Προς το περιεχόμενο

Black Mesa - Half-Life reimagining [Source mod]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μένα δείχνει seeds(23746) peers(37501) . Αναλογία 0.6333. Δεν είναι και άσχημα αλλά σίγουρα γίνεται και καλυτερα :D

 

 

Είναι όρος για torrents. Όταν κατεβεί το περιεχόμενο του torrent, δεν σταματάς το torrent από τον client και έτσι συνεχίζεις να συμμετέχεις στις "πηγές" από όπου μπορεί να κατεβάζουν οι υπόλοιποι (προσφέροντας το upload bandwidth σου).

 

ΟΚ Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια..μπορει καποιος να εξηγησει λιγο αναλυτικα την εγκατασταση γιατι κατι δεν μου παει καλα...εχω κατεβασει αυτο με τα 3 αρχεια μεσα..ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σου δίνει κάποιο συγκεκριμένο σφάλμα;

 

Τρέχεις από το φάκελο όπου κατέβασες τα τρία αρχεία, το exe (BlackMesa-Setup.exe). Αυτό θα ανιχνεύσει πού βρίσκεται το Steam και θα κάνει τις απαραίτητες ενέργειες (λογικά δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτα, ούτε το path που σου δίνει). Ως τελευταίο βήμα θα σου δοθεί η επιλογή να τρέξεις το Black Mesa mod. Αλλιώς θα το βρείς μέσα στο Steam, αφού συνδεθείς στο λογαριασμό σου, στο Library -> All Games -> Στη λίστα θα υπάρχει ένα "Black Mesa". Αυτό τρέχεις.

 

Πρέπει να έχεις ήδη προεγκατεστημένο το Steam, και να έχεις ένα έγκυρο λογαριασμό σε αυτό. Μπορείς να είσαι logged in ή όχι κατά την εγκατάσταση του Black Mesa (εγώ ήμουν logged in). Ίσως χρειαστεί restart το steam αφού τελειώσει η εγκατάσταση (δεν χρειάστηκε σε μένα).

 

Επίσης καλό θα ήταν να έχεις εκ των προτέρων εγκαταστήσει μέσω Steam το "Source SDK Base 2007". Αυτό το βρίσκεις από τον λογαριασμό σου στο Steam, Library -> Tools -> βρίσκεις στη λίστα το "Source SDK Base 2007" -> "Install this game".

Αν δεν το κάνεις εσύ, λογικά θα ξεκινήσει να το κάνει το Steam για σένα πριν να τρέξει για πρώτη φορά το Black Mesa (θα πάρει χρόνο).

 

Στον δίσκο όπου βρίσκεται το Steam χρειάζεσαι κάπου 8GB ελεύθερα.

 

System requirements: http://wiki.blackmes...em_Requirements

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κατεβάζω και εγώ.

 

Βασικά από τη στιγμή που έχω το HL1 και δεν έχω παίξει, να ξεκινήσω αυτό και να συνεχίσω την υπόλοιπη ιστορία στο 1???

Είναι το ίδιο πράγμα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει κάποιο συγκεκριμένο σφάλμα;

 

Τρέχεις από το φάκελο όπου κατέβασες τα τρία αρχεία, το exe (BlackMesa-Setup.exe). Αυτό θα ανιχνεύσει πού βρίσκεται το Steam και θα κάνει τις απαραίτητες ενέργειες (λογικά δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτα, ούτε το path που σου δίνει). Ως τελευταίο βήμα θα σου δοθεί η επιλογή να τρέξεις το Black Mesa mod. Αλλιώς θα το βρείς μέσα στο Steam, αφού συνδεθείς στο λογαριασμό σου, στο Library -> All Games -> Στη λίστα θα υπάρχει ένα "Black Mesa". Αυτό τρέχεις.

 

Πρέπει να έχεις ήδη προεγκατεστημένο το Steam, και να έχεις ένα έγκυρο λογαριασμό σε αυτό. Μπορείς να είσαι logged in ή όχι κατά την εγκατάσταση του Black Mesa (εγώ ήμουν logged in). Ίσως χρειαστεί restart το steam αφού τελειώσει η εγκατάσταση (δεν χρειάστηκε σε μένα).

 

Επίσης καλό θα ήταν να έχεις εκ των προτέρων εγκαταστήσει μέσω Steam το "Source SDK Base 2007". Αυτό το βρίσκεις από τον λογαριασμό σου στο Steam, Library -> Tools -> βρίσκεις στη λίστα το "Source SDK Base 2007" -> "Install this game".

Αν δεν το κάνεις εσύ, λογικά θα ξεκινήσει να το κάνει το Steam για σένα πριν να τρέξει για πρώτη φορά το Black Mesa (θα πάρει χρόνο).

 

Στον δίσκο όπου βρίσκεται το Steam χρειάζεσαι κάπου 8GB ελεύθερα.

 

System requirements: http://wiki.blackmes...em_Requirements

 

Σε ευχαριστω πολυ..τα εκανα με την σειρα απο την αρχη και ολα μια χαρα..να σαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Steam-Error

This game is currently unavailable.

Please try again at another time.

 

 

FU!!

 

 

Καμια ιδεα τι παει στραβα?

Εχω κανει install/uninstall to SDK 2007, ξανα install το Black Mesa και uninstall/install ολο το steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης καλό θα ήταν να έχεις εκ των προτέρων εγκαταστήσει μέσω Steam το "Source SDK Base 2007". Αυτό το βρίσκεις από τον λογαριασμό σου στο Steam, Library -> Tools -> βρίσκεις στη λίστα το "Source SDK Base 2007" -> "Install this game".

 

Μόλις τελείωσα το download όλο χαρά, πάω να εγκαταστήσω το Source SDK Base 2007 και βλέπω download 4780mb...

 

vader.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για αυτό έβαλα το post μια-μιση εβδομάδα πριν. Για να είστε έτοιμοι!!

 

Προετοιμασία για το Black Mesa mod (τί προαπαιτείται για να τρέξει)

  • Εγκατάσταση του Steam. (Και λογαριασμό στο Steam)
  • Εγκατάσταση μέσω Steam του δωρεάν "Source SDK Base 2007" (από Library->Tools). Από ό,τι φαίνεται δεν χρειάζεται πλέον να έχετε κάποιον Source-based τίτλο εγκατεστημένο.
  • (...)

:P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...