Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

United 93, για 2η φορά..Το χε σήμερα ο Αντ1..

Όσα χρόνια και να περάσουν, η πληγή δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ..Πάντως απο την ώρα που τελείωσε η ταινία, έχω απίστευτο σφίξιμο. Αν και η ταινία ακροβατεί στο μελόδραμα, είναι ωραία σκηνοθετημένη και λέει πολλά, χωρίς πολλές φανφάρες

RIP..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα την restored έκδοση του Metropolis στο cinema.

 

Η ταινία είναι όπερα. Πραγματικά ένοιωσα ένα δέος που την έβλεπα στο σινεμά μετά από 83(!) χρόνια. Κύλισε νεράκι.

 

Είχα χαζέψει με τις ερμηνείες.

Μου έκανε εντύπωση όμως που η μουσική είναι σε σχετικά γρήγορο tempo. Περίμενα να σε πιάνει λίγο το στομάχι σου αλλά δεν. Ακόμα και σε σκηνές κάπως πιο dark το score ήταν τραλαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα την restored έκδοση του Metropolis στο cinema.

 

Η ταινία είναι όπερα. Πραγματικά ένοιωσα ένα δέος που την έβλεπα στο σινεμά μετά από 83(!) χρόνια. Κύλισε νεράκι.

 

Είχα χαζέψει με τις ερμηνείες.

Μου έκανε εντύπωση όμως που η μουσική είναι σε σχετικά γρήγορο tempo. Περίμενα να σε πιάνει λίγο το στομάχι σου αλλά δεν. Ακόμα και σε σκηνές κάπως πιο dark το score ήταν τραλαλα.

 

Σε μισώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iron Man 2

Βλέπεται ευχάριστα,μια χαλαρή ταινιούλα τπτ το ιδιαίτερο

Πολυ καλός στον ρόλο ο Downey,ο Πίνκυ Ρουρκ όπως πάντα άθλιος,κρίμα χαλάει αρκετά την ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cassandra's Dream

 

Iron Man 2

Βλέπεται ευχάριστα,μια χαλαρή ταινιούλα τπτ το ιδιαίτερο

 

δεν θα διαφωνήσω επι της ουσίας, αλλά η ορολογία σου δεν μου αρέσει, "χαλαρή ταινιούλα" ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cassandra's Dream

 

 

 

δεν θα διαφωνήσω επι της ουσίας, αλλά η ορολογία σου δεν μου αρέσει, "χαλαρή ταινιούλα" ?!

 

E χαλαρή είναι, τι νομίζεις ότι είναι; Είναι το iron man καμια σοβαρή ταινια; Για να περάσει η ώρα είναι τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το youth in revolt.

Καλό. Αλλά έχει παραγίνει το κακό με τους pretentious διαλόγους.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα: ο έφηβος αγοράζει σκύλο για την έφηβη και τη ρωτάει πώς θα τον βγάλει. Και απαντάει αυτή "Αλμπέρ, από τον Αλμπέρ Καμί".

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΒΓΑΖΕΣ ΚΑΙ ΚΙΡΚΕΓΚΑΑΡΝΤ ΜΩΡΗ ΦΛΟΜΠΑΑΑΑΑΑΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...