Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1519

  • ilos

    1425

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Ενταξει ειναι 27 και μπορουσε να μεινει Thunder λογω καλης ομαδας ή να παει Boston και να χτιστει μια ομαδα απο την αρχη..Αλλα τα χρονια περνανε και προτιμησε κατι ετοιμο

Μια υποσημειωση μονο φοβαμαι μηπως ο Curry δεν μπορεσει ποτε να επανελθει στα φετινα στανταρ για αυτο και εγινε αυτη η κινηση....Θα δουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης συνεχίζουν να μην έχουν rim protector γεγονός που τους στοίχισε στους τελικούς. Για μένα προσωπικά μόλις έγιναν ακόμα πιο αντιπαθείς οι Warriors και ακόμα περισσότερο ο Durant που έδειξε ότι δεν μπορεί να κρατήσει το βάρος της ευθύνης και του πρώτου βιολιού όπως έκανε ο LeBron

 

Kαλός rim protector είναι ο Draymond.

 

Και ο Durant ήταν εξαιρετικός στα playoffs σε αυτό τον ρόλο.

 

Και οι Cavs με καλύτερο rim protector τον Lebron το πήραν, που δεν έχει το ύψος/άνοιγμα χεριών του Durant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ήταν να παει ο Ντουραντ σε μια ομάδα τιτλου που θα παιζει σοβαρό μπασκετ. Τον ηθελα στην Βοστόνη ομως. Αντε να δουμε πως θα αποδώσει παίζοντας μεσα από συστημα και οχι 1-1 και μαλιστα με έταιρο μεγάλο σουτερ που θα τραβαει την προσοχή της αμυνας. 


Άντε να πάει  και ο Μπουρούσης στους Warriors και (χωρίς άλλους τραυματισμούς) το 82-0 συν 16-0 είναι κοντά.

 

:-D  :-D

 

Ομαδα με 50% στο τριποντο, στην κανονική περίοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 16-0 το πιστεύω, το 82-0 μάλλον όχι μετά το φετινό χουνέρι, ε γύρω στο 77-5 βλέπω   :P

Μια χαρά για αντιΜπόγκουτ   :P

Πάντως πλέον όλοι  θέλουν να πάιξουν στους Warriors, εστω και με min.

Πάει δεν έχει ενδιαφέρον. Όχι μόνο δεν κοντράρονται, αλλά έχουν και έναν λιγότερο αντίπαλο (OKC).

 

Για την απόφαση του KD τώρα, νομίζω ήταν η πιο εύκολη επιλογή για να πάρει πρωτάθλημα (δυναστεία). Καλύτερη ομάδα Curry-Thompson-Iggy-KD-Green από RWB-Oladipo-Robertson-KD-Adams ή IT-Bradley-KD-Horford...

Από την άλλη μπορούσε να κάνει το 1+1 με τους Thunder να διεκδικήσει του χρόνου το πρωτάθλημα και να αποφάσιζε του χρόνου (αν το χαναν) με όλους τους υπόλοιπους, που λήγουν τα συμβόλαια. Το θέμα όμως ήταν ότι η ένταξη του σε αυτή  την  τρομερή ομάδα μόνο φέτος μπουρούσε να γίνει, γιατί θα κράταγαν Barnes και του χρόνου μαζί με την ανανέωση του Curry, δεν θα είχαν χώρο στο salary.

Όμως το θέμα είναι, ότι επιλέγει τον εύκολο δρόμο του Lebron, πιθανόν να μην είναι πρώτο βιολί (αν και προσωπικά πιστεύω πως θα ναι), υπάρχει περίπτωση να έχουν πρόβλημα με τη χημεία και με τη μόνο μια μπάλα :P  και τέλος υπάρχουν τα tweets που κοροίδευε τους εύκολους δρόμους και ότι ήθελε να μείνει για πάντα στους Thunder. Κρίμα τον ήθελα στους Thunder και θα μου γινόταν ακόμα πιο αγαπητός, τοιν ηθέλα στους Celtics ως βάζελος και για να δώσει ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα και τελικά μας γα... :)

 

Οπότε τώρα ή ανανεώνουν άμεσα τον RWB ή πάνε για trade.

Ανταλαγή στους Mavs τον Bogut, για να χωρέσει ο KD.

Κατάλαβε ότι δεν έχει τύχη ο Timmy?!

Στους Spurs o Gasol με 30m/2. Πολλά χρόνια ήθελα να το δω αυτό.

 

CmiY8REVYAEPDK0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον "εύκολο δρόμο" πάντως εγώ δεν το καταλαβαίνω. Σε ένα ομαδικό άθλημα (από το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ μέχρι τη... φόρμουλα 1), όταν είσαι 20 χρονών θέλεις να πας όπου να' ναι για να φτιάξεις το όνομά σου. Όταν είσαι 27-30 και έχεις ήδη το όνομα, θέλεις να πας κάπου που θα έχεις τις περισσότερες δυνατές πιθανότητες για να πάρεις κούπες και να χτίσεις δυναστείες. Το ίδιο γίνεται και με τους προπονητές, με τους καθημερινούς επαγγελματίες εκτός αθλητισμού, με τους πάντες όλους.

 

Πάντα θα υπάρχουν εξαιρέσεις που είτε θα οφείλονται στην τρέλα του εκάστοτε παίκτη (πχ. ήμουν από μικρός Κάτω Ραχούλα και δεν την αλλάζω μέχρι να σηκώσουμε CHL ή Ντούντα να θέλει να δουλεύει με πιτσιρίκια και όχι ονόματα), είτε σε μια συγκυρία/ικανότητα που επιτρέπουν και τη δημιουργία ονόματος και αυτή τη δυναστείας (Magic, Bird, Jordan κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δε διαφωνώ, πολύ καλά κάνει, αλλά για να θέλει να λέγεται ο καλύτερος και King, ας κερδίζει τους καλύτερους και όχι να παιζει στο 10% στη regular και στο 50% στη post season. Και μην μας το παίζει ήρωας, που την έκανε με ελαφρά (καλά έκανε το ξαναλέω) από την Κατω Ραχούλα της καρδιάς του, που έφυγε το πήρε με παιχταράδες, απέτυχε και την ξαναέκανε με ελαφρα για την Κάτω Ραχούλα και πάλι μάζεψε παιχταράδες και ξαναπέτυχε γυρίζοντας απο 3-1 απέναντι στους ακόμα καλύτερους (με ελαφρυντικά) παιχταράδες.

Το ίδιο προφανώς και για τον KD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν τηλ από Βοστόνη.

 

Μου λένε 30m $ για 1 χρόνο ή 50m $ για 2.

Ρε παιδιά σίγουρα τους λέω;

Μήπως μπείτε μέσα.

 

Όχι μου λένε όλα κομπλέ , και μπάσκετ να μην παίξεις θα δώσεις "κακκαλα" στην ομάδα. Ο Ντουραντ πάλι όχι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν τηλ από Βοστόνη.

 

Μου λένε 30m $ για 1 χρόνο ή 50m $ για 2.

Ρε παιδιά σίγουρα τους λέω;

Μήπως μπείτε μέσα.

 

Όχι μου λένε όλα κομπλέ , και μπάσκετ να μην παίξεις θα δώσεις "κακκαλα" στην ομάδα. Ο Ντουραντ πάλι όχι.

 

...βρε τί σου κάνει το σωστό άβαταρ την σήμερον... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...