Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο βαρετό είναι οι μάχες και κυρίως τα dungeons από την αρχή, όσο σκέφτομαι ότι πρέπει να ξαναπεράσω το Fade ξενερώνω.

 

Αυτή η αλήθεια που λες δείχνει και την μεγαλύτερη αδυναμία του παιχνιδιού. Καλοφτιαγμένο, πλούσιο, καλό σενάριο, απολαυστικοί διάλογοι, πλοκή. Αλλά από gameplay κοντά στο μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Dragon Age Add-on Lets You Play as the Enemy

New Darkspawn download formally announced.

 

BioWare has formally announced another downloadable add-on to its hit role-playing game, Dragon Age: Origins. This one allows you for the first time to play as the Darkspawn themselves. Excited?

 

The Darkspawn Chronicles gives players an alternate history of Dragon Age, answering the question of what would happen if your main character had died during the Joining ceremony leaving the Grey Wardens to Alistair's command. This standalone adventure allows players to command genlocks, ogres and other beasties. Once complete, a Darkspawn item is awarded that can be used in Dragon Age: Origins and Awakenking.

 

In Europe and the US, it has been priced as 400 Microsoft points and has a release date of May 18 for Xbox 360 and PC. The PlayStation Network release has no current set date, but it is coming to that platform eventually.

 

72380dragonageoriginsda.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ok δεν έχω διαβάσει ούτε σελίδα , οπότε sorry που θα ρωτήσω απλά πραγματάκια που θάχουν ξανα αναφερθεί.

 

το ξεκίνησα και γω μπας και ξανανιώσω έστω και λίγο την μαγεία του Baldurs Gate 2 (που ειναι και το μοναδικό rpg (μη mmo) που ειχα παίξει ποτέ) και έχω κάτι απορίες

 

τα Patch περνάω κατευθείαν το 1.03 η με την σειρά 1.01 , 1.02 κτλ;

τα DLC τι είναι;

το Awakening είναι expansion; Υπάρχει όφελος να το βάλω από τώρα η αφού τελειώσω;

 

Anyway έπαιξα μερικές ωριτσες , δεν ενθουσιαστηκα και πολύ .Κάπως απλό μου φάνηκε σε πολλά επίπεδα. Θα δείξει στην συνέχεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok δεν έχω διαβάσει ούτε σελίδα , οπότε sorry που θα ρωτήσω απλά πραγματάκια που θάχουν ξανα αναφερθεί.

 

το ξεκίνησα και γω μπας και ξανανιώσω έστω και λίγο την μαγεία του Baldurs Gate 2 (που ειναι και το μοναδικό rpg (μη mmo) που ειχα παίξει ποτέ) και έχω κάτι απορίες

 

τα Patch περνάω κατευθείαν το 1.03 η με την σειρά 1.01 , 1.02 κτλ;

τα DLC τι είναι;

το Awakening είναι expansion; Υπάρχει όφελος να το βάλω από τώρα η αφού τελειώσω;

 

Anyway έπαιξα μερικές ωριτσες , δεν ενθουσιαστηκα και πολύ .Κάπως απλό μου φάνηκε σε πολλά επίπεδα. Θα δείξει στην συνέχεια .

 

Το Patch 1.03 πρέπει να περιέχει και τα υπόλοιπα, σε διαφορετική περίπτωση θα σου τα ζητήσει. Τα DLC είναι Downloadable Content, δηλαδή έξτρα περιεχόμενο που παρέχεται για Κατέβασμα, είτε δωρεάν, είτε επί πληρωμή (δυστυχώς και συνήθως ισχύει το δεύτερο!) μιλάμε από μικρές προσθήκες μέχρι και τύπου expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx both

 

καλά ναι , όταν ξεκινάει και έχεις μόνο 3 skill , είναι φως φανάρι ότι δεν είναι BG2.

 

μια last ερώτηση . Τα party members δεν είναι μόνιμα ε; ανάλογα το quest και την περιοχή αλλάζουν από οτι είδα . Άρα μόνο με τον char σου ασχολείσαι για lvlup items κτλ. Η αλλάζει από ένα σημείο και μετά αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνιμα, μπορείς να τα αλλάξεις από την οθόνη των συντρόφων ανάλογα με τον τρόπο που επιθυμείς να παίξεις (αποκτάς αρκετά party members ανάλογα με τις επιλογές σου). Με όλους τους chars που βάζεις στην συντροφιά σου μπορείς να ασχοληθείς όπως ακριβώς και με τον δικό σου char.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα απο τα options κανει turn-off το auto-level up για να τους κανεις εσυ οτι θελεις και επισης εσυ διαλεγεις ποιους θα εχεις καθε φορα. Για το ποσο απλο ειναι το παιχνιδι δεν ειναι μονο στα skills ομως, θα το δεις και οσο πας οτι ειναι -παντου- απλο. Dumped down μεχρι εκει που δεν παει. Το DOTA εχει ΠΟΛΥ περισσοτερη πολυπλοκοτητα αν με πιανεις τι θελω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από κονσολάδικο game τι να περιμένει κανείς, πάλι καλά να λέμε που κράτησαν καποια στοιχεία από BG. Εξάλλου δεν είμαστε στο 96-97 με τους κράχτες να πουλάνε 100 χιλιάρικα κόπιες, λογικό είναι να κοιτάζουν να ανοίξουν τα rpg σε mainstream φάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ναι, να γινεις level 13+ και να ξαναπροσπαθησεις. Ετσι και αλλιως αυτα που ριχνει δεν μπορεις να τα βαλεις αν δεν εισαι 15+ level οποτε τζαμπα κοπος.

 

Χμ...για να διευκολυνθώ ρωτάω, έτσι ήξερα...

 

Π.χ. στο BG πετούσες Flaming Oil στον εχθρό κι έκανες ζημιά...τπτ τέτοιο γίνεται;

 

edit: ΟΚ, τον κηδέψαμε ;-)

Επεξ/σία από emperor318
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά , σε μια κρίση βλακείας πέταξα τελείως εκτός γκρουπ την κοκκινομάλλα που ήταν bard , και έχω ξεμείνει με τον sten τον βάρβαρο :P

 

επειδή θέλω να τον στείλω , που μπορώ να βρώ άλλον για party;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...