Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δοκιμασω να προσθεσω λεφτα απο μια δευτερη καρτα που εχω και αρχικα την αρνηθει γιατι ειχα βαλει τσιμα - τσιμα τα λεφτα που ειχε μεσα η καρτα γιατι ειχα ξεχασει οτι παιρνει προμηθεια το paypal για ολο αυτο οταν ξαναδοκιμασω με μικροτερο ποσο γιατι το paypal συνεχιζει και αρνειτε την καρτα με το που εισαγω ολα τα δεδομενα της καρτας?

 

Να σας πω οτι χτες προσθεσα κανονικα λεφτα με την ιδια καρτα κανονικοτατα στο paypal λογαριασμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

Γνωρίζεις κανείς αν το PayPal σου παρέχει ασφάλεια σε όλα τα request money που δέχεσαι; Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να επιλέξει ο πωλητής επιλογή όταν κάνει το request και το paypal να το κατατάσσει σε κατηγορία που δεν έχει να κάνει με συναλλαγή; Και άρα να μην σε καλύβει σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, πως γινεται οταν θελω να κανω μια πληρωμη σε ενα site ,πχ να βαλω καρτα στο κινητο και το paypal να μου αναγνωριζει την καρτα στην οποια υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο χρηματων? Υπαρχει καποια ρυθμιση?

Στο paypal εχω συνδεσει 2 καρτες,μια για ρεβολουτ κ αλλη μια απλη χρεωστικη στην οποια βρισκονται τα διαθεσιμα χρηματα.

Θελω να βαλω καρτα μεσα απο το what up κ μου απορριπτει τη συναλλαγη γιατι προσπαθει να τραβηξει χρηματα απο αυτη που δεν εχει υπολοιπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερα το what up σαν παραδειγμα γιατι εκει συγκεκριμενα μου απορριπτει τη συναλλαγη. Απλα η ερωτηση ειναι αν υπαρχει καποια επιλογη στο paypal ωστε να δινει προτεραιοτητα να φαινεται η καρτα στην οποια υπαρχουν τα χρηματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παυπαλ δεν ξέρει ποιά από τις κάρτες σου έχει χρήματα, ούτε ποσα έχει, απλά αν δεν έχει σου απορρίπτει την συναλλαγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το γνωριζω, η μια καρτα εχει λεφτα,απλα το paypal παει να τραβηξει απο εκεινη που δεν εχει.

 

Επιλέγεις από ποια κάρτα θα τραβήξει λεφτά το Paypal και μπορείς και να ορίσεις ποιά θα είναι η default. Απλά αυτά τα πράγματα δεν γίνονται από το application για Android το οποίο δεν κάνει και για τίποτα από όσο έχω διαπιστώσει... Μόνο από υπολογιστή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν κανουμε μια αγορα(παραγγελια)  και μετα κανουμε ακυρωση της αγορας(παραγγελιας),δηλαδη μας επιστρεφουν τα χρηματα πισω,  αυτο καταγραφεται στις συνολικες ετησεις πληρωμες του paypal ? ευχαριστώ

Επεξ/σία από afairesths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω αλλαγή του primary email?

Θέλω να δηλώσω καινούργιο.

 

Πήγα email adress & edit και μου βγάζει μήνυμα This is yous primary email adress.

Sorry you cannot edit it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο αν ψαξεις το βρισκεις.

 

 

Οσο τωρ αφορα τη χαλαρωση των capital controls εχει συνδεσει κανεις alpha bank visa card στο paypal του να μας πει αν τραβαει λεφτα απο την καρτα αν δεν εχεις λεφτα στο paypal ballance?

 

Εγω δεν μπορω να το δοκιμασω ακομα γιατι εχω υπολοιπο στο paypal ballance.

 

 

Και κατι αλλο αν π.χ. εχω 1 ευρω στο paypal ballance και αυτο που θελω να αγορασω κοστιζει 2 ευρω θα τραβηξει το 1 ευρω απο το paypal ballance και το αλλο απο τη συνδεδεμενη καρτα που εχω στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κάνω αλλαγή του primary email?

Θέλω να δηλώσω καινούργιο.

 

Πήγα email adress & edit και μου βγάζει μήνυμα This is yous primary email adress.

Sorry you cannot edit it.

Δεν γνωρίζω να σου απαντησω αμεσα αλλα θα μου επιτρεψεις να κανουμε μια δοκιμη

Προσθεσε ενα νεο mail

μετα ισως σε αυτο σου εχει την επιλογη να το θεσεις ως primary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πρίν ποστάρω έκανα τον κόπο και έψαξα αρκετά αλλα δεν κατάφερα να το κάνω.

Πρόσθεσα ένα email αλλα δεν μπορώ να αλλάξω το primary.

Έαν μπορεί να βοηθήσει κάποιος βήμα βήμα θα ήμουν υπόχρεη.

Ευχαριστώ πολύ.


Δεν γνωρίζω να σου απαντησω αμεσα αλλα θα μου επιτρεψεις να κανουμε μια δοκιμη

Προσθεσε ενα νεο mail

μετα ισως σε αυτο σου εχει την επιλογη να το θεσεις ως primary

Όντως ετσι ήταν. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Να είστε όλοι καλά..και να βοηθάει ο ένας τον άλλον όταν και όπως μπορούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πρίν ποστάρω έκανα τον κόπο και έψαξα αρκετά αλλα δεν κατάφερα να το κάνω.

Πρόσθεσα ένα email αλλα δεν μπορώ να αλλάξω το primary.

Έαν μπορεί να βοηθήσει κάποιος βήμα βήμα θα ήμουν υπόχρεη.

Ευχαριστώ πολύ.

Όντως ετσι ήταν. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Να είστε όλοι καλά..και να βοηθάει ο ένας τον άλλον όταν και όπως μπορούμε..

Τελικα πετυχε ; 

Γραφεις: Πρόσθεσα ένα email αλλα δεν μπορώ να αλλάξω το primary.

και μετα γραφεις; Όντως ετσι ήταν. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

και με μπερδεψες ,,,,,,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...