Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To κατεβάζω και εγώ να το δώ. Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να υπήρχε τουλάχιστον η δυνατόητητα να πάρεις όλη την ομάδα που είχες στο αρχικό game γιατί σε ένα τέτοιο game έχει μεγάλη σημασία το πως έχεις σετάρει τους υπόλοιπους χαρακτήρες για το σύστημα που παίζεις στην μάχη.

Στον τρόπο που έπαιζα με τον mage η wynne ο orghen και sten ήταν οι βασικοί μου και αρκετά; καλά σεταρσιμένοι για τον ρόλο τους στην ομάδα.

Δυστυχώς από το expansion και τα dld έπρεπε να στήνεις τους υπόλοιπους χαρακτήρες από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To κατεβάζω και εγώ να το δώ. Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να υπήρχε τουλάχιστον η δυνατόητητα να πάρεις όλη την ομάδα που είχες στο αρχικό game γιατί σε ένα τέτοιο game έχει μεγάλη σημασία το πως έχεις σετάρει τους υπόλοιπους χαρακτήρες για το σύστημα που παίζεις στην μάχη.

Στον τρόπο που έπαιζα με τον mage η wynne ο orghen και sten ήταν οι βασικοί μου και αρκετά; καλά σεταρσιμένοι για τον ρόλο τους στην ομάδα.

Δυστυχώς από το expansion και τα dld έπρεπε να στήνεις τους υπόλοιπους χαρακτήρες από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλούς high-level αντιπάλους εκει μέσα, τα golems ειναι μαλλον ο δυσκολότερος. Εαν εισαι Mage, θα σε σώσει εαν εχεις καμια επίθεση όπως Blizzard, Tempest, Inferno , Death Cloud , θα χρειαστείς οπωσδήποτε στα mini-bosses κατι σαν Glyph of paralysis/Crushing prison, αλλιως θα σε κανουν μονίμως stun, δεν θα προλαβαίνεις με τίποτα.

 

Και θα σε σώσει εαν είσαι και Healer.

 

Εαν είσαι οτιδήποτε αλλο, τρέχα γύρευε, γιατί δεν θα'χεις Mage στην ομαδα, αρα όπου φύγει φύγει.

 

Παντως, δεν νομιζω ετσι κι αλλιως να αφηναν να χρησιμοποιήσεις την παλια ομαδα.

Όλοι στο τελος

 

δηλωνουν ό,τι φεύγουν (όπως η Leliana), άλλοι ψοφάνε (ο Αlistair που δεν τον συμπαθησα ποτε), μία άλλη έφυγε στα βουνά (η αχώνευτη), οπότε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολλούς high-level αντιπάλους εκει μέσα, τα golems ειναι μαλλον ο δυσκολότερος. Εαν εισαι Mage, θα σε σώσει εαν εχεις καμια επίθεση όπως Blizzard, Tempest, Inferno , Death Cloud , θα χρειαστείς οπωσδήποτε στα mini-bosses κατι σαν Glyph of paralysis/Crushing prison, αλλιως θα σε κανουν μονίμως stun, δεν θα προλαβαίνεις με τίποτα.

 

Και θα σε σώσει εαν είσαι και Healer.

 

Εαν είσαι οτιδήποτε αλλο, τρέχα γύρευε, γιατί δεν θα'χεις Mage στην ομαδα, αρα όπου φύγει φύγει.

 

Παντως, δεν νομιζω ετσι κι αλλιως να αφηναν να χρησιμοποιήσεις την παλια ομαδα.

Όλοι στο τελος

 

δηλωνουν ό,τι φεύγουν (όπως η Leliana), άλλοι ψοφάνε (ο Αlistair που δεν τον συμπαθησα ποτε), μία άλλη έφυγε στα βουνά (η αχώνευτη), οπότε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, δεν νομιζω ετσι κι αλλιως να αφηναν να χρησιμοποιήσεις την παλια ομαδα.

Όλοι στο τελος

 

δηλωνουν ό,τι φεύγουν (όπως η Leliana), άλλοι ψοφάνε (ο Αlistair που δεν τον συμπαθησα ποτε), μία άλλη έφυγε στα βουνά (η αχώνευτη), οπότε...

 

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό, εξαρτάται από τις πράξεις και τις επιλογές σου στο παιχνίδι. Η μόνη σίγουρα που παίρνει τον π... εχμ, τα βουνά και τα λαγκάδια είναι η "αχώνευτη" που λες, όπως επίσης η Wynne και το Golem. Οι άλλοι (αναλόγως) προτίθενται να σε ακολουθήσουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, δεν νομιζω ετσι κι αλλιως να αφηναν να χρησιμοποιήσεις την παλια ομαδα.

Όλοι στο τελος

 

δηλωνουν ό,τι φεύγουν (όπως η Leliana), άλλοι ψοφάνε (ο Αlistair που δεν τον συμπαθησα ποτε), μία άλλη έφυγε στα βουνά (η αχώνευτη), οπότε...

 

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό, εξαρτάται από τις πράξεις και τις επιλογές σου στο παιχνίδι. Η μόνη σίγουρα που παίρνει τον π... εχμ, τα βουνά και τα λαγκάδια είναι η "αχώνευτη" που λες, όπως επίσης η Wynne και το Golem. Οι άλλοι (αναλόγως) προτίθενται να σε ακολουθήσουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις τελείωσα το dlc και νομίζω ότι όντος το παράκαναν στην δυσκολία του. Εξωφρενικά δύσκολο και δεν μπορώ να θυμηθώ πόσα load έκανα ιδίως στις πίστες με τα golem που είναι σχεδόν αδύνατο να τις βγάλεις.

Και το τελικό boss στο τέλος ήταν δύσκολο αλλά νομίζω ότι τα golem ήταν μακράν πιο δύσκολα. Σαν story πάντως μου άρεσε αρκετά σκοτεινό και στο ύφος του dragon age και νομίζω αξίζει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις τελείωσα το dlc και νομίζω ότι όντος το παράκαναν στην δυσκολία του. Εξωφρενικά δύσκολο και δεν μπορώ να θυμηθώ πόσα load έκανα ιδίως στις πίστες με τα golem που είναι σχεδόν αδύνατο να τις βγάλεις.

Και το τελικό boss στο τέλος ήταν δύσκολο αλλά νομίζω ότι τα golem ήταν μακράν πιο δύσκολα. Σαν story πάντως μου άρεσε αρκετά σκοτεινό και στο ύφος του dragon age και νομίζω αξίζει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα και το Awakening, το οποίο τέλειωσε κάπως απρόσμενα, διότι είχε ακόμη μπόλικα side-quests στην Amaranthine, αλλα δεν πρόλαβα να τα κάνω.

 

Μου φάνηκε ότι το leveling up στο expansion ήταν πολύ πιο γρήγορο απ'ότι στο κανονικό παιχνίδι. Δηλαδή, στο hard, εφτασα level 31, με cap το 35, ενώ ξεκίνησα level 19, με cap στο origins το 25.

 

Και ενα screenshot (spoooooiler):

 

 

tNWMwcw

 

 

Ο Mage στο DAO έχει σίγουρα εξαιρετικές επιθέσεις.

 

Στο Awakening έχει μία πολύ ωραια πανοπλία, την Sentinel (αυτή φαίνεται να φοραει ο hero που'χω)

 

---------

 

tNWMwdA

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flamelab δεν παίζεις γενικά καθόλου hex ε? Εγώ πάντα με τον μάγο και στο awakening έπαιζα hex αν και στα boss τα περισσότερα από αυτά όσο ανεβασμένη και να έχεις την μαγεία στα βγάζει resist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα Hexes τα'χα στην Αχώνευτη στο Origins, εγω κράτησα τα "raw" power spells (η αλλη ειχε και το Mass Paralysis, μακαρι να το'χα επιλεξει για τον hero μου). Βεβαια, πολλες φορες ξέμενα από mana, αλλα είχα full shields και δεν καταλαβαινε τιποτα, ακομη και αν ο αλλος ήταν σαν την highly bitch Ser Cauthrian στο κάστρο.

 

Στα bosses έριχνα παντα Inferno + Tempest + Blizzard (αυτό το'χε η άλλη στο Origins, όπως κι εδω ο αλλος mage), και δεν γλίτωνε κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ρε Bioware :P

 

http://dragonage.bioware.com/dao/witch_hunt/

 

7 Σεπτεμβρη, ταυτοχρονα με το πολυαναμενομενο DLC του Mass effect 2.

 

Άντε επιτέλους, να δούμε τι έγινε με την Morrigan. Μείναμε με την κ...λα τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...