Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tis exeliseis stin texnologia tis kinoun edw kai 25 xronia ta grafika kai tipota allo afto den prokite na allaxei.apo mia stigmi kai meta oi poio psagmenoi gamers i ta pcakia den noiazonte gia tipota aktos apo ta grafika afto einai mia pragmatikotita.

 

Καμία επαφή με την πραγματικότητα, δεν τα έχεις καταλάβει καλά...

 

ti na pw mia 7300 gia pc exei ftasei na kanei 50 euro kai mporei aneta na edine hd sima sto wii.apla einai krima.

 

Πολύ υπεραπλουστευμένα τα βλέπεις φίλε μου...

 

 

Φιλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλτατε p3tran εισαι ακρως υπερβολικος σε σημειο fanboy-ισμου

Ειναι κριμα να καταληξεις σαν αυτους που κοροϊδευαμε (ονοματα δε λεμε)

 

Ειναι ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΕΣ οι αποψεις σου

 

Το Fable ειναι ενα πολυ ωραιο παιχνιδι,δε συγκρινεται ομως με το Zelda σε καμμια περιπτωση.Κοιτα οποιο site/review θες.

 

Υποκειμενικα δεχομαι οτι δεν σου αρεσει ή οτι δεν τα καταφερες με το χειρισμο του

Η ελλειψη διαλογου που λες ειναι νορμαλ σε ενα οποιοδηποτε zelda game γενικως.Προσθετει στην ατμοσφαιρα και τη φαντασια του παιχνιδιου.Ειναι σαν τα βιβλια που αφηνουν τη φαντασια σου να τρεχει σε αντιθεση με καποια ταινια πχ που σε δεσμευει

 

Το wii sports εχει βαθος ενος ποτηριου νερου;Ναι καλα το gow εχει περισσοτερο (σκοτωστε κακους εξωγηινους,σωστε πλανητη)?

Μη τρελλαθουμε και τελειως

 

Η λογικη σου ΔΥΣΤΥΧΩΣ ειναι η εξης

ΘΕΛΩ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΓΡΑΦΙΚΑ!!

 

Και η συμβουλη μου πανω σε αυτους που το πιστευουν αυτο:

ΠΑΡΤΕ PC!

 

Και γω 360 εχω αλλα τα γραφικα του πισι,ειδικα τωρα με τις 8800 gtx ΔΕΝ τις φτανει το 360 (καλα για το ps3 ουτε λογος,οταν θα το μαθουν,αν γινει ποτε αυτο,θα εχιυμε 2015! )

Ειναι κριμα ενας ανθρωπος σαν και εσενα βρε p3tran να σκεφτεται με την υπερ-hyped λογικη του : ΘΕΛΩ ΣΑΝ 15ΧΡΟΝΟ ΧΑΖΟΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΓΡΑΦΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

 

Το εχουμε πει ξανα και ξανα και ξανα αλλα μερικοι δε λενε να ανοιξουν το μυαλο και τα αυτια τους και να το καταλαβουν

 

ΤΟ WII ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΪΟΝ

 

Αν θα επικρατησει ή οχι ο χρονος θα δειξει

Αξιολογοι τιτλοι υπαρχουν,οχι οσους θα θελαμε,αλλα υπαρχουν

Και ερχονται και αλλοι!

 

Δε λεω οτι το Wii ειναι η σουπερ-ντουπερ κονσολα του πλανητη

Τα ελαττωματα του τα ξερω και τα εχω διατυπωσει

Εσυ πιστευεις οτι το 360 ειναι η σουπερ-ντουπερ κονσολα του πλανητη

Μια κονσολα ειναι οπως ολες οι αλλες

Τι το διαφορετικο εχει απο το xbox one ή το ps2?

Καλυτερα γραφικα.Μονο.Τιποτε αλλο.

Αρκει αυτο ομως;

Μηπως ΜΑΣ εχουν οδηγησει σε μια ανευ λογου κουρσα υπερφορτωμενων (και οικονομικα) κονσολων χωρις ουσια;;

 

Για σκεψου το.....

 

ΥΓ Ειναι λιγο σκληρη η απαντηση μου,το ξερω,αλλα να ξερεις οτι σε θεωρω καλο παιδι και φιλο μου

 

ΥΓ2 Η θολουρα ειναι γιατι η ρημαδο Nortec δεν ελεησε να φερει component καλωδια,οπως και τα ψοφια χρωματα

 

ΥΓ3

 

Ωπ , περιμενουμε ΑΜΕΣΑ εντυπωσεις απο αυτο!

 

κι εγω το ξερεις οτι σε εκτιμαω, και απο τις κινησεις αναμεσα μας σε προσωπικο επιπεδο.;)

 

δεν θεωρω σκληρη την απαντηση σου. και ιδου οι ανταπαντησεις:

 

το fable ειναι σαν περιβαλλον και γραφικα και ηχο καλυτερο απο το zelda οσο το θυμαμαι. παρόλα αυτα δεν παυει να ειναι ενα previous gen παιχνιδι, το οποιο ποτε δεν χαρακτηριστηκε system seller.

περιμενα περισσοτερα απο το ZTP.

 

δεν αμφιβαλλω οτι το zelda ειναι ενα πολυ καλοδουλεμενο παιχνιδι που αργοτερα θα εχει πολυ ωραια puzzles και ισως ενδιαφερουσα πλοκη.

ομως αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι ενα παιχνιδι που εχει παρει απο τον παγκοσμιο τυπο 100αρια,

πραγμα στο οποιο οφειλω να κανω αντιληπτη την μεγαλη μου αντιθεση.

αμα ησουνα κλεισμενος σε καννα πιθαρι τα τελευταια χρονια, και ξαφνικα βγηκες για να κανεις review το zelda, τοτε ναι, βαλτου 100.

το (μοναδικο) next-gen στοιχειο που υποτιθεται οτι ειναι ο χειρισμος, ειναι απλως ..πατατα!!!

το πως ξαφνικα δικαιολογουμε οτι ενα τετιου ειδους game δεν εχει ελευθερια καμερας επειδη εχει ..wiimote, ειναι εκτος της λογικης μου.

 

εκτος κι αν μπορεις εσυ να μου πεις οτι με το wiimote ελεγχεις καλυτερα το περιβαλλον (οποτε και θα σε στειλω για ιατρικες εξετασεις!! :D)

αλλο αν ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ! ειναι χειροτερος τροπος ελεγχου, και αυτο ειναι στην τελικη που εχει σημασια.

 

τωρα αυτα που λες για την ελλειψη φωνης και οτι αυτο βοηθαει την φαντασια σου να καλπαζει...

καλο,

αλλα ξεχνας οτι ενω φωνες δεν εχει, γραφικα εχει.:mrgreen:

οποτε φαντασια γιοκ. reality shock.

εκτος κι αν λογω γηρατος φανταζομαι με διαφορετικο τροπο απο σενα.

 

εγω παντως οταν βλεπω αυτον τον γιδοβοσκο, και πρεπει να διαβασω και τα κατεβατα που μου λεει, δεν αφηνονται και πολλα περιθωρια στη φαντασια μου για κατι καλυτερο απο αυτο που βλεπω.

ισως η γραπτη νουβελα "zelda twillight princess" να αφηνει την φαντασια να λειτουργησει περισσοτερο.

 

τωρα σχετικα με την συγριση gow-wii sports... :-D

φανταζομαι κανεις πλακα, ετσι? ΠΕΡΑ απο τα γραφικα, υπαρχει μια ολοκληρη φιλοσοφια στην τακτικη, τον χειρισμο και το βαθος του παιχνιδου ακομα και σε ενα απλο death match.

 

οσο διασκεδαστικο κι αν ειναι το wii sports, δυστυχως το βαθος χειρισμου δεν υπαρχει.

το box ειναι ανεκδοτο, το baseball επισης, το tennis τα ιδια κλπ κλπ και στην τελικη δεν νομιζω οτι το wii sports πρεπει να λεγεται καν game,

αλλα περισσοτερο ειναι ενα introduction στο wiimote και τον τροπο που αυτο δουλευει και τιποτα παραπανω.

 

περιτο να πω οτι αυτη την στιγμη δεν μπορω να διανοηθω πως θα υπαρξει ποτε καποιος σοβαρος αθλητικος εξομιωτης με αυτα τα κοντρολ. ευχομαι να εχει καλυτερες εφαρμογες στο μελλον.

 

 

στο θεμα 360. εκτος απο τα γραφικα, το 360 εχει και το live. και ενα πληθος απο πολυ καλα next-gen games.

δεν διαφωνω οτι το uber-pc θα ριχνει στα αυτια στο 360 σε benchmarks.

ομως εμενα δεν με ενδιαφερουν τα benchmarks. με ενδιαφερουν τα games.

αναβαθμιση (τσουχτερουτσικη) σε 8800-r600, ram,mam,sam κλπ αξιζει να κανει κανεις ΜΟΝΟ αφου υπαρχουν οι τιτλοι.

ας βγουν πρωτα αυτοι, και μετα εδω ειμαστε.

προς το παρον θεωρω οτι οποιος gamer αναβαθμιζει pc τωρα βαση του μελλοντος, ειναι λιγο σαν playstationακιας που τρεφεται με προσδοκιες. μονο που πληρωνει και πιο πολλα λεφτα.

 

τελος, αυτο που λες για υπερφορτωμενη οικονομικα κονσολα, ισχυει πρωτα και καλυτερα απ'ολα για το νεο μηχανημα της nintendo. ;)

 

σορρυ για το μακροσκελες ποστ, αλλα ακριβως επειδη σε εκτιμαω απαντησα χωρις να μετραω τις λεξεις μου... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία επαφή με την πραγματικότητα, δεν τα έχεις καταλάβει καλά...

 

 

 

Πολύ υπεραπλουστευμένα τα βλέπεις φίλε μου...

 

 

Φιλικά...

 

filika panta alla mallon den xereis ti sou ginetai.ti allazei sta pc ta teleutaia 20 xronia ektos apo ta grafika.gia pes mou mipws o xeirismos?opote oi kartes grafikwn exelisonte sinexws kai twn teleutaio kairo i texnologia pernaei kai stis consoles.den lew oti to wii den einai protoporiako

kai nai to na ftiaxei i ATI kaliteri karta grafikwn gia to wii einai poli aplo.poio aplo den ginetai apo ekei kai pera einai to ti plirwse i nintendo gia na parei apo tin ati.vlepeis kati to periploko pouthena?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κ εγω ειμαι της αποψης οτι ειλικρινα ΔΕΝ θα "χαλουσε" κανεναν να υποστηριζε το Wii υψηλη αναλύση ...το αντιθετο μαλιστα ....

Πιστευω οτι ο πρωτοποριακος χειρισμος της , εαν συνοδευοταν απο καλυτερα γραφικα θα ηταν μια "must" κονσολα για ολους .....

Και ενταξει τα γραφικα ισως δεν παιζουν και τοσο μεγαλο ρολο σε μια handheld κονσολα οπως το DS , αλλα σε μια κονσολα που συνδεετε σε HD TV και μαλιστα σε 32" και πανω ?????

Τωρα γιατι δεν εγιναν ετσι τα πραγματα δεν μπορω να καταλαβω ...Σιγουρα ενας λογος θα ηταν το κοστος κατασκευης ....

Για εμενα παντως ειναι το μεγαλυτερο ΜΕΙΟΝ της κονσολας ....

 

Και ναι μεν το Zelda ειναι φοβερο και τρομερο , αλλα θα ηταν αυτα και αλλα τοσα αν εχε και καλυτερα γραφικα .....Βεβαια το Zelda ειπαμε οτι εχει σχεδιαστει για το GC ....αλλα και αυτο παλι καλο ειναι ?? Κανεις release μια καινουρια κονσολα και το No1 game εχει σχεδιαστει για την προηγουμενη γενια κονσολων σου ????

Τα πραγματα σε games οπως το Far Cry , Red Steel κ.λ.π ειναι αρκετα καλυτερα , αλλα παντα και σε καθε παιχνιδι θα νοιωθουμε οτι κατι λειπει ....

Νintendo W(h)ii ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γενικά δεν έχω πάρα πολύ χρόνο για σπατάλη. Αλλά θέλω κάποια φορά να κάτσω στον καναπέ και να κανω κάτι διασκεδαστικό. Ούτε γραφικά θέλω, τι να τα κάνεις άλλωστε πάντα θα ξεπερνιούνται ενώ το gameplay είναι κλασικό.Έχω νοσταλγήσει την εποχή που έπαιζα με το nes πριν μια 15ετία.

Θέλω να πάιξω με το wii, για να δω αν είναι διασκεδαστικό. Θέλω να έχω τρια παιχνιδάκια και άμα βγουν μερικά στο μέλλον, να το βάζω να παίζω με την παρέα και να είναι κλασικά. Άμα ισχύουν αυτά θα το αγοράσω.

Έχουμε φτάσει σε μια εποχή τόσο πιεστική που θέλουμε διασκέδαση για να ξεφεύγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας !

 

Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα αυτο το topic να μην γινει ενα ακομα topic που δε θα βγει νοημα. Δυστυχως ο καθενας εχει τις αγαπημενες του κονσολες. Κανενας δεν θα μπορεσει να πεισει κανεναν, και καθε αποψη ειναι αποδεκτη.

 

Anyways,

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι τους εχοντες το Wii. Ρε παιδια, μεσα στο κουτι, βρηκε κανεις σας την scratch card για το Nintendo VIP 24:7 ??? Μονο στο Wii Sports βρηκα καρτα για VIP code, αλλα αυτο ειναι μονο για το Wii Sports και οχι για την κονσολα. Μπορει καποιος που το εχει να μου πει αν σε αυτον υπηρχε ?

 

Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

filika panta alla mallon den xereis ti sou ginetai.ti allazei sta pc ta teleutaia 20 xronia ektos apo ta grafika.gia pes mou mipws o xeirismos?opote oi kartes grafikwn exelisonte sinexws kai twn teleutaio kairo i texnologia pernaei kai stis consoles.den lew oti to wii den einai protoporiako

kai nai to na ftiaxei i ATI kaliteri karta grafikwn gia to wii einai poli aplo.poio aplo den ginetai apo ekei kai pera einai to ti plirwse i nintendo gia na parei apo tin ati.vlepeis kati to periploko pouthena?

 

Ξανακάνω παράθεση το αρχικό σου Post και γίνομαι πιο συγκεκριμένος.

 

tis exeliseis stin texnologia tis kinoun edw kai 25 xronia ta grafika kai tipota allo afto den prokite na allaxei.

 

Κατ'αρχάς οι εξελίξεις στην τεχνολογία ΔΕΝ είναι μόνο οι κάρτες γραφικών. Υποθέτω εννοείς στον τομέα των προσωπικών υπολογιστών. Δέχομαι ότι η ανάπτυξη των καρτών γραφικών είναι πιο γρήγορη από την ανάπτυξη των υπόλοιπων μερών ενός Η/Υ, αλλά το να λέει κάποιος ότι "tis exeliseis stin texnologia tis kinoun edw kai 25 xronia ta grafika kai tipota allo afto den prokite na allaxei" είναι απλά ένα αστείο, ούτε καν πετυχημένο.Επίσης, αυτό δεν θα αλλάξει? Πιθανότατα, αλλά που ξέρεις?

 

 

apo mia stigmi kai meta oi poio psagmenoi gamers i ta pcakia den noiazonte gia tipota aktos apo ta grafika afto einai mia pragmatikotita.

O ψαγμένος gamer κοιτάζει μόνο γραφικά και τίποτα άλλο? Έλεος τι άλλο θα ακούσω. Μόνο γραφικά κοιτάνε τα 15χρονά και γενικά οι επιφανειακοί gamers, ή οι gamers που έχουν εμπειρία με video games μερικούς μήνες. Αυτά που περιγράφεις εσύ δεν είναι η πραγματικότητα όπως λές, ίσως είναι η δικιά σου πραγματικότητα.

 

akoma sinfwnw oti to fable einai xiliometra pisw apo to zelda genika pistevw oti oi ditikoi einai poli pisw se sigrisi me ta games twn japonezwn idika twn NERDS miyamoto kai sia.

Να και κάτι που συμφωνούμε.

 

ti na pw mia 7300 gia pc exei ftasei na kanei 50 euro kai mporei aneta na edine hd sima sto wii.apla einai krima.

 

Για αυτό το σημείο είπα πριν ότι τα βλέπεις υπεραπλουστευμένα. Δεν είναι τόσο απλό να διαλέξει κάποιος μια κάρτα γραφικών και να τη βάλει σε μια παιχνιδομηχανή. Μήπως να έχει ελεύθερη μια pciE να διαλέγουμε μόνοι μας? Wait, αυτό θυμίζει pc...

 

Φιλικά, και ας μη το συνεχίσουμε και χαλάσουμε το thread, απλά ξαναψάξε ορισμένα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου καπου εχουμε ξεφυγει .... Εδω συζηταμε για το Wii οπως ειναι ( και οχι πως θα μπορουσε να ητανε ) και πως θα βοηθαμε ο ενας τον αλλον χρηστη ... Εχω βαρεθει τις συγκρισεις τοσα χρονια ... Οι παλιοτεροι (γεροι) θα θυμουνται , spectrum- amstard , amiga-atari , pc-mac και τωρα amd-intel ,ati-nvidia , ps3-xbox360 και δε συμαζευεται...

Το θεμα ειναι φιλοι μου οτι αυτο που αγοραζουμε ξερουμε γιατι το παιρνουμε...

Εχεις 360 ? τι το θες το Wii ? Με ποια κριτιρια το πηρες ρε φιλε ? Εχω απορια δηλαδη ... Αφου εκανες τη μ@λ@κια βγαινεις και το κραζεις . Γιατι ?

Ας καθοσουνα στο 360 και ολα καλα ..

Το Wii φιλε μου εχει ενα ιδιαιτερο τροπο διασκεδασης και αυτον αγοραζεις . Δεν διαφιμηζε ουτε γραφικα ουτε ηχο .

Οσο και να θελουμε το γεγονος ειναι οτι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΙΧΝΙΔΟΜΗΧΑΝΗ ειναι το PC με οτι αυτο συνεπαγεται... Ολα τα αλλα ειναι απλα μπαλωματα ...

Θα ερθεις εσυ και θα μου πεις για το 360 ενω εχω ενα super duper pc με 2 8800 gtx σε SLI με τον core2duo 6800 και με 4gb ram στα 1000 mhz και παιζω σε προβολεα στις 120 ιντσες ? (δεν εχω αυτο το μηχανημα :-D :-D )

Ομως φιλε μου τον χειρισμο του Wii και τον χαβαλε δεν μπορω να τον εχω με τιποτα...

Αφηστε να χαρουμε το παιχνιδακι μας και εσεις το δικο σας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, με το που εστειλα το μυνημα, ειδα 3 καινουργιες απαντησεις. Μονο που κανεις δεν μου απανταγε. Ρε παιδια δεν υπαρχει κανεις online που να εχει το Wii ?? Βρηκε μεσα στο Wii του 2 καρτες με PIN# ? Μια για το Wii και μια για το Wii Sports ? Ή βρηκε μονο μια (για το Wii Sports) οπως βρηκα εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπάλα χάθηκε

 

λέω να την ξαναφέρω

 

Μου την σπάει βρε παιδιά στο Wii Sports που όταν την ρίχνεις την μπάλα out ή στο φιλέ φωνάζει το κοινό ΟΥΑΟΥ! αντί οοοο λες και το κάνουν επίτηδες και σε ειρωνεύονται! Σπαστικότατο μιλάμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...