιγμή που αυτός έκανε την αρχή να πηδήξει στις εξέδρες ήταν ο εύκολος στόχος. Η διαφορά είναι το NBA σπάει αυγά για να γίνει ομελέτα. Σε αντίθεση με κωλοχανία επιπέδου FIBA, Euroleague κλπ. Θυμάμαι σε ένα Acropolis τον Kristic να σκάει καρεκλιά στον Μπουρούση και να πλακώνεται στα μπουκέτα με τον Σκορτσιανίτη. 1-2 βδομάδες τιμωρία φάγανε από FIBA και euroleague παίξανε κανονικά το πρώτο παιχνίδι της επόμενης σεζόν. Tbh εγώ αν ήμουν Kristic θα το ξανάκανα αφού κανένας δε δίνει δεκάρα.

Ή τον μπατιστ να πατάει το κεφαλι του αντιπάλου του(!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xgol είπε

Ή τον μπατιστ να πατάει το κεφαλι του αντιπάλου του(!)

Το θυμάμαι αυτό. Το είχα δει live το παιχνίδι ήταν ένα εκτός με την Ολύμπια Λουμπλιάνας που είχαν τζοχαδιαστεί και χάνανε. Προφανώς και δεν ήταν κατά λάθος. Μετά βέβαια του ζήτησε συγνώμη κλπ και το κάναν γαργάρα όλοι. Αυτά είναι που με τρελαίνουν. Τα "μετά". Που από τύχη δεν έχει τραυματιστεί σοβαρά ο άλλος και περνάνε κατόπιν εορτής σαν context. Ακόμα γελάω μέχρι και σήμερα με την δικαιολογία του Kristic. Όταν απολογήθηκαν και οι 2 μέσα στη μανούρα είπε δε γνώριζε τον Μπουρούση και τον πέρασε για Φίλαθλο (ήταν με πολιτικά) ?! Νόμιζε ότι πήγαινε να τον χτυπήσει και όχι να τους χωρίσει. Πρέπει να έχει δει πολλούς φιλάθλους στη ζωή του 2.13 ίσα με αυτόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ilos είπε

Το θυμάμαι αυτό. Το είχα δει live το παιχνίδι ήταν ένα εκτός με την Ολύμπια Λουμπλιάνας που είχαν τζοχαδιαστεί και χάνανε. Προφανώς και δεν ήταν κατά λάθος. Μετά βέβαια του ζήτησε συγνώμη κλπ και το κάναν γαργάρα όλοι. Αυτά είναι που με τρελαίνουν. Τα "μετά". Που από τύχη δεν έχει τραυματιστεί σοβαρά ο άλλος και περνάνε κατόπιν εορτής σαν context

Τον Μπατίστ τον έσωσε ο Ομπραντοβιτς. Μετά τη συνέντευξη έπρεπε να του ζητήσουμε και συγγνωμη😎

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...