Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι τους τελευταίους μήνες, τότε οι ελληνικές paysafe εξακολουθούν να περνάνε μόνο σε κάποιες στοιχηματικές και σε εταιρείες web hosting. Δεν ξέρω αν διορθωθεί η κατάσταση τώρα που τα capital controls βαίνουν προς λήξη. Το πρόβλημα γενικά δεν είναι η κάρτα, εγώ παίρνω την καναδική συνδρομή (86 ευρώ τελικά) με απλή ελληνική debit κάρτα Eurobank. Ούτε καν ξένη διεύθυνση δεν χρειάστηκε να δηλώσω, έβαλα ελληνικό billing address.

Απλώς πρέπει να βρεις ένα τζάμπα VPN που να σου δώσει καναδική ΙΡ κατά το registration για να σου εμφανίσει τις σχετικές τιμές στο site σε CAD αντί για EUR. Κάνεις την αρχική εγγραφή, μετά απενεργοποιείς το VPN, αλλάζεις το password καλού-κακού και τέλος αγοράζεις τη φετινή συνδρομή με μια οποιαδήποτε κάρτα. Δεν θυμάμαι αν υποστηρίζεται Paypal, πριν 3-4 χρόνια που έκανα την εγγραφή σίγουρα δεν έπαιζε. Από τότε πρακτικά κάνω απλώς renew οπότε δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Εναλλακτικά φτιάξε account στη Revolut (5 λεπτά υπόθεση να κατεβάσεις και να σετάρεις το mobile app), κάνε topup/μεταφορά από ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό (συνήθως παίρνει 24 ώρες και η προμήθεια είναι 1 ευρώ), φτιάξε μια virtual πιστωτική μέσα στην εφαρμογή και πλήρωσε έτσι.

ps: το πρόβλημα με τις φετινές συνδρομές φαίνεται να είναι η Ευρωλίγκα, κάτι είδα για 90 ευρώ και μάλιστα χωρίς την παραδοσιακή έκπτωση του 10%. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνουμε Ευρωλίγκα περισσότερο από το NBA, ειδικά όταν η πρώτη έχει από άθλιο μέχρι ανύπαρκτο app και πρακτικά μπορείς να δεις σαν άνθρωπος μόνο αν στριμάρεις από browser σε chromecast.

Αυτό με το VPN το κάνεις για την καλύτερη τιμή ή μόνο έτσι θα σου δεχτεί τη debit κάρτα; Εχω ακούσει ότι οι καναδικοί λογαριασμοί έχουν μπλοκο/μαυρο σε κάποιους επιλεγμένους αγώνες. 

Μπορώ αν θέλω να δοκιμάσω να κάνω αγορά με την debit eurobank κάρτα μου κατευθείαν για τον ελληνικό NBA λογαριασμό μου για 99 ευρώ και να μην μπλέξω με έξτρα λογαριασμούς σε paypal/skrill; 

Έτσι όπως το βλέπω τώρα μόλις πάω στην σελίδα με το "PLAN & BILLING METHOD" έχω μόνο αυτές τις 4 επιλογές:

1)Credit card

2)Paypal

3)Real Time Bank Transfer (iDEAL, IGN Homepay, Sofort Banking, Giropay)

4)Skrill

Εσυ είχες πατήσει το (1) και έβαλες τα στοιχεία της χρεωστικής κάρτας σου αντι κάποιας πιστωτικής;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1383

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Αναφορά σε κείμενο

 

Αυτό με το VPN το κάνεις για την καλύτερη τιμή ή μόνο έτσι θα σου δεχτεί τη debit κάρτα; Εχω ακούσει ότι οι καναδικοί λογαριασμοί έχουν μπλοκο/μαυρο σε κάποιους επιλεγμένους αγώνες. 

 

Μόνο για την καλύτερη τιμή. Δεν έχω δει ποτέ μαύρο 3 χρόνια τώρα. Πιθανώς να το κάνουν μόνο αν βλέπεις από καναδική ΙΡ, αλλά όπως είπα το VPN χρειάζεται μόνο για το αρχικό registration και για τίποτα άλλο (τους αγώνες τους βλέπεις χωρίς VPN).

Υπ' όψιν ότι πλέον η διαφορά με το ελληνικό League Pass δεν είναι μεγάλη, νομίζω έχει 100 ευρώ χωρίς την έκπτωση 10% του αυτόματου renewal. Οπότε αν πάρεις από Ελλάδα και δεν βρεις κάποιο promo, στη χειρότερη να δώσεις 100 ευρώ την πρώτη χρονιά και από εκεί και πέρα θα έχεις την έκπτωση αν δεν αλλάξει κάτι (άρα 90 ευρώ αντί για τα 86 του καναδικού). Σε σχέση με προηγούμενα χρόνια που χτύπαγαν 120-140 ευρώ, νομίζω είναι μια χαρά.

Αναφορά σε κείμενο

Μπορώ αν θέλω να δοκιμάσω να κάνω αγορά με την debit eurobank κάρτα μου κατευθείαν για τον ελληνικό NBA λογαριασμό μου για 99 ευρώ και να μην μπλέξω με έξτρα λογαριασμούς σε paypal/skrill; 

Ναι. Θα δουλέψει. Πρακτικά για τη συγκεκριμένη δουλειά χρεωστική και πιστωτική δεν έχει διαφορά. Το ενδιαφέρον είναι που έβαλαν επιτέλους Paypal.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα με paypal τελικά για σιγουριά και το δέχτηκε με τη μία χωρίς κανένα πρόβλημα. Αντε απο αύριο ξεκινά και ο Γιάνναρος! 💪

Πέρυσι για να πω την αλήθεια είχα βολευτεί με το nba streams καθως τα λινκ τους ήταν καλύτερα κι απο το official league pass(ενας φίλος μου που το είχε μου έλεγε τα χειρότερα οτι κολλάει, η ποιότητα δεν ξεπερνάει τα 1500 kb/sec σε αρκετά παιχνίδια και ότι αρκετες φορές πέφτει μαύρο στα καλά καθούμενα για αρκετά λεπτά) αλλά σε κάποια φάση στη μέση της σεζόν πρέπει να άλλαξαν το λειτουργικό τους και τα πειρατικά άρχισαν να σέρνονται. Ψάχτηκα τότε να το αγοράσω αλλα η τιμή του ήταν +150 ευρώ για όλα και δεν άξιζε κατα την γνώμη μου για τους 2-3 μήνες που  απέμεναν. Μου βγήκαν τα ματια μέχρι το τέλος της σεζόν να βλέπω τους Μπακς με 4 πίξελ το frame.

Φέτος μιας και το nba streams συνεχίζει να λαγκάρει ακόμα και στα preseason games αποφάσισα να το αγοράσω και έμεινα έκπληκτος με τη τιμή(99 ευρώ) μιας και βλέπω πολύ περισσότερα παιχνίδια εκτός απο τα 80-90 των Μπακς και για μένα το υπεραξίζει. Ειδικά το να βλέπεις on demand τα ματς της δύσης όταν ξυπνάς με τον καφέ χωρίς να ψάχνεις σε τόρρεντ μη τυχών φας και σπόιλερ κλπ είναι τέλειο.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει τέτοια προβλήματα με το league pass ή εν πάση περιπτώσει είναι πάρα πολύ σπάνια. Το stream δεν κολλάει και πιάνει πάντα 3000kbps (υπό περιπτώσεις μπορείς να δεις και στα 6000 μέσω kodi addon).

Αξιζει σε κάθε περίπτωση, ειδικά αφού φέτος θα έχουμε και το νέο γήπεδο των bucks (α ρε Γιάννη τι έχεις να τραβήξεις με τα παλτά που σου φόρτωσαν). 

Α και κάτι άλλο. Προσοχή στην πληρωμή με PayPal γιατί πιθανότατα θα σου κάνει recurring payment και του χρόνου θα ανανεώσει αυτόματα. Άλλοι το θέλουν αυτό, άλλοι όχι. Ένας φίλος μου έλεγε να μη βάλει φέτος αλλά δεν είχε δει ότι υπήρχε recurring payment και πλήρωσε με το ζόρι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nzeppos είπε

 

Α και κάτι άλλο. Προσοχή στην πληρωμή με PayPal γιατί πιθανότατα θα σου κάνει recurring payment και του χρόνου θα ανανεώσει αυτόματα. Άλλοι το θέλουν αυτό, άλλοι όχι. Ένας φίλος μου έλεγε να μη βάλει φέτος αλλά δεν είχε δει ότι υπήρχε recurring payment και πλήρωσε με το ζόρι. 

Όντως στην καρτέλα των "αυτόματων πληρωμών" στην Paypal το NBA League Pass είναι "ενεργό" και δίπλα έχει την επιλογή για "ακύρωση" αλλά νομίζω αν το πατήσω θα ακυρώσει όλο το πακέτο και όχι μόνο το auto renewal.

Εστειλα mail στο support του NBA league pass να τους ρωτήσω τι μπορώ να κάνω για να το απενεργοποιήσω.

Αν δεν γίνει κάτι και π.χ το ξεχάσω και του χρόνου το καλοκαίρι(Νομίζω τη 1η Σεπτεμβρίου) επιχειρήσουν να μου το ανανεώσουν χωρίς να έχει κάποιο υπόλοιπο ο λογαριασμός μου στο Paypal και ο λογαριασμός της τραπέζης μου τι θα γίνει; Θα μου πουν μας χρωστάς τόσα; :shock: :-D

 

oEbOTUB.png

Σύμφωνα με το ερωτηματικό πάνω αριστερά νομίζω αν το ακυρώσω δεν θα ακυρωθεί απλά το auto renewal ή ολόκληρο το subscription αλλα μόνο η πληρωμή της επόμενης season του απο τον λογαριασμό της paypal μου. Δηλαδή μπορεί το League Pass να μου ζητήσει να πληρώσω με κάποιον άλλο τρόπο του χρόνου;

guYBef1.png

 

Συγνώμη αν βγήκα τελείως off topic. Ισως θα πρέπει να ποστάρω στις online αγορες/ paypal. Δεν είχα ιδεα για το auto renewal. Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον έχεις ήδη πληρώσει για φέτος, τότε η απενεργοποίηση του παραπάνω αφορά μόνο στο auto-renewal της επόμενης σεζόν. Αν το αφήσεις ενεργοποιημένο αλλά του χρόνου δεν βρει λεφτά, τότε πολύ απλά δεν θα πετύχει η ανανέωση. Το πολύ πολύ να σου στείλουν κανα email να σε ειδοποιήσουν ότι δεν ήταν επιτυχημένη η συναλλαγή αλλά δεν θα σου πει κανένας ότι χρωστάς λεφτά.

Σημειωτέον ότι επιλογή για auto opt-in (δηλ. renewal) υπάρχει και στο ίδιο το league pass, στη σελίδα του account σου. Εγώ συνήθως τα απενεργοποιώ όλα και τα ανάβω ξανά λίγο πριν λήξει η συνδρομή ώστε να πάρω την έκπτωση της ανανέωσης αφού πρώτα έχω βεβαιωθεί ότι συμφέρει.

edit: άκυρο αυτό το τελευταίο με το opt-in, νομίζω εμφανίζεται μόνο προς το τέλος της συνδρομής αφού τώρα που το τσέκαρα η επιλογή δεν φαίνεται κάπου.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Εφόσον έχεις ήδη πληρώσει για φέτος, τότε η απενεργοποίηση του παραπάνω αφορά μόνο στο auto-renewal της επόμενης σεζόν. Αν το αφήσεις ενεργοποιημένο αλλά του χρόνου δεν βρει λεφτά, τότε πολύ απλά δεν θα πετύχει η ανανέωση. Το πολύ πολύ να σου στείλουν κανα email να σε ειδοποιήσουν ότι δεν ήταν επιτυχημένη η συναλλαγή αλλά δεν θα σου πει κανένας ότι χρωστάς λεφτά.

Σημειωτέον ότι επιλογή για auto opt-in (δηλ. renewal) υπάρχει και στο ίδιο το league pass, στη σελίδα του account σου. Εγώ συνήθως τα απενεργοποιώ όλα και τα ανάβω ξανά λίγο πριν λήξει η συνδρομή ώστε να πάρω την έκπτωση της ανανέωσης αφού πρώτα έχω βεβαιωθεί ότι συμφέρει.

edit: άκυρο αυτό το τελευταίο με το opt-in, νομίζω εμφανίζεται μόνο προς το τέλος της συνδρομής αφού τώρα που το τσέκαρα η επιλογή δεν φαίνεται κάπου.

Ναι όντως και εγώ δεν βρήκα κάτι στο ιδιο το League pass. Θα δω τι θα μου απαντήσουν απο το support και πιθανότατα θα το αφήσω ενεργοποιημένο μέχρι να δω και εγώ την προσφορά που θα μου κάνουν του χρόνου. Έτσι κι αλλιώς αποκλείεται να το ξεχάσω με τα Draft, Summer League και preseason games (Μας έχει κάψει τελείως ο Γιαννης τα τελευταία 5 χρόνια...). Απο εκεί που έβλεπα μόνο τα play offs, τώρα βλέπω 200-300 παιχνίδια το χρόνο.

Η ομάδα φέτος έχει λιγότερα παρτάλια imo. Τον Τζαμπάρι δεν τον πήγαινα καθόλου. Μπορεί να έχει φυσικό ταλέντο αλλά γενικά δε το έχει με το άθλημα απο πλευράς IQ και άμυνας. Δεν κολλούσε καθόλου με τον Γιάννη στην ιδια πεντάδα. Επίσης για πρώτη φορά έχουμε σωστό προπονητη, που θα τους βάλει να παίξουν σύγχρονο μπάσκετ και θα ανοίξει τους χώρους για τον Γιάννη με τα πολλά επιπλέον τρίποντα. Τώρα κατα πόσο θα ευστοχούν είναι άλλη ιστορία...

Επίσης ότι προσθήκες έκαναν μπορεί να μην ήταν εντυπωσιακές αλλά είναι ουσιαστικές. Οι Λόπεζ και Ιλλιασοβα είναι έξυπνοι και έμπειροι παίχτες με καλό σουτ, ενώ ο Wood που πιθανότατα να κρατήσουν μοιάζει σαν τον Μπάρκλει μπροστά στις σανίδες Χένσον και Μέικερ που είναι πιο αδύνατοι και απο τα ποιντ γκαρντ..

Το κακό είναι ότι οι ομάδες που θα πρέπει να κερδίσουν για το πλεονέκτημα έδρας στα play offs ενισχύθηκαν ακόμα περισσότερο φέτος.

Kawhi, υγιείς Σέλτικς, πιο έμπειροι και με χημεία Σίξερς/Πέισερς...

Δύσκολα τα πράγματα στην ίσως τελευταία ευκαιρία για τον Γιάννη να κάνει κάτι καλό στη post season γιατί κατα τη γνώμη μου ο Μίντλετον θα την κάνει του χρόνου και άντε βρες μετά βοήθεια για τον Γιάννη έτσι όπως τα έχουν κάνει με τα συμβόλαια και τα ντραφτ πικς στο Milwaukee.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DIMITRISG είπε

Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ το ηχητικό της εισαγωγείς των Μπακς;

Από το 0 μεχρι το 5ο δευτερόλεπτο:

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...