Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανει κανεις αγορα με δοσεις μεσο paypal?

Κατι πηρε το ματι μου οτι μπορουν να γινουν 4 δοσεις για αγορες αλλα δεν το εχω ψαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην παρέα

Χρήστης του Paypal απο όταν δημιουργήθηκε , στα τόσα χρόνια που έχω paypal χρειάστηκε να κάνω μία φορά dispute για κλειδί που μου έστειλαν απο G2A για gamepass και δεν δούλευε .

Μετά απο 2 μήνες (οκ το ποσό αστείο είναι 6ε) δεν δέχθηκαν το dispute επειδή μου ήρθε το κλειδί (άσχετα αν δεν δούλευε)

Τόσο καιρό το χρησιμοποιώ γιατί θεωρητικά παρέχει ασφάλεια σε τέτοια θέματα, αν είναι να μας κοροϊδεύουν και αυτοί θα διαγράψω τον λογαριασμό .

Τι εναλλακτική έχουμε ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στους όρους τους αν θυμάμαι σωστά, για ηλεκτρονικά αγαθά δεν σε καλύπτουν τα dispute ακόμα και εαν σου έχουν παραδώσει λάθος προιόν ή προιόν που δεν δουλεύει. Αρκεί να το έχουν παραδώσει. Οπότε μπορεί το dispute να βγει υπέρ σου αν έχει κέφια ο εκπρόσωπος, μπορεί και όχι. Αντιθέτως με αποστολές υλικών αγαθών είναι πολύ αυστηροί με τους πωλητές.
 

Spoiler

Πάντως είναι ένα ρίσκο που εν γνώσει σου παίρνεις όταν αγοράζεις από g2a. Κάποια στιγμή μπορεί να "καείς". Πρέπει να ζυγίσεις εαν έχεις εξοικονομήσει αρκετά χρήματα από τις επιτυχημένες σου αγορές τόσα χρόνια vs τα 6 ευρώ που έχασες.

Προτείνω γενικά από κλειδάδικα που δεν είναι official resellers να επιλέγεις τον πωλητή με τις περισσότερες θετικές κριτικές και ας είναι ελάχιστα πιο ακριβός. Π.χ. εμένα μου έχει τύχει το "κακό" μόνο μια φορά. Ένας πωλητής με 100000 + πωλήσεις μου έδωσε χρησιμοποιημένο cd key... του έστειλα μήνυμα και μου ήρθε ακαριαία η απάντησή του. Δηλαδή ο τύπος δεν ασχολούταν καν με μηνύματα, αυτόματα έστελνε αντικατάσταση κλειδιού.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Engimek είπε

Είναι στους όρους τους αν θυμάμαι σωστά, για ηλεκτρονικά αγαθά δεν σε καλύπτουν τα dispute ακόμα και εαν σου έχουν παραδώσει λάθος προιόν ή προιόν που δεν δουλεύει. Αρκεί να το έχουν παραδώσει. Οπότε μπορεί το dispute να βγει υπέρ σου αν έχει κέφια ο εκπρόσωπος, μπορεί και όχι. Αντιθέτως με αποστολές υλικών αγαθών είναι πολύ αυστηροί με τους πωλητές.
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Πάντως είναι ένα ρίσκο που εν γνώσει σου παίρνεις όταν αγοράζεις από g2a. Κάποια στιγμή μπορεί να "καείς". Πρέπει να ζυγίσεις εαν έχεις εξοικονομήσει αρκετά χρήματα από τις επιτυχημένες σου αγορές τόσα χρόνια vs τα 6 ευρώ που έχασες.

Προτείνω γενικά από κλειδάδικα που δεν είναι official resellers να επιλέγεις τον πωλητή με τις περισσότερες θετικές κριτικές και ας είναι ελάχιστα πιο ακριβός. Π.χ. εμένα μου έχει τύχει το "κακό" μόνο μια φορά. Ένας πωλητής με 100000 + πωλήσεις μου έδωσε χρησιμοποιημένο cd key... του έστειλα μήνυμα και μου ήρθε ακαριαία η απάντησή του. Δηλαδή ο τύπος δεν ασχολούταν καν με μηνύματα, αυτόματα έστελνε αντικατάσταση κλειδιού.

 

Ακριβός, για ηλεκτρονικά αγαθά και ορθώς, δεν παρέχεται ασφάλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Engimek είπε


 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πάντως είναι ένα ρίσκο που εν γνώσει σου παίρνεις όταν αγοράζεις από g2a. Κάποια στιγμή μπορεί να "καείς". Πρέπει να ζυγίσεις εαν έχεις εξοικονομήσει αρκετά χρήματα από τις επιτυχημένες σου αγορές τόσα χρόνια vs τα 6 ευρώ που έχασες.

Προτείνω γενικά από κλειδάδικα που δεν είναι official resellers να επιλέγεις τον πωλητή με τις περισσότερες θετικές κριτικές και ας είναι ελάχιστα πιο ακριβός. Π.χ. εμένα μου έχει τύχει το "κακό" μόνο μια φορά. Ένας πωλητής με 100000 + πωλήσεις μου έδωσε χρησιμοποιημένο cd key... του έστειλα μήνυμα και μου ήρθε ακαριαία η απάντησή του. Δηλαδή ο τύπος δεν ασχολούταν καν με μηνύματα, αυτόματα έστελνε αντικατάσταση κλειδιού.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου

Spoiler

Αγοράζω χρόνια από κλειδάδικα και σίγουρα τα έχω βγάλει τα 6ε στο 20πλάσιο , και όντως κοιτάω και τις κριτικές και παίρνω και το ακριβότερο αν έχει καλές κριτικές . Μπορεί να έπεσα σε κριτικές απο bot δεν ξέρω

30 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Ακριβός, για ηλεκτρονικά αγαθά και ορθώς, δεν παρέχεται ασφάλεια.

 

Σε ευχαριστώ και εσένα

Δεν την ήξερα αυτή την λεπτομέρεια είναι η αλήθεια , οπότε ο μόνος λόγος να αγοράζεις ηλεκτρονικά αγαθά με paypal είναι για να μην δηλώνεις την κάρτα σου στο άσχετο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...