Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος, στο σημείο που έχεις συνδεθεί στο PayPal μέσω της σελίδας του eBay(για αγορά αντικειμένου) και επιλέγεις την κάρτα που θέλεις να πληρώσεις, να δεις ποιός θα κάνει την μετατροπή; Το Paypal ή τράπεζα; Πως μπορώ να είμαι σίγουρος;

 

Αυτή η επιλογή μέσα στο PayPal που υπάρχει;

Πρώτα κάνε σύνδεση στο paypal σου και μετά μπες σε αυτό το λινκ,  https://www.paypal.com/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&CALL_FORM_UPDATE=false

 

Μετά πάτα στο conversion options και βάλε την δεύτερη επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημέρα

έχω μία επιστροφή χρημάτων και η αγορά είχε γίνει μέσω paypal με πιστωτική κάρτα , τώρα τα λεφτά θα επιστραφούν στην κάρτα ή θα φανούν σαν μετρητά και μπορώ να τα βάλω σε άλλο λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

 

έχω μία επιστροφή χρημάτων και η αγορά είχε γίνει μέσω paypal με πιστωτική κάρτα , τώρα τα λεφτά θα επιστραφούν στην κάρτα ή θα φανούν σαν μετρητά και μπορώ να τα βάλω σε άλλο λογαριασμό?

Στην καρτα απο την οποια εφυγαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην καρτα απο την οποια εφυγαν 

αφου θα γυρισουν στην καρτα σου, τα χρησιμοποιεις για αλλη αγορα και κρατας τα μετρητα που θα εδινες για να την εξοφλησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας θελω να βαλω καποια χρηματα στο Yahoo fantasy και αυτο δεχεται ως τροπο πληρωμης μονο pay pal, εγω για να βαλω χρηματα στο pay pal τι πρεπει να κανω ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας θελω να βαλω καποια χρηματα στο Yahoo fantasy και αυτο δεχεται ως τροπο πληρωμης μονο pay pal, εγω για να βαλω χρηματα στο pay pal τι πρεπει να κανω ?? 

 

Mόλις κάνεις login στο paypal έχει στην στήλη αριστερά ένα κουμπί Top up , πατάς αυτό και σε βγάζει σε ένα μενού που έχει πεδίο να βάλεις το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού εάν δεν το έχεις ήδη βάλει. 

Μόλις έχεις συμπληρώσει το ΙΒΑΝ σου λέει όλα τα στοιχεία που χρειάζεται (ΙΒΑΝ ,BIC κτλ ) για να κάνεις τραπεζικό έμβασμα στο paypal όσα χρήματα θέλεις να φορτωθούν στο balance σου. Με τα στοιχεία αυτά κάνεις από το ebanking της τράπεζας σου το έμβασμα με κόστος 1 ευρώ είτε πας από το ταμείο της τράπεζας σου για να στο κάνει ο υπάλληλος με το ανάλογο κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας θελω να βαλω καποια χρηματα στο Yahoo fantasy και αυτο δεχεται ως τροπο πληρωμης μονο pay pal, εγω για να βαλω χρηματα στο pay pal τι πρεπει να κανω ?? 

 

Πληρώνεις μέσω όποιας κάρτας έχεις συνδέσει στο Paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hung

 

Από τις 20:30 μέχρι ακόμα και τώρα το paypal έχει κάποιο θέμα.

Ούτε στο site μπορώ να μπω,ουτε αγορές να κάνω.

Ξέρει κανείς τι παίζει;

Δεν παιζει τιποτα, ολα ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο...

 

Από την εφαρμογή του gearbest πήγα να κάνω μία αγορά (όπως πάντα) και μ έριξε ακυρο.

 

Πάω να μπω στο app του paypal και πάλι άκυρο..

 

Τι να πω θα κάνω ένα restart μπας και κόλλησε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει σοβαρο  Link.png Site: πρόβλημα σημερα. Και εγω δεν μπορω να μπω καθόλου απο το PC.

Το link γραφει για  αμερικη, αλλα φαινεται οτι ειναι γενικο το θεμα.

Παντως φαινεται οτι καποιοι  providers συνδεονται κανονικα και καποιοι οχι.

Ηδη το Paypal στην σελιδα υποδοχης μιλαει για αποζημιωσεις. (Μεσω κινητου το ειδα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις κάνεις login στο paypal έχει στην στήλη αριστερά ένα κουμπί Top up , πατάς αυτό και σε βγάζει σε ένα μενού που έχει πεδίο να βάλεις το IBAN του τραπεζικού σου λογαριασμού εάν δεν το έχεις ήδη βάλει. 

Μόλις έχεις συμπληρώσει το ΙΒΑΝ σου λέει όλα τα στοιχεία που χρειάζεται (ΙΒΑΝ ,BIC κτλ ) για να κάνεις τραπεζικό έμβασμα στο paypal όσα χρήματα θέλεις να φορτωθούν στο balance σου. Με τα στοιχεία αυτά κάνεις από το ebanking της τράπεζας σου το έμβασμα με κόστος 1 ευρώ είτε πας από το ταμείο της τράπεζας σου για να στο κάνει ο υπάλληλος με το ανάλογο κόστος.

οκ κανω οτι κανω και να βαλω χρηματα στην revolut ,επισης ποσες μερες κανουν να μεταφερθουν τα χρηματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κανω οτι κανω και να βαλω χρηματα στην revolut ,επισης ποσες μερες κανουν να μεταφερθουν τα χρηματα??

Παίρνει από 2 εώς 5 εργάσιμες από την μέρα που έφυγε το έμβασμα από την τράπεζα σου.Αν συνδέσεις την revolut στο PayPal εννοείται μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άμεσα αφού θα τραβήξει τα λεφτά από την revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...