Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να συμφωνίσω με το χαλαρή στο iron man 2.

Γιατι χαλαρη ρε παιδια?

Εγω την εχω δει πολλες φορες και καθε φορα που την βλεπω ανακαλυπτω και νεα στοιχεια αλληγορικα που συμβολιζουν και συναμα σχολιαζουν με γλαφυρο τροπο πολλα απο τα προβληματα της σημερινης κοινωνιας.

 

Πριν απο λιγο ειδα το http://www.imdb.com/title/tt0128278/. Δεν τρελαθηκα αλλα μου αρεσε αρκετα. Ειχε σασπενς (προς το τελος), κοινωνικα και φιλοσοφικα νοηματα που με αγγιξαν (οχι υπερβολικα αλλα σε ενα οκ σημειο), καλες ερμηνειες. Το Soundtrack μου την εσπασε (μα καθε φορα ιδια μουσικη σε ιδιες φασεις αυτοι οι αμερικανοι) και μερικες σκηνες με τον cuba jr προς το τελος. Μου φαινεται λιγο υποκριτικη η φατσα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σου φάνηκε λιγο βαρετή στην αρχή ή ήταν η ιδέα μου?

Αν λες για μενα, απλα ημουν αφηρημενος στην αρχη γιατι σκεφτομουνα διαφορα ασχετα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Resident Evil Afterlife

 

Δεν εχω αποφασισει ακομα ποσο δεν μου αρεσε :-(

 

 

και πάλι τελειώνει λέγοντας "θα βγάλουμε κι άλλη!"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φάνηκε λιγο βαρετή στην αρχή ή ήταν η ιδέα μου?

 

οχι μόνο στην αρχη, γενικά δεν με ενθουσίασε και τόσο όλη η ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι τελειώνει λέγοντας "θα βγάλουμε κι άλλη!"

 

Το ειδες και συ? Σε μια φαση με επιασε νευρικο μεσα στο σινεμα. Ευτυχως δεν ημουν ο μονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το ειδες και συ? Σε μια φαση με επιασε νευρικο μεσα στο σινεμα. Ευτυχως δεν ημουν ο μονος

 

ναι το είδα που να μην το έβλεπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις είδα την ταινία "9" σε 1080p.

εντάξει η ταινία ήταν eye-candy όπως και όλες οι σύγχρονες animation ταινίες σε 1080p.

 

μπορώ να πω ότι είχε ωραία πλοκή,πραγματεύεται την ανθρώπινη απληστεία και τις καταστροφικές συνέπειες στο μέλλον.βέβαια στο τέλος σου δίνει την εντύπωση οτι μπορεί να βγει και επόμενη ταινία,κατι που μάλλον αρνητικό το βλέπω.απο ποιότητα εικόνας/εφέ έχω τα καλύτερα λόγια.προτείνω ανεπιφύλακτα να την δείτε.σε ορισμένα σημεία μου θύμισε λίγο το matrix καθως εν μέρη δεν αποκλείεται να συμβεί στην πραγματικότητα.εντάξει όχι τα κουκλάκια αλλά τα υπόλοιπα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις είδα την ταινία "9" σε 1080p.

εντάξει η ταινία ήταν eye-candy όπως και όλες οι σύγχρονες animation ταινίες σε 1080p.

 

μπορώ να πω ότι είχε ωραία πλοκή,πραγματεύεται την ανθρώπινη απληστεία και τις καταστροφικές συνέπειες στο μέλλον.βέβαια στο τέλος σου δίνει την εντύπωση οτι μπορεί να βγει και επόμενη ταινία,κατι που μάλλον αρνητικό το βλέπω.απο ποιότητα εικόνας/εφέ έχω τα καλύτερα λόγια.προτείνω ανεπιφύλακτα να την δείτε.σε ορισμένα σημεία μου θύμισε λίγο το matrix καθως εν μέρη δεν αποκλείεται να συμβεί στην πραγματικότητα.εντάξει όχι τα κουκλάκια αλλά τα υπόλοιπα.

 

Ποιο ακριβως σε οδηγησε στο συμπερασμα οτι μπορει να βγει 2η?

 

 

Η πρασινη βροχη?

 

Δεν το νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ακριβως σε οδηγησε στο συμπερασμα οτι μπορει να βγει 2η?

 

 

Η πρασινη βροχη?

 

Δεν το νομιζω...

Βγηκε αλλα ειναι μικρου μηκους http://www.imdb.com/title/tt1358128/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ακριβως σε οδηγησε στο συμπερασμα οτι μπορει να βγει 2η?

 

 

Η πρασινη βροχη?

 

Δεν το νομιζω...

 

 

In the commentary for 9, a comment was made about a prequel leading up to the events of 9. It was also stated in the commentary that the rain drops had microscopic organisms that would eventually evolve and be shown in a sequel. These features are speculative.

 

 

marantonis ωραίος :P

 

greeklish alert...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...