Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η amex της alpha έχει πρoμήθεια 1%, πριν λίγες μέρες έκανα συναλλαγή

Δεν υπήρχε κάποια προμήθεια από την τράπεζα, σε συναλλαγή από Ελλάδα ή από εξωτερικό,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια θα ήθελα λιγο τα φωτα σας καθως δεν κατάλαβα για πιο λογο μου ζητανε αυτα τα χρηματα..... δειτε τι μου εστειλε το ebay 

Ti πρεπει να κανω????

 

We are writing to alert you that your balance is not paid, because PayPal declined eBay's attempt to deduct your payment from your PayPal account.The payment failed because PayPal has indicated that the agreement authorizing payment to eBay needs to be updated.

In order to update your agreement please select the link below or cut and paste it into your browser.

 

http://cgi3.ebay.co.uk/ws/ebayISAPI.dll?PlacePPInfo

                                

As a reminder, overdue accounts may be restricted from buying or selling until payment is received.

                        

Regards,

eBay 

                         

                 

Learn More to protect yourself from spoof (fake) emails at: http://pages.ebay.co.uk/education/spooftutorial 

 

eBay sent this email about your account registered on ebay.co.uk. 

 

eBay is committed to your privacy. Learn more about our privacy policy at  http://pages.ebay.co.uk/help/policies/privacy-policy.html and User Agreement at http://pages.ebay.co.uk/help/policies/user-agreement.html if you have any questions. 

Εσυ θα μας πεις τι ειναι αυτα τα χρηματα, ειχες ανεβασει ποτε κατι για πωληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρχε κάποια προμήθεια από την τράπεζα, σε συναλλαγή από Ελλάδα ή από εξωτερικό,

Υπάρχει προμήθεια απλά δεν το παρατηρείς.  Η αρχική δέσμευση ποσού που κάνει είναι με τη διεθνή ισοτιμία, χωρίς προμήθεια. Στη συνέχεια όταν το ποσό περάσει στο statement είναι αυξημένο κατα 1%. Το παρατήρησα σε μια τελευταία αγορά πριν λίγες μέρες. Το έχω διαπιστώσει και σε παλιότερη αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συναλλαγές ήταν σε ευρώ και δεν είδα κάποια προσαύξηση

Ειναι προφανές ότι η προμήθεια αφορά σε συναλλαγές νομισμάτων εκτός ευρω(δολάριο, λίρα κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τρεις αγορές στο ebay μέσω paypal και έχει περαστεί μόνο η μία αγορά. Οι υπόλοιπες έγιναν; Και τα τρία προϊόντα ήταν σε ένα καλάθι αγορών. Ενώ δείχνει τη συναλλαγή για τη μία αγορά στο paypal δεν έχει περαστεί ακόμη στην κάρτα. Προσπαθώ να αγοράσω μεμονωμένα τα άλλα προϊόντα και μου βγάζει αυτό Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.
Γιατί μου το εμφανίζει αυτό;
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει εδώ;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει λεφτά η κάρτα μέσα, τι κάρτα είναι, τι αγοραστές, μήπως είναι στα απαγορευμένα;

Προπληρωμένη είναι η κάρτα, λεφτά έχει μέσα εκτός κι αν δεν φτάνουν που μου φαίνεται χλωμό και προσπάθησα να αγοράσω θήκη για το κινητό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπληρωμένη είναι η κάρτα, λεφτά έχει μέσα εκτός κι αν δεν φτάνουν που μου φαίνεται χλωμό και προσπάθησα να αγοράσω θήκη για το κινητό.

πάρε τηλεφωνο το support της τράπεζας και πες "δοκιμασα 3 αγορες μεσω paypal/ebay και 2 δυο απερρίφθησαν απο το συστημα. Φαινονται σε εσας οι αλλες δυο και μηπως μπορουμε να ξερουμε το λογο που κοπηκαν απο το paypal; π.χ. απαγορευμενοι κωδικοι"

 

Αυτό το "κι αν δεν φτάνουν που μου φαινεται χλωμο" τι εννοεις; Αν τα εχεις ισα ισα με ποια ισοτιμια υπολογισες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε τηλεφωνο το support της τράπεζας και πες "δοκιμασα 3 αγορες μεσω paypal/ebay και 2 δυο απερρίφθησαν απο το συστημα. Φαινονται σε εσας οι αλλες δυο και μηπως μπορουμε να ξερουμε το λογο που κοπηκαν απο το paypal; π.χ. απαγορευμενοι κωδικοι"

 

Αυτό το "κι αν δεν φτάνουν που μου φαινεται χλωμο" τι εννοεις; Αν τα εχεις ισα ισα με ποια ισοτιμια υπολογισες;

Στο PayPal δείχνει ότι έγινε η συναλλαγή στην κάρτα όμως δεν έχει περαστεί. Μάλλον φταίει ότι είναι ίσα ίσα τα χρήματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PayPal δείχνει ότι έγινε η συναλλαγή στην κάρτα όμως δεν έχει περαστεί. Μάλλον φταίει ότι είναι ίσα ίσα τα χρήματα.

Στο ebay φαίνεται οτι εχει πληρωθει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικά.

Τοτε μαλλον εχει πληρωθει κανονικα αλλα δεν εχει οριστηκοποιηθει η συναλλαγη στην καρτα. Μπορεις να δεις υπολοιπο καρτας στο ebanking?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε μαλλον εχει πληρωθει κανονικα αλλα δεν εχει οριστηκοποιηθει η συναλλαγη στην καρτα. Μπορεις να δεις υπολοιπο καρτας στο ebanking?

Ναι δεν έχει αφαιρεθεί τίποτα από την κάρτα. Φταίει που έγινε Παρασκευή απόγευμα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικά.

εχει γίνει η πληρωμή, έχουν δεσμευτεί τα χρήματα στην κάρτα, απλά δεν εχουν αφαιρεθει. Θα γινει.

 

Αμα στο ebay/paypal φαινεται οτι εγινε η πληρωμη, τοτε εχει γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...