Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To 2010 (τωρα δεν ξερω τι ισχυει) υπηρχε η επιλογη να διαγραψεις το λογαριασμο σου στο paypal γιατι το ειχα κανει για τον εαυτο μου (εκτος και αν φυσικα τους χρωστουσες )...δεν θυμαμαι αν τους ειχα στειλει email ή ειχε γινει αυτοματοποιημενα.

 

Λογικα αυτο που εγραψε ο theopan ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To 2010 (τωρα δεν ξερω τι ισχυει) υπηρχε η επιλογη να διαγραψεις το λογαριασμο σου στο paypal γιατι το ειχα κανει για τον εαυτο μου (εκτος και αν φυσικα τους χρωστουσες )...δεν θυμαμαι αν τους ειχα στειλει email ή ειχε γινει αυτοματοποιημενα.

 

Λογικα αυτο που εγραψε ο theopan ισχυει.

 

Μα και τώρα υπάρχει επιλογή για κλείσιμο λογαριασμού Paypal (το είχα κάνει πριν 2-3 μήνες σε έναν 2ο που είχα ανοίξει). Αυτό που θέλει να πει μάλλον ο NikosKallithea -και συμφωνώ μαζί του- είναι ότι μπορείς να κλείσεις μεν το account αλλά δεν σε "ξεχνάει" το Paypal ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και τώρα υπάρχει επιλογή για κλείσιμο λογαριασμού Paypal (το είχα κάνει πριν 2-3 μήνες σε έναν 2ο που είχα ανοίξει). Αυτό που θέλει να πει μάλλον ο NikosKallithea -και συμφωνώ μαζί του- είναι ότι μπορείς να κλείσεις μεν το account αλλά δεν σε "ξεχνάει" το Paypal ποτέ.

Οτι ανεβαίνει στο Διαδίκτυο παραμένει για πάντα.... Προσέξτε  :ph34r:   

Αυτό θα πει αιωνιότητα.... :-D ....μέχρι να πάει ο server με τα διαγραμμένα data μας για ολοκληρωτική καταστροφή, απόσυρση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Προσπαθησα πρωτη φορα να ανεβασω ενα αντικειμενο προς πωληση στο ebay , αλλα οταν παταω complete μου ζηταει ενα payment method for fees and refunds , διαλεγω paypal, μου ζηταει συνδεση λογαριασμου paypal, την κανω και μετα μου ζηταει να συνδεσω credit card.Ξερει καποιιος γτ συμβαινει αυτο?Κανω καποιο λαθος;

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

διαλεγω paypal, μου ζηταει συνδεση λογαριασμου paypal, την κανω και μετα μου ζηταει να συνδεσω credit card.Ξερει καποιιος γτ συμβαινει αυτο?Κανω καποιο λαθος;

 Paypal χωρίς συνδεδεμένη κάρτα δεν έχει υπόσταση. Για αυτό σου το ζητάει. Αυτονόητο και απαραίτητο είναι ότι πρέπει να έχεις σε αυτό τουλάχιστον μια συνδεδεμένη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιστωτική της Eurobank έχω 2% προμήθεια σε κάθε αγορά . Εχω βάλει την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα και ώς primary νόμισμα το δολάριο, υπάρχει περίπτωση εάν βάλω primary νομισμα ευρώ να μην έχω αυτή την προμήθεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να μποκαρω ενα μειλ απο το paypal για να μην μου στελνει λεφτα και γενικοτερα να το μπλοκαρω?

να μπλοκαρεις εμαιλ που σου στελνει λεφτα;χαχουχαχαχουχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιστωτική της Eurobank έχω 2% προμήθεια σε κάθε αγορά . Εχω βάλει την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα και ώς primary νόμισμα το δολάριο, υπάρχει περίπτωση εάν βάλω primary νομισμα ευρώ να μην έχω αυτή την προμήθεια ?

 

Όχι. Δεν έχει σημασία ποιό είναι το primary νόμισμα. Αν αυτός που πληρώνεις τιμολογεί και πληρώνεται σε δολλάρια, σε δολλάρια θα τον πληρώσεις αναγκαστικά και επειδή για την Ελλάδα το δολλάριο αποτελεί συνάλλαγμα, θα σε χρεώσει την προμήθεια η Eurobank. Η δυνατότητα που έχεις, είναι να επιλέξεις στο Paypal να κάνει αυτό τη συναλλαγματική επιτροπή. Αλλά οι ισοτιμίες που χρησιμοποιεί είναι χειρότερες από αυτές της Eurobank (και όποιας κάρτας). Με 2% προμήθεια μάλλον αυτό σε συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μπλοκαρεις εμαιλ που σου στελνει λεφτα;χαχουχαχαχουχα

Ναι γιατι σου ειναι τοσο δυσκολο  να το καταλαβεις?

 

Γιατι αυτο το μειλ μαζι με τα λεφτα που ειναι το υψους 0.50 - 1.00 ευρω μου στελνει και ενα καρο διαφημησεις γι' αυτο θελω να μαθω αν υπαρχει τροπος να μπλοκαρω ενα paypal account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να γυρισω στο παλιο interface? Υπαρχει ενα προβλημα. Δεν υπαρχει πουθενα  στο paypal μου history με τα paypal requests που δεχτηκα και ειναι απληρωτα.. ξαφνικά μπηκα σημερα και δεν υπαρχουν και ενας πωλητης μου εστειλε request και ενω χθες το εβλεπα και ειχα πει να το πληρωσω σημερα , σημερα δεν υπαρχει ιστορικο για τα request.. δηλαδη ουτε αλλα request μπορω να βρω απο εναν αλλον. 
Γνωριζεις καποιος κατι επι του θεματος? Κανονικα τα εβγαζε πανω πανω στην αρχικη σελιδα του profile και μετα απο κατω ειχε αλλη κατηγορια που ηταν οι συναλλαγες που ειναι completed.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν βλεπεις το request μπορεί και να σημαίνει οτι το ακύρωσε ο πωλητής

Γεια σου Νικο τι κανεις? Οχι δεν το εχει ακυρωσει , εχουν χαθει ολα! Και αυτος μου ειπε δεν το ακυρωσε αλλα ηταν και αλλο ενα απληρωτο και παλι δεν υπαρχει , κανονικα με το που εκανα login στο προφιλ εixε τα request πανω και απο κατω τα completed. σαν ιστορικο

Πλεον δεν υπαρχει πουθενα πανω καποιο request. Υπαρχει καποιο αλλο μερος που μπορω να τα βρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω τα request τα βλέπω στο Activity, βέβαια πλέον τα δικα μου ειναι αρκετά παλια και εχουν ολοκληρωθεί, δεν ξέρω τι γίνετε με τα εκκρεμεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω τα request τα βλέπω στο Activity, βέβαια πλέον τα δικα μου ειναι αρκετά παλια και εχουν ολοκληρωθεί, δεν ξέρω τι γίνετε με τα εκκρεμεί

Ναι κανονικα ειναι εκει αλλα σε εμενα δεν τα εμφανιζει πλεον, κανονικα πρωτα βγαζει τα request που εχεις να πληρωσεις και μετα απο κατω ολα τα completed σαν ιστορικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...