Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μολις τελειωσα το Dogville του Lars von Trier. Δηλωνω εντυπωσιασμενος. Απο τις ταινιες που θελεις να ξαναδεις και δευτερη φορα για να πιασεις οσο το δυνατο περισσοτερο τα νοηματα και τους συμβολισμους (οσες ταινιες του εχω δει ως τωρα ανηκουν σ' αυτην τη κατηγορια). Το σκηνικο μου πηρε λιγη ωρα για να το συνηθισω αλλα εν τελει μου φανηκε οτι ηταν τρομερη εμπνευση. Το τελος ολα τα λεφτα.

 

ΥΓ. Τωρα ωρα για την πρεμιερα (της 2ης σεζον) του Modern Family. Αρκετη κουλτουρα για σημερα:P

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ρε Kasrith, παει ποπ κορν με καφε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα σερί τα transporter 2,3.

Καλούτσικες περιπέτειες, γεμάτες αμερικανιές βεβαια, και υπερφυσικό ήρωα, που αποκρούει και δέρνει τους πάντες, δε σκοτώνει σχεδόν ποτέ, είναι εσωτερικα ευαίσθητος, εξωτερικα ατσαλι.

Το 1ο, ήταν λίγο καλύτερο, αλλά ακριβως στα ιδια επιπεδα.

Κατω της βασης γενικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης τα λογια ειναι περιττα για αυτο το αριστουργημα που ειδα (Aftershock) :

 

 

αφού το λες θα το δω. ευχαριστώ που το πρότεινες αλλά στεναχωρέθηκα που 240,000 άνθρωποι χάσανε την ζωή τους. θα σου πω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The fall. Βλεποντας το πρωτο μισαωρο (διαρκει 117 λεπτα συνολικα) δεν περιμενα οτι θα 'ταν ιδιαιτερα καλο σεναριακα, περα απο την εξαιρετικη φωτογραφια και την ταιριαστη υποκρουση κλασσικης μουσικης. Τελικα εντυπωσιαστηκα, γελασα, συγκινηθηκα (περισσοτερο το τελευταιο καθως το θεμα της ταινιας απ' οσο καταλαβα ειναι η απογνωση σε συνδυασμο με τις αυτοκτονικες τασεις και σκεψεις, και η αναλγητικη χρησιμοποιηση της φαντασιας). Εξαιρετικη ερμηνεια απο την συμπαθεστατη μικρη αλλα και απο τον αλλο πρωταγωνιστη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το King Οf Mykonos. Aρκετά ευχάριστα πέρασαν τα 90 λεπτά της αν και χαζοcomedy..... έχει ωστόσο τις καλές στιγμές της

και ένα απίστευτο παιδί :o

 

[ame]

[/ame]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zombieland.Δεν ηξερα καν οτι υπηρχε μεχρι που ειδα τυχαια μια ατακα και το εψαξα.Ειδα και την καλη του βαθμολογια το οποιο με παρεξενεψε για τετοιο ειδος.Ευχαριστη εκπληξη θα την ελεγα.Γελασα αρκετα,ειχε τη δραση του και γαματος απλα ο Χαρελσον και το nerd στο πλευρο του.Τρελο γελιο και με το μικρο cameo του

Μπιλ Μαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το Valhalla Rising. Όσοι έχετε δει το trailer πιθανόν να νομιζετε ότι η ταινία τα σπάει. Έτσι νόμιζα κι εγώ. Δε θυμάμαι ποιος είναι ο σκηνοθέτης αλλά πραγματικά τον θαυμάζω! Κατάφερε να κάνει μια ταινία 15 το πολύ λεπτών να κρατάει μίαμιση ώρα. Από ένα σημείο και μετά δε μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα. Σκηνές χωρίς νόημα, διάλογοι κάθε 10 λεπτά επίσης χωρίς νόημα, και γενικώς ένα συνοθύλευμα εικόνων και ασυνάρτησιων με τα πάντα να κινούνται σε slow motion.

Ένα αστέρι για το πολύ δυνατό πρώτο δεκάλεπτο και ένα αστέρι για τον Μίκλεσεν που ήταν γαμάτος. Τελική ετυμηγορία 2/10.

 

Παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος που του άρεσε αυτο το έκτρωμα να μου εξηγήσει μήπως κάτι δε κατάλαβα καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...